Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: Dünyayı ayaklandıran filmde Türkiye iddiası

 1. #1
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  08-01-2005
  Mekan
  04 Ağrı
  Yaş
  49
  Mesajlar
  4,551
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  60540

  New Icon22 Dünyayı ayaklandıran filmde Türkiye iddiası  İslam karşıtı film isyanı, Mısır ve Libya'nın ardından şimdi de Yemen'e sıçradı. Başkenti Sana'da ABD Büyükelçiliği'ne saldıran yüzlerce protestocuyu Yemenli güvenlik güçleri havaya ateş ederek durdurdu.

  Müslümanlar'ı ayağa kaldıran filmin yapımında Türk ve Orta Doğulu kişilerin de katkı sağladığı iddia edildi.
  “Innocence of Muslims” filmin çekilmesine destek olanların arasında Türkiye’den de bazı kişiler olduğu öne sürüldü.


  , , Tunus ve 'de şiddetli protestolara, Christopher Stevens'ın da ölümüne neden olan karşıtı filmde iddiası kafaları karıştırdı.AP ajansına veren aktivist Steve Klein, , , Türkiye, , ve Mısır’dan birkaç Kıpti Hıristiyan’dan oluşan 15 kişilik bir beyin takımının üzerinde çalıştığını ifade etti.

  İSMİ GERÇEK DEĞİL
  Filmin İsrailli yapımcısı olarak bilinen Sam Bacile’nin ismini gerçek olmadığını ifade eden Klein, söz konusu kişinin kimliğini saklamak istediğini söyledi.
  Bacile'nin İsrailli ve Yahudi bile olmadığınren Klein, kendisiyle iletişime geçtiğini de sözlerine ekledi.

  “ALDATILDIK”
  Bu arada, Hz. Muhammed'e hakaret içeren ve İslam dünyasında tepkilere yol açan 'Müslümanların Masumiyeti' filminin 80 oyuncusu, 'üstlendikleri rollerle ilgili aldatıldıklarını' açıkladılar.

  Oyuncular, ABD'deki gazetelere verdikleri ilanda ve uluslararası medya kuruluşlarına gdikleri açıklamada 'Tüm oyuncular çok üzgün ve yapımcının bizi kullandığını düşünüyoruz' ifadelerini kullandılar.

  İlanda, 'Yüzdeyüz filmin arkasında değiliz. Filmin amaçları hususunda yanlış yönlendirildik' denildi. Oyuncular, 'kandırıldıklarını ve film karakterlerinin dublajla orijinalinden farklı bir hale dönüştürüldüğünü' ileri sürdü.

  'Senaryoda yer alan yalan ifadelerden ötürü şaşkınlık duyduklarını' belirten oyuncular, meydana gelen trajediden ötürü üzüntü duyduklarını ifade etti.

  Geçen yıl Backstage dergisinde eriği, 'tarihi Arap çölünde macera' lu olarak tanıtılmış, film 'Çölün Savaşçıları' ismiyle verilmişti.
  YEMEN KARIŞTI
  Hz. Muhammed’e hakaret içeren filme tepki göstermek için Yemen’in Sana kentindeki Amerikan Büyükelçiliği önünde toplanan bir grup elçilik binasınamdi.

  Hz. Muhammed’e hakaret içeren filme tepki olarak Sana’da gerçekleştirilen gösteride, göstericilerin ABD Büyükelçiliği’ne e Yemen güvenlik güçlerinin, göstericileri engellemeye çalışması sonucu arbede yaşandı.

  Yemen güvenlik güçlerinin göstericileri dağıtmak için göz yaşartıcı bomba kullandığı ve havata ateş açtığı belirtilirken, elçilikte bulunan görevlilerin güvenli bir yere alındığı öne sürüldü.

  ABD'NİN KAHİRE BÜYÜKELÇİLİĞİ ÖNÜNDE ÇATIŞMA
  ABD’nin Kahire Büyükelçiliği önünde Hz. Muhammed’e hakaret içeren filmi protesto etmek için toplanan göstericiler ile emniyet güçleri arasında çıkan çatışmada 13 polis memuru yaralandı, 9 gösterici gözaltına alındı.

  Mısır İçişleri Bakanlığı’ndada, eylemcilere tepkilerini barışçıl biçimde göstermeleri çağrısında bulunulurken, ülkedeki liderlerden olayları yatıştırmaları için devreye girmelerini istendi.

  Açıklamada, göstericiler ve polis arasında yaşanan arbedede 13 polis memurunun yaralandığı, 9 göstericinin gözaltına alındığı bildirildi.

  Gösterici gruplar, ABD yönetiminden filme resmi bir kınama gelinceye kadaerinden ayrılmayacaklarını bildiriyor.

  Polis ve eylemciler arasında meydana gelen çatışmalar sabah saatlerine kadar sürmüş, eylemcilerin attığı taş ve şişelere polis göz yaşartıcı bomba ile karşılık vermişti. Olaylar nedeniyle başkent sokakları trafiğe kapalı tutuluyor.

  Mısır güvenlik güçleri dün gece ABD’nin Kahire Büyükelçiliği binasına saldırdıkları gerekçesi ile 4 kişiyi tutuklamış, diğer saldırganların yakalanması için çalışıldığını bildirmişti.
  'FİLM YASAKLANSIN'
  Afganistan, Sudan, Baayunısır’dan gelen resmi açıklamalarda filmin açık bir provokasyon olduğuna dikkat çekilerek yasaklanması istendi.

  Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, filmin r amel olduğunu" belirterek, "İslam aleminin bu şekilde aşağılanmasının kabul edilemez. Şiddetle kınıyorum" ifadesini kullandı. Filmin yasaklanmasını isteyen Karzai, böyle bir filmin yayımlanmasının dünyadaki bütün dinlere saygısızlık olduğu ve insanlar arasında düşra sebep olabileceği uyarısında bulunarak, Hz. Muhammed’e hakaretin tüm Müslümanlar’a hakaret olduğunu vurguladı.

  KARZAİ, OBAMA'YLA GÖRÜŞTÜ
  Libya’da Amerikan Büyükelçisi Christopher Stevens ve 3 Amerikalı yetkilinin ölümüne neden olan saldırıdan sonra ABD Devlet Başkanı Barack Obama ve Karzanda görüşmüştü. Obama, Karzai’den Mısır ve Libya’da şiddete dönüşen olayların Afgan ve Amerikan güçiçin tehdit teşkil etmemesi için çaba gösterilmesini istemişti.

  Bu arada, Hamid Karzai’nin film nedeniyle ülkede karışıklıklar çıkma ihtimali nedeniyle Norveç ziyaretini erti bildirildi.

  TALİBAN'DAN ÖLÜM TEHD
  sine erişim geçici olarak engellenmişti.

  Öte yandan Taliban militanları, filmin intikamını almak için ABD askerlerini öldürme tehdidinde bulundu.

  "BATI ÜLKELERİ FİLME DESTEK VERMESİN"
  Sudan Dışişleri Bakanlığı, Batı ülkelerinin filme karşı sessiz kalması ve bune özgürlüğüne bağlaması haksız bir tutumdur. ABD’deki bu İslam karşıtı hareket binlerce Müslümanı sokağa dökmüştür. Bu da gösteriyor ki, İslam’a ve Hz. Muhammed’e yöneltilen hiç bir hakaret cevapsız kalmayacaktır. Batılı ülkeler bu filme destek olmamalı çünkü bunlar dinlerin bir arada yaşadığı ortamların yok edilmesi manasına gelir" ifadelerine yer verildi.

  Sudan Dışişleri, ABD’nin Bingazi Konsolosluğu’lik saldırının tasvip edilmediğini belirterek, Müslümanların masum insanlara zarar vermekten kaçınmaları gerektiğini vurguladı.

  "GÖSTERİMİ DERHAL DURDURULMALI"
  Bahreyn Dışişleri Bakanlığı ise, "İslam İşbirliği Teşkilatı ve İslam ülkeleri, fitneye yol açan bu filme karşı birlikte hareket etmeli. Filmin gösterimi derhal durdurularak, bu filmi yapanlardan hesap sorulmalı" açıklamasında bulundu. Açıklamada, ABD’nin Bingazi’deki Büyükelçisi’nin öldürülmesi de kınandı.

  Cezayir Dışişleri Bakanlığı da, filmi bir provokasyon olarak değerlendirirken, Tunus’taki ****dar partisi Nahda Hareketi "Fitne, kin ve ayrılıktan beslenenlere prim verilmemeli" tepkisini gösterdi.

  Gün boyu camiler önünde düzenlediği gösterilerle filmi protesto etmeyi sürdüren Mısır’daki Müslüman Kardeşler Tehalka çağrıda bulunarak, yarın cuma namazı sonrasınd en büyük camilerinde toplanılmasını ve olayla ilgili tepki gösterilmesini istedi.

 2. #2
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  25-07-2004
  Mekan
  01 Adana
  Yaş
  41
  Mesajlar
  3,967
  Kan Grubu
  AB Rh ( + )
  Üye No
  21122

  klasik cahil müslümanlar işte. dolmuşa biner her dolduruşa gelirler. kendileriniadam yerine koyanları arkadan vururlar hertürlü ihaneti yaparlar(sözüm araplara)

  ayrıcada insanlar kabul etmedikleri inançlara karşı isteseler de saygılı olamazlar, inananlara karşı saygılı olurlar.
  Düzenleyen cobol5 : 14-09-2012 at 12:15

 3. #3
  Senior Member
  Giriş Tarihi
  22-09-2007
  Mekan
  16 Bursa
  Yaş
  68
  Mesajlar
  714
  Kan Grubu
  AB Rh ( - )
  Üye No
  384058

  eğer gerçek müslüman olsalar insan katletmezler,hemde hiç suçu,günahı olmıyan,filimle ilgisi ise hiç olmıyan elçiyi ve çevresindekileri öldürmek islama tamamen aykırıdır,amerikan askeri kaddafi yanlılarını vurarken sevinç naraları atıyorlardı ve sevinç içindeydiler,bu filmin amerikan ülkesiyle hiç bir alakası bile yokken bu kadar vahşilik neyin nesi.
  benim sözümde araplaradır,fidan olarak doğsunlar,odun olarak ölsünler.

 4. #4
  Banned Member
  Giriş Tarihi
  18-11-2011
  Mekan
  07 Antalya
  Mesajlar
  1,086
  Kan Grubu
  0 Rh ( + )
  Üye No
  571056

  oku ile başladı,bana bir harf öğretenin kırkı yıl kölesi olurumla devam etti, ilimle geçen bir gece ibadetle geçen bin geceden hayırlıdırla son sözü söyledi.cahil olmak çok kolay da bilim insanı olmak zor galiba.prof olmak 40 yıl müslüman olmak 2 dakika dersen bu kadar çok cahilin olur.cahilin eline din verirsen ayne4n de böyle olur .ya taliban rejimi ya hırsız rejimi.

 5. #5
  Banned Member
  Giriş Tarihi
  17-09-2009
  Mekan
  09 Aydın
  Mesajlar
  1,877
  Kan Grubu
  AB Rh ( + )
  Üye No
  506633

  bunla mücadelenin en iyi yolu onları aşağılayıcı film yapmak.Kısasa kısas hadi bakaılm.

 6. #6
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  25-10-2007
  Mekan
  28 Giresun
  Yaş
  66
  Mesajlar
  2,371
  Kan Grubu
  0 Rh ( + )
  Üye No
  393967

  Birileri dünyayı karıştırmak için elinden ne geliyorsa yapıyor,çatışma çıkartmak için bir düzenlemede olabilir,bunların arkasındaki güç ne,amaçlarının ne olduğu şu anda bilinmiyor,emperyalist ve siyonist ülkelerin oyunu deyip kesip atıyoruz,ama onların içindede her milletden her türde dine mensuplarda var,bir dümenler dönüyor aynen ülkemizde olduğu gibi,bunun kokuları mutlaka ileride çıkar.

 7. #7
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  25-10-2007
  Mekan
  28 Giresun
  Yaş
  66
  Mesajlar
  2,371
  Kan Grubu
  0 Rh ( + )
  Üye No
  393967

  Komediye bakın,bazılarına şirin gözükmek için yasa çıkartılarak yasaklandı ülke idare ediciler tarafından izlenmesin diye,tamam iyi hoşta en kötü olan şey dini kullanmak değilmi,bence dini kullanmakta yasaklanmalı,neyse ilerisi siyasiye girer saygılarlan.

 8. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı