IFA 2012 etkinliği öncesi gerçekleşen basın tanıtımında Samsung, Galaxy S III için Jelly Bean güncellemesinin çok yakında yayınlanacağını belirtmişti. Açıklamanın üzerinden on gün geçti henüz güncelleme yayınlanmadı. Muhtemelen Eylül ayı içerisinden kullanıcılara sunulacaktır.

Yaklaşık bir ay önce Galaxy S III için test aşamasında olan Jelly Bean romu sızdırılmıştı ve detayları sizlerle paylaşmıştık. O tarihten bu yana çeşitli kaynaklarca test aşamasındaki romların paylaşımı devam etti. Şu ana kadar test aşamasında altı rom paylaşımı yapıldı ve yedincisi de dün yine sitesinde kullanıcılara sunuldu.
Yayınlanan romlar arasında en stabil ve istikrarlı rom olduğu iddia ediliyor. Daha önce test aşamasında sunulan romlarda kendini gösteren hatalardan arınmış bir biçimde olduğu ifade edilmiş. Muhtemelen bu süreçten sonra Kies ve OTA yoluyla güncellemeler başlayacaktır.Yayınlanan rom ile, parlaklık sorunun giderildiği, çeşitli RAM optimizasyonlarının yapıldığı, daha hızlı batarya dolumu, uygulama açılışlarının hızlandırılması, performans artışı ve geçişlerin daha seri olması, Wi-Fi bağlantı gücünün arttırılması gibi yenilikler karşımıza çıktı.
7 Eylül tarihinden oluşturulan romu adresinden indirebilirsiniz. Yine forumda Galaxy S III için yayınlanan test aşamasındaki tüm romlara ulaşabilirsiniz. Detaylı anlatımın mevcut olduğunu hatırlatalım.