Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 39 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Yeni iPhone 5 ve Galaxy S3 Dev Kapışma! [Ayrıntılı Karşılaştırma]

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2005
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    60540

New Icon22 Yeni iPhone 5 ve Galaxy S3 Dev Kapışma! [Ayrıntılı Karşılaştırma]

detaylı karsılastırma lıstesını hazırlıyorum.....

Akıllı telefon pazarının her geçen gün büyük bir hızla büyümesini izlemekteyiz. Bir taraftan kullanıcı kitlesinde yaptığı etki ve değişim, diğer taraftan üreticilerde oluşturduğu rekabet hırsı mahkemelere taşınsa da, kullanıcılar için daha iyi ürünleri daha uygun fiyatlara almayı sağlıyor.

Apple’ın Android’e ve başta Samsung olmak üzere açmış olduğu 10′larca davanın sonuncularından olan . Buna karşılık Samsung, Apple’ın bugün duyurduğı yeni iPhone 5 te kullanılan LTE özelliğinin patent ihlali oluşturduğu sebebiyle Apple’ı dava edeceği haberini de sizlere paylaşmıştık.
    Üreticiler birbirleriyle kapışa dursun, bizde yeni iPhone 5 ve Galaxy S3′ü kapıştıralım istedik. :)

Karşılaştırmadan da görüleceği gibi her iki telefon da ileri düzey teknolojide ve kullanıcılarını memnun edecek seviyede.
    Daha önceki karşılaştırmalarımızda hep siz Android’i tutuyorsunuz yok şu telefonu tutmuşsunuz gibi yorumlara rastlamıştık. Elbette herkesin kendi fikridir. Ancak bu karşılaştırmamızda da öncekilerde olduğu gibi tamamiyle objektif olarak yaklaşıp her iki cihazın da tüm özelliklerini belirttik.
    Aslında söylenecek çok şey var ancak şu bir gerçek ki, Samsung artık bu işi çözdü. Apple, bir kaç ay daha geç çıkarmasına karşılık Samsung, Galaxy S3′ü bir kaç ay önceden kullanıcılara sundu. Ve beklenenin aksine Apple, iPhone 5′inde özelliklerinden görüldüğü gibi farklı yada fark yaratan yeni bir cihaz çıkaramadı. S3′ün bu kadar çok satması da bu sebepten olsa gerek. Apple’cılara şimdiden hayırlı olsun diliyorum.
    Şimdi bu karşılaştırmanın sonucu ne demeyin, kararı siz değerli okurlarımıza bırakıyoruz.

İşlemci konusunda oldukça iddialı olan Apple, A6 ile 2 kat hızlı CPU ve 2 kat hızlı GPU olduğunu söylüyor. Galaxy S III ise, Exynos 4 çekirdekli ve 1.4 GHz hızında bir işlemci kullanıyor.

iPhone 5 4 inç. 640 x 1136 piksel ve 326 ppi değerinde retina ekran kullanırken, Galaxy S III 4.8 inç. 720 x 1280 piksel ve 306 ppi değerinde Super Amoled HD ekran kullanıyor

Boyut olarak ise inceliği ile dikkat çeken iPhone 5 7.6 m kalınlığında 123.8 x 58.5 boyutlarında ve 112 gram ağırlığında. Galaxy S III ise 8.6 mm kalınlığında 136.6 x 70.6 boyutlarında ve 133 gram ağırlığında

Kamera açısından yakın hatta aynı özelliklere sahipler.

iPhone 16/32/64 GB depolama alanları ve 1 GB RAM'e sahip. Diğer taraftan Galaxy S III de 16/32/64 GB depolama ve 1 GB RAM değerlerine sahip

Kaynak:
    Düzenleyen lovelesss : 13-09-2012 at 09:12

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2005
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    60540

New Icon22

Iphone dan ne mi BEKLENEBİLİRDİ

- Ortadi tuşta bildirim ışığı
    - Daha cezbedici bir batarya ömrü (nunla ön plana çıkabilirdi)
    - nfc
    - Wiress charger
    - Uzun ince mayan tasarım
    - Hatta fiziksel tuşu kaldırabilirlerdi. Kapasitif olabilirdi. küçük led bildirim ışığı koyabilirlerdi.Yan şeritlere çok güzel ince bildirim ışığı bile olurdu.
    - Artırılabilir hazıfa süpriz yapabilirdi.
    - Telefonu çift taraflı kullanıma uygun yapabilirdi. çünkü bazen yanlışlıkla kişiler alt tarafı üste üst tarafı alta tutabiliyor. 3 mikrofon koymasını biliyorlar.
    - Bluetooth ile diğer cihazlara ri aktarımını yapabilirlerdi.
    - entegre yansıtılabilir lazer klavye
    - Gerçek bir DLNA
    - Gorilla Glass 2 şuankiler 1 i kullanıyor.
    - IOS 6 ile özelliştirilebilir kilit ekranı
    - Mam işlemci yüksek ve güzel çoklu görev ve ekranı bölme koysaydın(Multitasking)
    - çift Led flash
    - su ve kir geçirmezlik.
    - 12 megapiksel kamera(fotoğrafın KALİTESİNİ BELİRLEMESE DE beklenecek bir özell****)
    - Giriş düğmesindeki boşluk mini touchpad olabilirdi.
    - Boydan boya ekran tasarımı

gibi gibi gibi

Belki ışınlamasını bekleyemezsin ama bunlardan en az biri yapılmayacak şeyler değildi.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    33158

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-05-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    216372

Değerli Turkeyforum Üyeleri ;

Karar aşamasında olmamla beraber Yeni IPHONE 5 bekledım lakın henuz karar veremedım."Yeni iPhone 5 ve Galaxy S3 "Samsung S3 kullanıcılarından(özellikle kullananlardan) özellikleri dısında her turlu telefonun + ları ve eksileri olarak gercekten durust bır sekılde yazmalarını rica ediyorum.Ona göre yorumlardan yola cıkarak bana yol gösterecegıne eminim....bakalım ne türk sonuclar ortaya çıkacak......Şimdiden teşekkürler

Saygılarımla,
    POLONYALI...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2005
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    60540

ustat ozelden telefonlasalım ben 4s kullandım suan s3 kullanıyorum ona gore sana bılgı vereyım hatta ıstanbulda ısen gel bır cayımı ıc s3 elıne al ıncele bak programlarına ondan sonra emın ol s3 alacaksın

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-05-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    216372

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi lovelesss Mesajı Göster
    ustat ozelden telefonlasalım ben 4s kullandım suan s3 kullanıyorum ona gore sana bılgı vereyım hatta ıstanbulda ısen gel bır cayımı ıc s3 elıne al ıncele bak programlarına ondan sonra emın ol s3 alacaksın
    @lovelesss dostum ince davranısınıza teşekkürler saygılarımı sunuyorum özelden tlf attım size gorusmek üzere ;)

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    21-10-2003
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3

Hayırdır özelden ne paylaşacaksınız yahu? Yazacaklarınızı buraya yazmaya neden korkuyorsunuz? :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2005
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    60540

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi misfortune Mesajı Göster
    Hayırdır özelden ne paylaşacaksınız yahu? Yazacaklarınızı buraya yazmaya neden korkuyorsunuz? :)
    usta @polonyalının telefonunu ıstedım onun ıcın dedım ozelden numaranı yaz oda yazdı konustuk tanıstık s3 alması ıcın ıkna ettım :))

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    42584

s3 ü tek geçerim.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    17-09-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    583744

telefon alacaksanız s3 alın ama yok benım alacağım son teknolojı ürünün içınde telefon ozellıgı olsun dıyorsanız ıphone alın

Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2011
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    570979

Kişiden kişiye tamamen değişir bu seçim. Önemli olan "ne için" kullanacağınız...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    14130

galaxy note 2 sanırım bu ikisinden de üstün çok büyük telefondan çok tablete benziyor ya bir iphone kullancısı olarak artık gözümden düştü iphone...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    480746

Yeni iPhone 5 ve Galaxy S3 Dev Kapışma! [Ayrıntılı Karşılaştırma]

Bir iphone fan ı olarak size
    Sadece oppo find 5 i google da bi aratın diyorum başka bişey demiyorum.

Emin olun s3 dende iphone 5 dende tiksinirsiniz...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-05-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    216372

usta @polonyalının telefonunu ıstedım onun ıcın dedım ozelden numaranı yaz oda yazdı konustuk tanıstık s3 alması ıcın ıkna ettım :))
    @lovelesss üstadımızla güzel bir görüşmemiz oldu,bır dost arkadas kazandık sagolsun elınde geldıgınce ve sonrasında yardımlarını esırgemıyecek olması mutluluk verıcı sagolsun varolsun...S3 ile ilgili güzel yorumları için tsk ederim zat-i aline ..S3 alma yolunda ilerliyorum....

Saygılarla...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2006
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    178484

iyide galaxy s3 niye iphone 5 ile karşılaştırılıyor. s3 çıkalı bayağı oldu. iphone 4s ile kıyaslanmalı..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2004
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    4332

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Rulman34 Mesajı Göster
    telefon alacaksanız s3 alın ama yok benım alacağım son teknolojı ürünün içınde telefon ozellıgı olsun dıyorsanız ıphone alın
    :smiles34::smiles34::smiles34::smiles34:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-07-2010
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    536580

bencede s3

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-11-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    279036

s3 kemiklerini kırar tüm telefonların,artık ıphone saçmalıgı fiyasko olmaya hızla gidiyor.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    28-05-2012
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    580171

ya arkadaslar herkes istedini
    alsin...ama samsung alan arkadaslar bir sene sonra satmiya kalksalar yarisini alamazlar,ama ben simdiye kadar iphonenun kutusunu bile satdim...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    480746

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cıhan koc Mesajı Göster
    s3 kemiklerini kırar tüm telefonların,artık ıphone saçmalıgı fiyasko olmaya hızla gidiyor.
    Oppo fin5d i görmediiz galiba
    İphone 5 S3 killer..

1080p ekran
    2gb ram
    Snapdragon s4 quad cpu
    441PPI ips panel gorilla glass 2
    5.0"
    Android 4.1

Birde test videosunda ekranı ile çivi çakıyor adam :)
    Düzenleyen Armabilgisayar : 19-09-2012 at 09:38

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık