Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 32 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: HD uydu alıcısı alacağım; tavsiyede bulunur musunuz?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    186504

HD uydu alıcısı alacağım; tavsiyede bulunur musunuz?

Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır paralı digital platform kullanıyordum iptal ettim. Yeni cihaz arayışındayım. Kararsız kaldım diyemiyorum aklımda karar alacağım herhangi bir cihaz yok :) sizden bu sebepten yardım istiyorum.
    Cihazın özellikleri; HD olmalı, görüntü kalitesi SD ve HD açısından doyurucu olmalı, televizyonum panasonic plazma. binamızda bulunan 2 uydu anteni var Türksat ve hotbird. Hotbird'deki en azından film kanallarını seyretmeme imkan tanısın.
    Birde server konusu var ki bunu anlamadım. Yayını uydudan mı veriyor yoksa internet üzerinden mı? Beni aydınlatır ve yardımcı olursanız sevinirim. HD cihazlar biraz pahalı gibi ama önerinize göre 2. El de alabilirim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-03-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    84338

server olayı internet üzerinden veriliyor

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ser_karabulut Mesajı Göster
    Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır paralı digital platform kullanıyordum iptal ettim. Yeni cihaz arayışındayım. Kararsız kaldım diyemiyorum aklımda karar alacağım herhangi bir cihaz yok :) sizden bu sebepten yardım istiyorum.
    Cihazın özellikleri; HD olmalı, görüntü kalitesi SD ve HD açısından doyurucu olmalı, televizyonum panasonic plazma. binamızda bulunan 2 uydu anteni var Türksat ve hotbird. Hotbird'deki en azından film kanallarını seyretmeme imkan tanısın.
    Birde server konusu var ki bunu anlamadım. Yayını uydudan mı veriyor yoksa internet üzerinden mı? Beni aydınlatır ve yardımcı olursanız sevinirim. HD cihazlar biraz pahalı gibi ama önerinize göre 2. El de alabilirim.
    görüntü kalitesi birinci önceliğinse gigabluesolo veya başka modeli eğer değilsede 2 olarak atlanta hdbox derim
    Düzenleyen ataseven1972 : 13-09-2012 at 20:08

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-05-2010
    Mekan
    02 Adıyaman
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    531654

güzel kunu açmışsın çünkü alacağın cihazın ne amaçla kulanacağna bağlıdır hd cihazlar 200 tl'den tut 1500 tl'ye kadar vardılar senin büçen nasıl ve kaç tl'lık cihaza yeter..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    186504

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi m-ortak Mesajı Göster
    güzel kunu açmışsın çünkü alacağın cihazın ne amaçla kulanacağna bağlıdır hd cihazlar 200 tl'den tut 1500 tl'ye kadar vardılar senin büçen nasıl ve kaç tl'lık cihaza yeter..
    300 & 400 arasi :( olmadi iyi bir 2. El de alabilirim önerileriniz doğrultusunda.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    186504

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi alirıza Mesajı Göster
    server olayı internet üzerinden veriliyor
    O zaman internet bağlantısının hızlı olmalı, bir diger deyişle bu iptv gibi birsey olmus oluyor. Ben sadece şifreleri internetten aliyor yayını uydudan sanıyordum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    186504

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ataseven1972 Mesajı Göster
    görüntü kalitesi birinci önceliğinse gigabluesolo veya başka modeli eğer değilsede 2 olarak atlanta hdbox derim
    Gigablue ilk defa duydum. Bette bura baktim fazla anlamasam da iyi cihaz fakat kaba :) acaba bu cihaza herhangi yabanci film kanalini seyrederken internetten altyazi eklenebiliniyor mu?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Yayınlar tabii ki uydudan alınıyor. Server internet bağlantısıyla geliyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    186504

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sami ertaga Mesajı Göster
    Yayınlar tabii ki uydudan alınıyor. Server internet bağlantısıyla geliyor.
    Bağlantı hızının bir onemi var mı ozaman?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2008
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    431741

Bende uydu alıcısı alacağım vede server ama şimdi kararsız kaldım.Çünkü haftaya interneti iptal ettireceğim peki dm500s almayı düşünüyorum.Bu cihaza wifi alıcı takıp başka internetten bağlanma şansım var mı ?

Average Member
    Giriş Tarihi
    09-01-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    410879

500s in ethernet portu olduğu için access point alıp 500s e bağlayabilirsiniz. access pointle 500s i yakınınızdaki bir kablosuz modeme bağlayabilir ve internete erişebilirsiniz.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2008
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    431741

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ahmet207 Mesajı Göster
    500s in ethernet portu olduğu için access point alıp 500s e bağlayabilirsiniz. access pointle 500s i yakınınızdaki bir kablosuz modeme bağlayabilir ve internete erişebilirsiniz.
    Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için.

Member
    Giriş Tarihi
    03-09-2011
    Mekan
    65 Van
    Üye No
    567852

Selamlar arkadaşlar bende bir cihaz önerisi almak istiyorum.Yardımcı olursanız çok makbule geçer.

Öncelikle alacağım cihazı avrupa liglerini hd izlemek için alıyorum.Bunun için ilk özellik hd ve kart paylaşımını destekliyor olması gerek.aradığım başka bir özellikte yok zaten görüntü kalitesi iyi olsun ve maçları rahat şekilde izleyebileyim yeter.bütçem 200-250 arası şimdiden yardımcı olan tüm forumdaşlara teşekkür ederim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2007
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    406582

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi akrep6565 Mesajı Göster
    Selamlar arkadaşlar bende bir cihaz önerisi almak istiyorum.Yardımcı olursanız çok makbule geçer.

Öncelikle alacağım cihazı avrupa liglerini hd izlemek için alıyorum.Bunun için ilk özellik hd ve kart paylaşımını destekliyor olması gerek.aradığım başka bir özellikte yok zaten görüntü kalitesi iyi olsun ve maçları rahat şekilde izleyebileyim yeter.bütçem 200-250 arası şimdiden yardımcı olan tüm forumdaşlara teşekkür ederim
    Atlanta Hd Box

Member
    Giriş Tarihi
    24-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    14981

Next Minix önerirmisiniz.

Ve ayrıca yeni taşınacağım binada Türksat ve Hotbird var. tüm bina ortak kullanıyo . Yaklaşık 10 kullanıcı . Digiturk anteni bağlatmak istesem kolay olurmu ??
    Anteni dahil etmek için başka aparat almam lazımmı .Sadece anten ve 1 -2 metre kablo yeterli olurmu , sisteme dahil etmem için .

Member
    Giriş Tarihi
    22-03-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    527473

Gigablue ilk defa duydum. Bette bura baktim fazla anlamasam da iyi cihaz fakat kaba :) acaba bu cihaza herhangi yabanci film kanalini seyrederken internetten altyazi eklenebiliniyor mu?
    eklenebiliyor.

Average Member
    Giriş Tarihi
    12-02-2005
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    72566

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi memco_22 Mesajı Göster
    eklenebiliyor.
    peki atlanta hd de ekleniyormu ?

Member
    Giriş Tarihi
    07-12-2011
    Mekan
    53 Rize
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    572044

Bu özellik enigma 2 li cihazlarda var atlanta enigma2 değil.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-06-2012
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    580339

Enigma olan cihazların görüntüsü vasat.

piyasada ne kadar varsa hepsini aldım kullandım, beğenmedim, şahsi düşüncem.

Average Member
    Giriş Tarihi
    12-02-2005
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    72566

n
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Duck Soup Mesajı Göster
    Enigma olan cihazların görüntüsü vasat.

piyasada ne kadar varsa hepsini aldım kullandım, beğenmedim, şahsi düşüncem.
    peki goruntu olarak en iyi ne tavsiye edersiniz?

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı