Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 5 mesajdan 1 ile 5 arası

Konu: kanalların çekmeyişi

Starting Member
    Giriş Tarihi
    02-09-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    583363

kanalların çekmeyişi

arkadaşlar uydu alıcımdaki bazı kanallar çekmiyor.ama öbür odadaki uydu cihazındaki bütün kanallar çekiyor .çanak lnb yenilendi sorun yine düzelmedi.başka bir uydu cihazı bağladım ondada bazı kanalları düzeldi.bazı gene çekmedi,

uydu cihazım next mini cx

çekmeyen kanallar cine5 tv8 skytürk kanala tv24

2. denediğim uydu cihazımda Hiremco Minibox Gold

bundada çekmeyenlerden cine5 açtı diğerlerini bozuk bozuk açtı

sizce sorun ne olabilir bu uydu cihazların tunerlemi zayıf yada bana gelen kablomu arızalı

dip not öbür odadaki uydu cihazının markasını bilmiyorum küçük masa tipi eski bir uydu alıcısı ama ne hikmetse bütün kanallar çekiyo oda :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

çekmeyen cihazını öbür odaya götür birde orda dene orda çekiyorsa kabloda bir sorun vardır ordada çekmiyorsa cihazda sorun vardır

Member
    Giriş Tarihi
    15-11-2006
    Mekan
    15 Burdur
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    284732

minix hd arkadaşım aynı sorun bendede var 3 canak ciftli lnb 2 tande diescg nextte cıkmayan kanalların hepsi hiremco da cıkıyor.sabahleyin nexte trt 1hd hd kanalları var idi ama şimdi sinyal yok diyor inan ki aldıgıma alacagıma pişman oldum.kablo lnb digesc next olarak yeniledim tüm tesisatı elden gecirdim ama nafile yine yok 15 gündür atv kanalını acamadı yinede söylüyorum aldıgıma pişmanım. benim tuhafıma giden bu kadar sinyal sorunu yazmalarına karşı next firması ortaya cıkıp acıklayıcı bir bilgi vermiyor ya hada cıhazımızdan veya sizden deyip sorunumuzu cözmek yolunda hic yardımcı olunmuyor.ya bi yetkili cıksada bizim sorunumuza bir cözüm bulsun lütfen şimdiden teşekkür ederim tabikiiii nextten yardım gelirse

Starting Member
    Giriş Tarihi
    02-09-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    583363

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ataseven1972 Mesajı Göster
    çekmeyen cihazını öbür odaya götür birde orda dene orda çekiyorsa kabloda bir sorun vardır ordada çekmiyorsa cihazda sorun vardır
    öbür odadaki tv de deneyemem onun scartı bozuk . anten girişinden uydu cihazı bağlı ona

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi horge Mesajı Göster
    öbür odadaki tv de deneyemem onun scartı bozuk . anten girişinden uydu cihazı bağlı ona
    o zaman cihazı komşunda dene sorunu anlaman için cihazı başka bir hatta denemen lazım

6. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı