Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 15 mesajdan 1 ile 15 arası

Konu: skystar 2 ve skystar usb 2 hd cı tv kartı bir bilgisayarda ikili takılı halde çalışırmı..?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-03-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    87252

skystar 2 ve skystar usb 2 hd cı tv kartı bir bilgisayarda ikili takılı halde çalışırmı..?

arkadaşlat pc de sisteme takılı olan technisat skystar 2 var birde ben modül girişli technisat skystar usb 2 hd cı taktım skystar 2 normal çalışıyor ama usb olanının driverini bir türlü yüklüyemedim acaba dedim her iki kart aynı anda takılı vaziyette olmazmı diye düşündüm,bu arada kullandığım işletim sistemi windows 7 64 bit birde usb olan için win7 64 bit driver nasıl bulabilirim,anlaşılan o ki bendekiler olmuyor..saygılar.

Member
    Giriş Tarihi
    21-11-2010
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    548291

buradan bir dene istersen driver yükledikten sonra yine olmazsa uyumluluk moduyla dene

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    423002

skystar usb 2 hd cı tv kartı bu kartı ankarada nerelerde bulabilirim acaba yardımcı olabilecek varmı

Banned Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2008
    Mekan
    58 Sivas
    Üye No
    419843

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mastdon Mesajı Göster
    skystar usb 2 hd cı tv kartı bu kartı ankarada nerelerde bulabilirim acaba yardımcı olabilecek varmı
    ulus konya sokak kayacenter var onlarda technisat'ın distribütörü skystarın tüm ürünlerini ordan bulabilirsin ;)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    423002

geçengün sormuştum ama stokta yok demiştiler. :( bi süre sonra tekrar denerim. onun hariicinde başka bir yer varsa bilgi verirseniz sevinirim :)

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2004
    Mekan
    23 Elazığ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    3653

tek çözüm yurt dışı arkadaşım ben o şekilde 2 adet aldım. :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    423002

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi emin Mesajı Göster
    tek çözüm yurt dışı arkadaşım ben o şekilde 2 adet aldım. :)
    yurtdışından kesinlikle ne satın alma ne de herhangi bir arkadaş-akraba vasıtasıyla temin etme olanağım yok.yurtiçi özellikle ankara olmalı. ulus konya sokak şuan için tek alternatif beklemedeyiz bakalım :)

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2004
    Mekan
    23 Elazığ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    3653

internetten siteye üye olup rahatlıkla alabilirsiniz . Ben o şekilde 2 adet kart aldım. :)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    06-09-2006
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    258948

Ben kayacenterdan aldım. İnternet üzerinden. 1gün sonra İstanbulda elime ulaştı. Technisatın diğer ürünlerini de oradan bulabilirsiniz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    423002

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi modano Mesajı Göster
    Ben kayacenterdan aldım. İnternet üzerinden. 1gün sonra İstanbulda elime ulaştı. Technisatın diğer ürünlerini de oradan bulabilirsiniz.
    modül girişli olan cihazdan mı sipariş vermiştiniz?cihazla ilgili deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    06-09-2006
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    258948

modül girişli olan cihazdan mı sipariş vermiştiniz?cihazla ilgili deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Evet, SkyStar USB 2 HD CI modelinden sipariş vermiştim.

Bu kartı, yine modül girişli olan Avermedia 3D R889 Tv kartımdan memnun kalmadığım için aldım. İstanbul'da bi kaç yerde buldum. Fakat fiyatları 450 TL'den aşağı değildir. Sonra internette Kayacenter'ı buldum ve oradan sipariş verdim. yanlış hatırlamıyorsam 230 TL gibi gir fiyatı vardı.

Kart gerçekten kaliteli ve tuneri oldukça iyi sinyal alıyor. Ben aşağıdaki resimdeki skystarı da kullandım. Bunun sinyal alamadığı TP'lerden bile sinyal alabildim.

Sky Star 2 HD CI tv kartını ProgDVB ile kullanıyorum. Modül olarakta d-smart modülü kullanıyorum. Smart kartı okumada, cihazın modülü tanımasında herhangi bir sorun yaşamadım. Kanal geçişleri de oldukça hızlı. Belki asıl merak edilen DVBS2 yayınları ile ilgili performansıdır. Şuana kadar HD yayınlarla ilgili bir sorun yaşamadım. Smart Spor HD, NtvSpor HD...gibi kanalları rahatlıkla izleyebiliyorum. Elimde hem AMD 1,2 (4GB ram) işlemcili notebook var hem de Core I5 - 2,60 (8GB ram) işlemcili notebook var. İkisinde de performans testi yaptım. 1,2 (4GB Ram) işlemcili notebookta bile skystar gayet iyi çalışıyor, HD kanallar dahil olmak üzere, kaydetme işleminde de bir sorun yok. Sadece düşük işlemcili bilgisayarlarda tv kartı çalışırken başka bişey yapmamakta fayda var :)

Farklı sormak istediğin konu var ise yardımcı olmaya çalışırım

Syg
    Düzenleyen modano : 30-01-2014 at 00:49

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    423002

en çok merak ettiğim konulara değinmişsiniz teşekkür ederim ,ben ankarada oturuyorum oo zaman ulus konya sokakta kendi mağazasına gidip güvenle alabilirim.fiyatı yalnız şuan 300tl civarındaymış duyduğum kadarıyla.laptopumun özellikleri ise intel core i3 işlemci 2.30ghz , 8gb ram ,ekran kartı ise nivida geforce 315m

sanırım benim bilgisayarımda da sorun çıkarmadan kullanabilirim diye düşünüyorum.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    06-09-2006
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    258948

en çok merak ettiğim konulara değinmişsiniz teşekkür ederim ,ben ankarada oturuyorum oo zaman ulus konya sokakta kendi mağazasına gidip güvenle alabilirim.fiyatı yalnız şuan 300tl civarındaymış duyduğum kadarıyla.laptopumun özellikleri ise intel core i3 işlemci 2.30ghz , 8gb ram ,ekran kartı ise nivida geforce 315m

sanırım benim bilgisayarımda da sorun çıkarmadan kullanabilirim diye düşünüyorum.
    Bilgisayarının özellikleri yeterlidir. Rahatlıkla kullanabilirsin. Bu tv kartı hakiki Alman malıdır. Euronun şuanki durumu malum, o yüzden fiyatı şuan yüksek olabilir. Ama dikkat et, senin almak istediğin tv kartı SKYSTAR 2 USB HD CI. Birde skystarın CI slotsuz kartı var (). Bunu alma yanlışlıkla :) Bu arada kayacenterın sitesine az önce girdim ama sky star 2 usb HD CI modelini göremedim. Oraya gitmeden bi ara bence, stoklarında var mı yok mu diye. Ama şunu da ekliyeyim, gerçi sen daha iyi bilirsin Ankarada yaşıyorsun, Geçen hafta Ankarada Kayacenter'ın olduğu bölgeye yolum düştü, orada kayacenter mahiyetinde birçok mağaza var, belki oralarda da bulabilirsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    423002

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi modano Mesajı Göster
    Bilgisayarının özellikleri yeterlidir. Rahatlıkla kullanabilirsin. Bu tv kartı hakiki Alman malıdır. Euronun şuanki durumu malum, o yüzden fiyatı şuan yüksek olabilir. Ama dikkat et, senin almak istediğin tv kartı SKYSTAR 2 USB HD CI. Birde skystarın CI slotsuz kartı var (). Bunu alma yanlışlıkla :) Bu arada kayacenterın sitesine az önce girdim ama sky star 2 usb HD CI modelini göremedim. Oraya gitmeden bi ara bence, stoklarında var mı yok mu diye. Ama şunu da ekliyeyim, gerçi sen daha iyi bilirsin Ankarada yaşıyorsun, Geçen hafta Ankarada Kayacenter'ın olduğu bölgeye yolum düştü, orada kayacenter mahiyetinde birçok mağaza var, belki oralarda da bulabilirsin.
    evet,kayacenter'ın bulunduğu bölge elektroinkçiler çarşısı olarak geçiyor zaten.kayacenter'da yoksa başka dükkanlarda mutlaka vardır diye tahmin ediyorum..dediğiniz gibi CI slotlu olmasına özellikle dikkat edicem zaten sırf modüllü olduğu için bu cihazı alıcam...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-03-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    87252

uydu alıcımda birden elektirk prizindeki bir patlamadan sonra baktım bütün evdeki uydu cihazları gitmiş buda dahil elektrirk geliyor ama bir türlü hiçbiride uydu alıcıları tarama yapmıyor..acaba bu usb tv kartı arızalandı ise sanırım besleme kartı sorunu bunu tamir edebilirlermiki..

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı