Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 21 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: 'Özgür vedalaşma' isteyen tutuklu kanserden öldü

Senior Member
    Giriş Tarihi
    12-03-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    526607

'Özgür vedalaşma' isteyen tutuklu kanserden öldü

AYLARDIR ailesinin ’vedalaşma hakkı’ için feryat ettiği ağır kanser hastası tutuklu 50 yaşındaki Muhlis Barut, bugün saat 10.30’da yaşamını yitirdi.

Çığlıklarını Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e bile duyuran Muhlis Barut’un eşi Bedriye, kızı Gönül ve oğlu Cihan gözyaşına boğuldu. Gönül Barut, "Artık adalete inanmıyorum. Bu ülkede adalet diye bir şey yok. Ben iyi bir evlat değilim, babamı oradan çıkarıp son nefesini özgür vermesini başaramadım" dedi.

İki yıl önce yeşil kartı iptal edildiği için cinnet getirerek Bayraklı Toplum Sağlığı Merkezi’ni tüfekle basarak rastgele ateş eden ve bunun için aldığı 16 yıl 8 aylık cezası Yargıtay aşamasında bulunan tutuklu kanser hastası Muhlis Barut ve ailesi, sadece İzmir’deki gecekondularında vedalaşmak istiyordu.

Haziran ayında 6 aydan az ömrü kaldığı İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından raporlansa da tahliye talebi için avukatlardan milletvekillerine kadar pek çok kişinin devreye girmesine rağmen Muhlis Barut, İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan rapor alması için İstanbul’daki Metris Cezaevi’ne gönderildi. Geçtiğimiz cumartesi fenalaşarak Samatya Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve durumu gittikçe ağırlaşan Muhlis Barut, o sıralarda ailesinin feryadını duyan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, "Yapılması gereken bir şey varsa yapılsın" isteğine rağmen uzayan prosedürler nedeniyle tahliye edilmedi.

"BU ÜLKEDE ADALET DİYE BİR ŞEY YOK"

Sadece Yargıtay’ın dosyayı öne alarak bir tedbir olan tutukluluğunu kaldırmasının yeterli olduğu tahliye işlemlerine nefesi yetmeyen Muhlis Barut, dün gece kanama geçirdi ve bilincini kaybetti. Daha sonra gece yoğun bakıma alınan Barut, evine kavuşma özlemi ve İstanbul’da kalacak yeri dahi olmayan eşi Bedriye, kızı Gönül ve oğlu Cihan’ın gözyaşları içinde son nefesini verdi. Acılı aile adına çok kısa konuşabilen Gönül Barut, "Artık adalete inanmıyorum. Bu ülkede adalet diye bir şey yok. Hani Cumhurbaşkanı, milletvekilleri devreye girmişti? Ben iyi bir evlat değilim, babamı oradan çıkarıp son nefesini özgür vermesini başaramadım" dedi.

Muhlis Barut’un cenaze işlemleri sürerken ailesi cenazesinin İzmir’e getirilmesi için işlemlerini sürdürüyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2008
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    418904

Devlet çarkı bu kadar ağır mı dönüyor? Bu vatandaşımız 3 gün önce salıverilirse kıyamet mi kopardı? Kaldı ki , ölümcül bir tutuklunun tahliyesi bir lütuf değil onun hakkıdır... Allah rahmet eylesin..

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2011
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    571056

böyle bir olay avrupada yada amerikada olsa taş üzerinde tyaş kalmazdı kesinlikle.ben öyle günler yaşanmasını istemiyorum ama bu adaletsizliktte yaşanmamalı.suriyede katliam varmış afrikada bilmemö ne oluyomuş.bana neyse böyle zulm burda olduktan sonra.bi tarafta davulla zurnayla hapisten çıkarılan haburdan geçirilen iki eli kanlı katiller bi tarafta basit birşeyden yatan böyle bir adamcağız

Senior Member
    Giriş Tarihi
    14-11-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    399614

Peki bu kişinin ceza almasını gerektirecek olayda karşı tarafın özgür vedalaşması varmıydı? Karşıda vurduğu kişi ölseydi(belkide öldü) vedalaşabilmiş mi? Bırakın lütfen bu suçluyu masum yapma işlerini.Allah rahmet eylesin.Hepsi o kadar...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2011
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    571056

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi olcay14 Mesajı Göster
    Peki bu kişinin ceza almasını gerektirecek olayda karşı tarafın özgür vedalaşması varmıydı? Karşıda vurduğu kişi ölseydi(belkide öldü) vedalaşabilmiş mi? Bırakın lütfen bu suçluyu masum yapma işlerini.Allah rahmet eylesin.Hepsi o kadar...
    ben olayı başka bir olay olarak biliyorum bu olarak değil ama daha geçen gün sivas katilleri çıkmadı mı .ya diğer teröristlere ne demeli.kusura bakmayın .bu adam terörist olsaydı sayın olurdu.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    14-11-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    399614

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi armanac Mesajı Göster
    ben olayı başka bir olay olarak biliyorum bu olarak değil ama daha geçen gün sivas katilleri çıkmadı mı .ya diğer teröristlere ne demeli.kusura bakmayın .bu adam terörist olsaydı sayın olurdu.
    terörist veya başka bir suçlu.Kim olursa olsun onlarında cezalarını çekmeden çıkmalarını istemem.Kurala kanuna uyulacak,uymuyorsa cezalandırılacak.Devlet sizin,benim gibi tek güvencesi adalet olan kişilere gerekli güveni verecek.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    939

Adam zaten kanserden ölüyor. Suçu ne olursa olsun ailesinin yanında ölmesi asla reddedilmemesi gereken bir taleptir. Bunu kabul etmeyenlerde ne vicdan ne de insanlık kalmıştır.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    301882

Keşke izin verselerdi.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-01-2010
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    520588

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ayzer Mesajı Göster
    Devlet çarkı bu kadar ağır mı dönüyor? Bu vatandaşımız 3 gün önce salıverilirse kıyamet mi kopardı? Kaldı ki , ölümcül bir tutuklunun tahliyesi bir lütuf değil onun hakkıdır... Allah rahmet eylesin..
    Hatırlarsan bi ara hemen hemen aynı durumdaki Güler Zere vardı Cumhurbaşkanımız tarafından affedilmişti, bu mahkumda affedilebilirdi.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    14-11-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    399614

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi karakartal Mesajı Göster
    Adam zaten kanserden ölüyor. Suçu ne olursa olsun ailesinin yanında ölmesi asla reddedilmemesi gereken bir taleptir. Bunu kabul etmeyenlerde ne vicdan ne de insanlık kalmıştır.
    Ceza almasını gerektiren olay,sizin babanızın,annenizin,dayınızın,eşinizin,amca oğlunuzun,kardeşinizin vb. vurulması,yaralanması ve öldürülmesi olsaydı,aynı merhameti,aynı vicdanı veya aynı insanlığı siz yapar mıydınız?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    597

Bu olayda öldürme yok, öldürenleri serbest kalırken herhangi bir ölüm olayı yaşanmamış vakada 3 gün çok gerilmesi kabul edilir şey değil...

Ceza almasını gerektiren olay,sizin babanızın,annenizin,dayınızın,eşinizin,amca oğlunuzun,kardeşinizin vb. vurulması,yaralanması ve öldürülmesi olsaydı,aynı merhameti,aynı vicdanı veya aynı insanlığı siz yapar mıydınız?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    939

Ölümden büyük ceza var mı? Adam ölüyor ÖLÜYOR ! Hapiste 1 ay fazla kalsa, işlediği suçların sonuçları yok mu olacak?
    Dediğim gibi sorun vicdan sorunu!
    Düzenleyen karakartal : 10-09-2012 at 20:41

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2008
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    418904

Buradaki olayda mahkumun suçuna bakılmaz. Eli kanlı gaddar bir katil de olabilirdi (kaldı ki bu olayda böyle bir durum yok). Doktor raporuyla 3-5 gün ömrü kaldığı belirtilen bir mahkum mutlaka ailesinin yanına gönderilmelidir.

Türk adalet sisteminde karşı çıkılması gereken husus ; zırt pırt çıkartılan aflar veya af gibi sonuç doğuran düzenlemelerdir.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-09-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    384058

yok devenin nalı,şimdi ben sizlere sormak isterim,Bayraklı Toplum Sağlığı Merkezi’ni tüfekle basarak rastgele ateş ettiğinde insanlaların karku ve panik içinde kaçışmaları hayatları boyunca unutamıyacakları bir kabustur,herkes eline silah alsın,saga sola ateş etsin,toplum huzurunu kaçırsın,olacak şeymi? kanser hastasıymış üstelik veremde olsa ben devlet olsam AFFETMEM,eğer biri vurlup öldüyse kanserden ölmeden evvel ben idam ederim,TR yol geçen hanı değil,Türkiye nin hapishaneleri kanser ve ölümcül hastalarla dolu,O zaman hepsini bırakalım.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-11-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    469537

Eğer çıksaydı belki yine aynını yapmaya kalkardı... Adı üzerinde cinnet...
    O zaman ne olacaktı?
    Ki içerde geçirdiği süreyi, artan kini de hesaba katın.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    939

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi akis_55 Mesajı Göster
    yok devenin nalı,şimdi ben sizlere sormak isterim,Bayraklı Toplum Sağlığı Merkezi’ni tüfekle basarak rastgele ateş ettiğinde insanlaların karku ve panik içinde kaçışmaları hayatları boyunca unutamıyacakları bir kabustur,herkes eline silah alsın,saga sola ateş etsin,toplum huzurunu kaçırsın,olacak şeymi? kanser hastasıymış üstelik veremde olsa ben devlet olsam AFFETMEM,eğer biri vurlup öldüyse kanserden ölmeden evvel ben idam ederim,TR yol geçen hanı değil,Türkiye nin hapishaneleri kanser ve ölümcül hastalarla dolu,O zaman hepsini bırakalım.
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi KOSOWALI Mesajı Göster
    Eğer çıksaydı belki yine aynını yapmaya kalkardı... Adı üzerinde cinnet...
    O zaman ne olacaktı?
    Ki içerde geçirdiği süreyi, artan kini de hesaba katın.
    Kusura bakmayın ama ne hukuk ne de insanlık biliyorsunuz.

Sizin mantıkla bir kere suç işleyen ölene kadar hapiste kalmalı. Çıkınca gene yapabilir ne de olsa.
    Düzenleyen karakartal : 10-09-2012 at 22:41

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-11-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    469537

Sanırsınki Adam kırda çiçek toplarken tutuklanmış.
    Yahu ne insanlığından bahsediyorsun
    Adam Cinnet geçirip mekan basmış, cinayete tam teşebbüs... Daha ne olsun.
    İlla birkaç kişinin ölümüyle mi sonuçlanması gerekiyordu.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-01-2010
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    520588

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi KOSOWALI Mesajı Göster
    Sanırsınki Adam kırda çiçek toplarken tutuklanmış.
    Yahu ne insanlığından bahsediyorsun
    Adam Cinnet geçirip mekan basmış, cinayete tam teşebbüs... Daha ne olsun.
    İlla birkaç kişinin ölümüyle mi sonuçlanması gerekiyordu.
    Adam ne yapmışki cinayetmi işlemiş? adammı bıçaklamış, birine tecavüzmü etmiş? yoksa dağa çıkıp askermi öldürmüş? (sağa sola ateş etmiş kimseyi öldürmemiş yaralamamış oda cinnet geçirdiğinden dolayı) bunun suçu ve karşılığında cezası çok ağır adama 16 yıl verilmiş.

Bak bide böyle bi haber gördüm cinayet işleyen adam ceza almamış

İşte sana Türk adaleti

Malesef bu ülkede adalet yok

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-11-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    469537

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ads 1940 Mesajı Göster
    Adam ne yapmışki cinayetmi işlemiş? adammı bıçaklamış, birine tecavüzmü etmiş? yoksa dağa çıkıp askermi öldürmüş? (sağa sola ateş etmiş kimseyi öldürmemiş yaralamamış oda cinnet geçirdiğinden dolayı) bunun suçu ve karşılığında cezası çok ağır adama 16 yıl verilmiş.

Bak bide böyle bi haber gördüm cinayet işleyen adam ceza almamış

İşte sana Türk adaleti

Malesef bu ülkede adalet yok
    Adam ne mi yapmış?
    Üstteki mesajımda da yazdım...
    Başta can(lar)a kast etmiş. Daha ne olsun.
    Bu arada hemfikir olduğumuz tek nokta adaletsizlik.
    Zira bu ülkede bölücülere müdahale ettiğinizde, değerlerinizi savunduğunuzda dahi ifadeniz alınır
    Birilerine hesap verirsiniz...
    Sırf bu yüzden şuan kimbilir içerde kaç Aslan parçası hiç yoktan heder oluyor...!!!
    Düzenleyen KOSOWALI : 11-09-2012 at 00:37

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2008
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    418904

Bazı arkadaşlara anlatamıyoruz ; adamın yaptıklarını onaylıyan yok , "adam ne yapmış ki" diyen yok. Zaten mahkeme olmuş ve 16 yıldan fazla ceza yemiş.

Ama , adam ölüyor...Ölüyor yahu.. Ayakta duramıyor , çıkıpta aynı suçu nasıl işliyecek ? Ailesine adamın ölüsünü vereceğinize komadaki haliyle versenize. Kaldı ki birkaç yıl evvel , milletin 1 tirilyon lirasından fazlasını iç eden birisinin hapis cezasını -hasta olduğu gerekçesiyle- evinde geçirmesi sağlanmıştı.

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı