Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 17 mesajdan 1 ile 17 arası

Konu: 800hd se ...

Member
    Giriş Tarihi
    10-12-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    50682

800hd se ...

slm arkadaşlar 600pvr de sinyal sorunu var...(en azından bende var) 800hd se almayı düşünüyorum bundada böyle bir sorun var mı... 500hd lerdede olduğunu sanıyorum, yorumlardan anladığım kadarıyla , ama 800 hd se de var mı bilmiyorum .. kullanan arkadaşlar kısaca birkaç kelime ile yardımcı olurlarsa sevinirim tşk... çünkü bu hafta almayı düşünüyorum...
    Düzenleyen kral1973tr2000 : 09-09-2012 at 12:22 Sebep: tamamlama

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-02-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    479758

hocam 800 se stabil sorunsuz bir makinedir gözünüz kapalı alabilirsiniz tabi orjinal olanı siz sadece hesaplı olan yerden alın

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2009
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    476031

:ok:katılıyorum.
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi yeerken Mesajı Göster
    hocam 800 se stabil sorunsuz bir makinedir gözünüz kapalı alabilirsiniz tabi orjinal olanı siz sadece hesaplı olan yerden alın

Member
    Giriş Tarihi
    10-12-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    50682

cevap için çook tşk..ederim... sabahtan cevabı bekliyodum.... (hep orjinalden yana olmuşumdur)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    05-01-2009
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    476031

(hep orjinalden yana olmuşumdur) :ok: şaşma derim ..

Member
    Giriş Tarihi
    10-12-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    50682

800hd se

slm arkadaşlar.. bugün elime geçti ama diseq ayarlarını yapamıyorum ...nasıl olacak acaba...

. oozoon yüklü idi.. newnigma yükledim sonra mahoo ustanın hangisi olduğunu bilmediğim imajı yükledim hemen hepsinde aynı şey sid pat içerisinde bulunamadı.diyo... ve hiremko da sinyal var 600 pvr de sinyal var. ama bunda yok elle arama yaptığımda kanal bulunamadı diyo... oto aramada 25 kanal buluyor vede sinyal seviyesi 80 lerde 14 db diyo .. ben vazgeçtim gibi... tşk...
    birde kanal tuşladığımızda yani infosunda abcd çıkıyoya orda sürekli A yeşil oluyo...bcd soluk duruyo...
    Düzenleyen kral1973tr2000 : 17-09-2012 at 00:31

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-02-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    479758

hocam menüye gir+kurulum kısmına okey de+uydu yapılandırma kısmına okey de+tuner ayaları kısmı çikinca okey de yapılandırma tipi kısmını kumandanın okey tuşlarının yan tuşlarıyla gelişmiş ayarlar olarak seç uyduları ayarlarla hangi uyduları nasıl baglayacagını söylersen ona göre yardım edelim.

Member
    Giriş Tarihi
    10-12-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    50682

allah razı olsun hocam ya şimdi 600 pvr de 42 aa 13 ab 5 bb idi aynen yaptım 42 ile 13 te sorun yok gibi ama 5 de kanal yok diyo ama anlamadığım yaklaşık 25 kanalda sinyal var başkada bulmuyo ...oysaki 600pv de yaklalşık 100 kanal buluyodu...neden oldu imaj mı yüklemem lazım... cihazıda bugün aldım orjinal açılışta oozoon yazıyo... imaj yüklemem gerekirse hangisini yüklemeliyim... (d.edit ten kanal setting gönderdim bu kez 5 te hiç sainyal gelmedi ,yine diğwer 2 uyduda sorun yok)
    arkadaşlar değerli zamanınızı almadan 3-5 kelime ile açıklarsanız memnun olurum ..şimdiden tşk...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-02-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    479758

oozoon imaj iyidir degiştirme 1=inci LNB miz

Yapilandirma $ekli ==>> gelişmi
    Uydu ==================>> TÜRKSAT 2A/3A 42°
    Voltaj Modu ===========>> Poloarizasyon
    Ton Modu ==============>> bant
    LNB ===================>> LNB 1
    DiSEqC $ekli ==========>> 1.1
    Toneburst =============>> Hicbiri
    Bagliolan DiSEqC Emri =>> AA
    Hizli DiSEqC ==========>> Hayir
    Sirayi Tekrarla =======>> Hayir
    Komut Dûzenlemek ======>> committed,uncommittes,toneburst
    Bagimsiz DiSEqC emri ==>> Input 1
    DiSEqC Tekrarlayici ===>> Hicbiri
    LOF ===================>> Beynelminel LNB
    Ayrilmis Voltaj =======>> Hayir

+++++++++++++
    2=inci LNB miz

Yapilandirma $ekli ==>> gelişmiş
    Uydu ==================>> HOTBiRD 13°
    LNB ===================>> LNB 2
    Bagliolan DiSEqC Emri =>> AB
    Bagimsiz DiSEqC emri ==>> Input 2

3=uncu LNB miz

Yapilandirma $ekli ==>> gelişmiş
    Uydu ==================>> EUTELSAT W3A 7.0°
    LNB ===================>> LNB 3
    Bagliolan DiSEqC Emri =>> BA
    Bagimsiz DiSEqC emri ==>> Input 3
    bu şekilde yap

Member
    Giriş Tarihi
    10-12-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    50682

cevap için çok tşk... sadece 25 kanal buluyo elle girdiğimde ise kanal yok diyo... anlamadım ...(birde sid ,pad içerisinde bulunamadı ) yazıyuo... 30 tl lik hiremko da çıkan 600 pvr de çıkan yeni aldığım 1201 tl lik te çıkmaz ... (şaka gibi)
    Düzenleyen kral1973tr2000 : 16-09-2012 at 11:30 Sebep: ekleme

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-02-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    479758

hocam hangi diseq kullanıyorsun,diseq ten yapabilir ve anten ayarların bozulmuş olabilirmi acaba

Banned Member
    Giriş Tarihi
    27-10-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    511604

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kral1973tr2000 Mesajı Göster
    cevap için çok tşk... sadece 25 kanal buluyo elle girdiğimde ise kanal yok diyo... anlamadım ...(birde sid ,pad içerisinde bulunamadı ) yazıyuo... 30 tl lik hiremko da çıkan 600 pvr de çıkan yeni aldığım 1201 tl lik te çıkmaz ... (şaka gibi)
    Kanal frekans listen yenimi?değilse o yüzden az kanal buluyor ve 'sin pad içerisinde bulunamadı' hatası verir.e2 kanal-setting bölümüne gir,orada 4 eylül kanal listeleri mevcut.indir dreamedit ile yükle.bir diğer sebepte az bi ihtimal ama disecswich ten yapabilir.ama ben zannetmiyorum.bir diğer sebepte kullandığın imajdan olabilir.cihazın ne bilmiyorum(sim2,ferrari?)ama cihazına uygun en son verilen imajlardan birini yükle.tspanel6.3 veya 6.4.en son verilen openpli imajı tavsiye ederim.

Member
    Giriş Tarihi
    10-12-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    50682

cevaplar için çok tşk... oozoon yüklü idi.. newnigma yükledim sonra mahoo ustanın hangisi olduğunu bilmediğim imajı yükledim hemen hepsinde aynı şey sid pat içerisinde bulunamadı.diyo... ve hiremko da sinyal var 600 pvr de sinyal var. ama bunda yok elle arama yaptığımda kanal bulunamadı diyo... oto aramada 25 kanal buluyor vede sinyal seviyesi 80 lerde 14 db diyo .. ben vazgeçtim gibi... tşk...
    birde kanal tuşladığımızda yani infosunda abcd çıkıyoya orda sürekli A yeşil oluyo...bcd soluk duruyo...
    Düzenleyen kral1973tr2000 : 16-09-2012 at 23:24 Sebep: ek

Banned Member
    Giriş Tarihi
    27-10-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    511604

kanal listeni yenile, ve tuner ayarlarını basit yap.birde öyle dene.olmaz diye bişey olmaz.her sorunun muhakkak bi çözümü vardır.sen imaj yükledikten sonra kanal listesi yüklüyormusun?yoksa imajda ne varsa o şekildemi elle aratıyorsun.o şekilde aratıyorsan tabik olmaz.

Member
    Giriş Tarihi
    10-12-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    50682

genellikle backup yaptığımdan ne yüklü ise o , fakat 2 uydudan yayın geliyo her ihtimalde diğerinde gelmiyo.... şu an basit yapıyom diseq yi.. sonuç aynı sadece .. kanal listesini yüklemedim .. sitede 4.09 .2012 tarihli liste mi...yüklüyücem... sadece onu mu... satellite .xml diye bişeyler var onlarda yüklenecekmi... ve d .edit ten direk yükleme olmuyor şuan yüklüyorum 1600 falan hata veriyor yüklenmiyor... güncel setting nerden bulurum...acaba... .çook tşk...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    27-10-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    511604

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kral1973tr2000 Mesajı Göster
    genellikle backup yaptığımdan ne yüklü ise o , fakat 2 uydudan yayın geliyo her ihtimalde diğerinde gelmiyo.... şu an basit yapıyom diseq yi.. sonuç aynı sadece .. kanal listesini yüklemedim .. sitede 4.09 .2012 tarihli liste mi...yüklüyücem... sadece onu mu... satellite .xml diye bişeyler var onlarda yüklenecekmi... ve d .edit ten direk yükleme olmuyor şuan yüklüyorum 1600 falan hata veriyor yüklenmiyor... güncel setting nerden bulurum...acaba... .çook tşk...
    senin sorunun yeni-güncel kanal listesi yüklememen.aşağıdaki linkten yeni liste indirebilirsin
    bu linke tıkla,kanal settingleri var.4 uydulu,5 uydulu falan falan.sen hangi uyduları kullanıyorsan uygun olanını indir.sonra indirdiğin dosyanın üzerine sağ tuş yap.buraya çıkar satırını tıkla.ve rardan çıkardığın bu dosyayı kopyala,pc nin yerel disk C kısmına at.bu ndan sonra yukarıda linkteki dreambox edit programını indir.üzerine gel çift tıkla.ve ileri diyerek programı kur.aç.C satırındaki indirmiş olduğun kanal listesini göster.ardından pc den dreamboxa dosyaları yükle kutucuğna tıkla.dosyalar yüklensin.ardından cihazını kapat ve tekrar aç.yeni ve en güncel kanal listen yüklenmiş oldu.bu olayı her yeni imaj yüklediğinde yapmak zorundasın.yoksa o dediğin kanal bulunamadı hatasını hep görürsün.kolay gelsin.
    Düzenleyen coolmeen : 18-09-2012 at 10:33

Member
    Giriş Tarihi
    10-12-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    50682

baya bi konu açılmış ama çözüm bulnamamış hala... 2010 dan beri...
    hocam cevapların içn çok çok tşk... (yukardaki söylediklerinizi aynen yaptım sonuç aynı)

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı