Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Yeşil Çay Hafızayı Güçlendiriyor

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-06-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    442137

Yeşil Çay Hafızayı Güçlendiriyor

Kilo kaybına yardımcı olduğu, kolesterolü düşürdüğü, kanser riskini azalttığı gibi birçok faydalı etkisi ortaya çıkan yeşil çayın yeni bir yararı daha öğrenildi

Çin'de Üçüncü Askeri Medikal Üniversitesi doktorlarından Yun Bai, yeşil çayın, beyin fonksiyonlarına da iyi geldiğini açıkladı. Çalışmalarda, yeşil çay içindeki maddelerin, hafızayı güçlendirdiği ve bilgilerin uzun süre hafızada kalmasına yardımcı olduğu belirtildi. Şimdilik fareler üzerinde uygulanan testlerden olumlu sonuçlar aldıklarını bildiren Bai ve ekibi, çalışmalarının Alzheimer için büyük önem taşıdığını söylediler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2007
    Mekan
    28 Giresun
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    393967

Genelliklen yeşil çay içtim bir aralar,sonra vertigo oldum iç kulaktaki denge sıvısının bozulma neticesi ile,yeşili, meşili ,karasını içiyorum önüme ne gelirse,pek hafızamda bir şey olmazsa,yanlız bende unutkanlık başladı bu hastalıktan sonra,Benim gibi Adullah Gülde oldu,ama onunki benimkinin bir başka türü,onunkinde baş dönmesi var,benimkinde ayaktayken hafif dengesizlik var,çareside yok bunun,her kime gittimse buna alışacaksın,kan sulandırıcılara önem vereceksin dediler,bazen düzelme oluyor dediler,2 senedir çekiyorum bu illeti,neyse,emekliliğime kadar sporlan uğraştım,gıdama dikkat ettim,kurumların yağlı yemeklerini pek yemedim,sigara hiç kullanmadım,içkide eş dost arasında ayda yılda bazen kullanıyorum,yaz boyunca denizden çıkmıyorum,şimdi bu illete yakalandım,demekki hepsi hikaye,sanırım sorun insanın stres halinde,stres ederse çoğu şeyleri kişi, yararlı olarak ne yer içerse fark etmez sanıyorum,yinede paylaşım için teşekkürler.

Member
    Giriş Tarihi
    02-07-2005
    Mekan
    22 Edirne
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    114247

refaba arkadaşım senin dediklerin aynısı bende var kulak çınlama uğultu denge kaybı baş dönmesi kuvetli olmuyor ama içki biraz vazla içersem ertesi gün baş dönmesi yapıyo 3 veya 4gün sürüyo tabi yukarı bakarsam veya hani hareket yaparsam
    bende gitmediğim yer kalmadı bununla yaşamaya alışacaksın tek dedikleri bu geçmiş olsun arkadaşım çok zor çeken bilir
    hap falan hiç faydası yok

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2007
    Mekan
    28 Giresun
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    393967

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hevcimen Mesajı Göster
    refaba arkadaşım senin dediklerin aynısı bende var kulak çınlama uğultu denge kaybı baş dönmesi kuvetli olmuyor ama içki biraz vazla içersem ertesi gün baş dönmesi yapıyo 3 veya 4gün sürüyo tabi yukarı bakarsam veya hani hareket yaparsam
    bende gitmediğim yer kalmadı bununla yaşamaya alışacaksın tek dedikleri bu geçmiş olsun arkadaşım çok zor çeken bilir
    hap falan hiç faydası yok
    Bu gurubumuza hoş geldin,ayni familyalı olduk,zaten bu hastalık 3 veya 4 guruba ayrılıyor,en kötüsü meniere,seninki bir nevi bu guruba giriyor,bunda kendine dikkat etmezsen baş dönmesi nöbeti tekrar başlayabilir,benimkide senin gibi,kulak çınlaması ,denge bozukluğu ayaktayken otururken yatarken birşey yok,ayağa kalktığım an sendeleme başlıyor,eskiden uzak mesafe değilde tv uzaklığı mesafeleri rahat görürdüm,şimdi çift gibi görmeye başladığımdan gözlük kullanıyorum,yani 3 tip görme unsurum var,çok uzakta sorun yok,makine ustalığından emekli olduğumdan çınlamalar beni rahatsız etmiyor sese alışık olduğumdan.tabiki sese alışık olmayanlar için durum daha kötü,çevremde çıldıranları biliyorum,benim yanlız boyun damar doppler çekimlerimde sertleşme durumu olduğundan okşijen ve kan beyine yeterli gidemediğinden,iç kulak sıvısı,beyincik ve beyine iletişimde aksaklıkta sorun yaratıyormuş,sıvının içindeki kristallerde oynamış olabilir diyorlar yerinden, tekrar yapışırsa anca düzelebilir diyende var,düşünebiliyormusun,iç kulaktaki o sıvının içindeki kristaller uzayın konumuna göre vücut sistemimizin denge unsurunu sağlıyor,insan araştırdıkça neleri görüyorki,baş manevra terapisi aldım yok,kendim evde yaptım yok,olmadı manevra hareketinden sonra 15 gün yatacaksın dediler yok,benim başım ilk gün sert şekilde döndü,6 saat sürdü,6 saat sonra normal dönmeye döndü,2ay bu normal dönme sürdü,tabiki miğde bulantısıylan,3 ay sonra dışarı çıktım gözetim altında,sonra alıştım,işi akışına bıraktım,alışmaya başladım,ilk önce dramamine ilacı aldım,15 gün sonra bıraktırdı doktorum, buna takviye,vastarel,vesoserc,ecopirin,kullanmaya devam ettim,değişik hocalara gittim,hepsi ayni sonuca vardılar,her tetkik yapıldı,bütün vücudum taramadan geçirildi,takviye ilaç verdiler,cipralex,ticlocart,kan sulandırıcıları artırdılar,1 sene geçti,aşırı kan sulandırıcılar vücudumu morarttı,sonra yahu dedim,ben salakmıyım dedim,o kadar araştırmalar neticesinde ilçların etkisi fazla olmazmış,üstelik beni deneme kolik ve ilaç kolik yaptılar dedim,hepsine takmeyi koyverdim gittim,2 sene oldu,1 sene ilaç kullandım,sonra hiç doğru dürüst kullanmadım,sadece 1 veya 2 ay ecopirin ve kolesterol ilacı kullandım yüksek olduğundan,zaten bende ilk 3 aydan sonra baş dönmesi hiç yapmadı bu zamana kadar,artık doğru dürüst ilaç kullanmıyorum yaşamaya bakıyorum.arabada kullanıyorum,heryerede gidiyorum,ama sana ve senin gibi olanlara benim yaptığımı yap demiyorum,çünkü değişik türleri mevcut,benim komşumda 6 aydır var,ayağımın altından yer kayıyor diyor,bende o durum yok,sadece bunda moralini yüksek tutup günlük işlerinle haşir neşir olacaksın,Akdeniz Üniversitesinde bunun bölümü varmış,gezmeye gittiğimde pek uğrayamadım zamanımı alır diye, eğer zamanın varsa uğra derim,çare çaredir,alkol alıyorum diyorsun,eğer uzak bir yere gidiyorsan araba kullanıyorsan mutlak yanında dramamine ilacını bulundur,ani baş dönmelerinde bu ilaç etkili yanlız,1920 lerde bu hastalığın tedavi unsurları incelenmiş,hala 1920 lerin tedavi şekliylen tedavi ediliyoruz,sadece ilave olarak tüm vücut taraması ilave olmuş sonradan,biraz uzun oldu,bu illete bulaşan varsa okur biraz bilgi sahibi olur,bu hastalık çağın hastalığı sayılır artık,sebebi stres,stressiz günümüz yok zaten,tekrardan acil şifalar dilerim bu hastaliğa yakalanlara sevgi ve saygılarlan.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı