Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 20 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Kiracılar için BALKONU DELİP ZARAR VERMEDEN tak çalıştır, ayaklı ve portatif uydu anteni

Banned Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2012
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    580884

Kiracılar için BALKONU DELİP ZARAR VERMEDEN tak çalıştır, ayaklı ve portatif uydu anteni

Merhaba. Kiracıyım. Ev sahibim balkona zarar vereceği gerekçesiyle balkona ya da ev içine delinme, zarar görme korkusuyla kesinlikle çanak anten istemiyor. Bu konuda malesef çok titiz. 3 adet uydu alıcı kullanıyorum. Bir tanesi malesef DİJİTÜRK. DİJİTÜRK'ten hiç memnun değilim; 3 adet Türksat çıkışı merkezi sistemden alamadığım için MECBUREN aldım ve aldığıma bin pişman oldum. Her ay zaten bedava olan yayınlara ödeme yapmak ve kanal sıralamasını değiştirememek ve üstelik şifreli olduğu için geçişlerin yavaşlaması çok canımı sıkıyor. Ancak DİJİTÜRK'e elim mahkum çünkü yukarıdaki merkezi sisteme ilave yapabileceğim bir boş hat yok ve yeni bir kutu ilavesi yapmak istesem en düşük 8'li dağıtıcı satıyorlar o da en az 200TL!

Evin içinde ya da balkonda evsahibini kızdırmayacak şekilde duvarları hiçbir şekilde delmeden kolay kurulumlu, küçük, portatif ve kendi ayaklarıyla durabilen bir çanak anteni bulabilirsem ne merkezi sistemle ne dijitürk'le uğraşacağım. Türksat'ın yayınlarını alabilmem yeterli. Duvarı, ya da balkon demirini delmeden, yalnızca Türksat'ı alabileceğim eve hiçbir zarar vermeden kendi ayağı ve sistemiyle tamamen durabilen böyle bir uydu anteni üretilmiş midir acaba?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2012
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    580884

Böyle birşey olabilir mi,

sanırım istediğim küçüklükte ama montaj konusunda sıkıntı olabilir mi? Bir de bunun fiyatı tuzlu olabilir. Ancak ben şöyle düşünüyorum; binanın merkezi antenine 200TL verip kutu almak yerine bu parayı böyle bir antene harcarsam başka eve taşınırsam da para gitmez ve yanımda götürürüm ve gideceğim kiracı olacağım diğer eve de zarar vermeden keyfime bakarım 4'lü Türksat LNB takarak kafama göre kimse karışmadan ve Dijitürk'e de mecbur olmadan. Oysa binama 8'li çıkış alırsam evi terkettiğimde o ilave kutuyu yanıma alamayabilir ve gideceğim evde yeniden böyle bir sorunla karşılaşabilirim.

Sonuç olarak; küçük çaplı, kendi ayağı ile durabilen; duvar ve balkon demiri delmeye gerek olmayan ve sadece Türksat alması yeterli olabilen portatif mini bir uydu anteni arıyorum. Böyle birşey var mıdır ve resimdeki benim işimi görür mü? Onu nasıl montesiz yani biryeri delmeden tak çalıştır ya da kolay kurulum metoduyla nasıl çalıştırabilirim? Nerede satılır ve fiyatı nedir?

Böyle birşeye gerekirse 200 TL'de ödemeye razıyım artık. Ne site yönetiminle karşı karşıya gelmek ne de evsahibiyle problemli olmak, ne de zaten bedava olanını EUTALSAT'tan parayla satan DİJİTÜRK'e mecbur kalmak istiyorum! Evleri de, merkezi sistemleri de ona kalsın; ben Türksat için kendi ayağıyla durabilen TAK - ÇALIŞTIR portatif mini uydu anteni arıyorum.

Balkona yere koyabileyim; balkonla pencere arasındaki mermer ya da çerçeveye sıkıştırabileyim kensi aparatıyla (kesinlikle delmeden!); Tv üstüne koyabileyim; Cam kenarına kendi ayağıyla koyabileyim; Gardılop üstüne koyabileyim. (Tabii ön kısmını uyduyu görecek şekilde açık bırakmak lazım bunu biliyorum!)
    Düzenleyen uysalistan : 07-09-2012 at 12:35

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-09-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    505257

dostum fiyatı konusunda bir bilgim yok ama bu cihazın fiyatı bence 200 TL nin çok üzerindedir.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    04-04-2012
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    577980

birde linkteki anten, uydu üzerinden internet erişimi için yapılmış gibi

size buradaki anten daha uygundur. balkon demirine kelepçe ile bağlanabilir diye tahmin ediyorum

Banned Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2012
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    580884

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sarpinya Mesajı Göster
    birde linkteki anten, uydu üzerinden internet erişimi için yapılmış gibi

size buradaki anten daha uygundur. balkon demirine kelepçe ile bağlanabilir diye tahmin ediyorum

Teşekkürler. Resimdeki anten gayet uygun, sadece bir futbol topu büyüklüğünde ve kelepçe ile bağlanabilir. Üstüne onlarca LNB konabilir. Sanırım bu ürün henüz ülkemizde yok malesef.

Uyducu arkadaşlar linkteki resimlere mutlaka baksın. İşte bende tam böyle birşey arıyorum ama Türkiye'de satılanını. Resmen UHF TV üstü küçük set üstü anten gibi birşey. Bu yarım futbol topu gibi şey çok sayıda LNB ile tüm dünyayı alıyor gibi. Çekim gücü nasıl acaba? (Türksat?) Ülkemizde satılıyor mu?

Küçük Arçelik Robotu ya da gece lambası gibi birşey bu.

-----

Büylükolarak da seçme şansı varmış. Resmi daha iyi inceledim. Daha büyük olanları da balkonda bir portatif eşya gibi ayaklı olarak duruyor. Küçükleri TV ÜSTÜ MİNİ UHF anteni gibi. Bakalım bize satışı var mı, bir araştırayım. Çok şirin..

Hey gidi teknoloji be... Gelecekte mini çanaklar üzerine takılan onlarca LNB ile oturma odamıza bile girecek gibi.

Düzenleyen uysalistan : 07-09-2012 at 14:51

Senior Member
    Giriş Tarihi
    18-07-2004
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    20425

Genis tabanli bir kutuya ( tahta meyve kasasi gibi ) beton dokup icine ayak koymayi deneyebilirsiniz. Bahcede buyuyen cicek, cali vs. ve yer darligi nedeniyle surekli yerini degistirmek zorunda kaldigim 1.5 mt parabolu bu yaz bir ay boyle kullandim, betonun icine demirden iki de kulp gommustum tasimak kolay oldu. 90'lik Turksat ruzgardan korkmadan guvenle kullanilir bence.
    Düzenleyen zap : 07-09-2012 at 14:44

Vip
    Giriş Tarihi
    11-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6600

başka ev yokmu oralarda o adamla kiracılık olmaz ya gelecek ustasını getirecek yada nüsaade verecek . ezdirme kendini

Banned Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2012
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    580884

@zap yardımın için teşekkür ederim. Söylediğini şu aşamada yapamam. Bu çok yer kaplar, balkonlarda küçük ve benim küçük çocuklar için tehlikeli olur. Ben linkteki gibi kolay, temiz, küçük ve orjinal portatif istiyorum. Yine de teşekkür ederim. Büyük balkonlu bir evde çocuklar da büyürse ileride dediğin gibi de olur.

@alpalaba adam çok titiz malesef. Ama onun hakkında olumsuz yazamıyorum, elim mahkum şimdi. İleride evim olursa istediğim kadar heryeri delerim; hatta boks torbası için de deleceğim evimi. Kendi evim olana dek yönetici ve evsahibine mecburum tafra yapamıyorum. Çünkü hanım başka eve taşınmam diyor. Efendi efendi onları dinlemek zorundayım.

Linkler süper incelesin arkadaşlar. Linki koyan arkadaşa teşekkür. Çanak anten balkonda tıpkı çamaşırlık gibi duruyor. İşte bana da böyle kolay kurulumlu ve tehlikesiz birşey lazımdı. Bakalım kaç para buraya satıyorlar mı?

Böyle birşeyler biliyorsanız yurtiçinde lütfen paylaşın. Süper ya...
    Düzenleyen uysalistan : 07-09-2012 at 14:58

Banned Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2012
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    580884

Adamın telefonlarını bile buldum. Arasam şimdi bir kucak para da isteyecek! Dilini de bilmek lazım olabilir.

yeni seçkin Lens uydu anten dünyasına hoş geldiniz
    üzerinden Kahire Mısır Dr Farrag tarafından tasarlanmış ve üretilmektedir Farragsat,,
    o TV ve ev uydu yayını doğrudan küçük uydular alımı antenlerin tasarımcılarından biri Radyo kanalları,
    Farragsat tarafından yeni bir sürpriz, Mobil anten İzleme Manuel, Model: MCA-40, mobil kullanım için Otomobil herhangi bir türüne göre, aynı zamanda birçok Askeri kullanımlar için kullanılan olabilir, karavanlarda kullanılan olabilir.
    Bu Kitabı mobil Takibi anten ile sağlanır:
    A) Cassegrain Anten,
    B) Özel motorlu 12 volt kullanır
    Küçük manuel kontrol ünitesi) C
    Motor 2 yöne çalıştı:
    1 - Azimut yönü, Yatay - 360 Derece.
    Güzel için Elevation yön, yukarı ve aşağı - 2 ayarı.
    Bu anten Özellikleri:
    Cassegrain tipi anten, anten çapı = 40 cm,
    bu motor var olan antenin tam ağırlığı = 5,9 kg sadece,
    Anten Kazancı = 33.5 dbi @ 12 GHz ve 34,0 [email protected],
    Anten Verim =% 90 Azimut aynı @ 360 derece,
    alımı için uygundur, 48/49 dBW ve daha fazlasına (EIRB) için yeterli ve uygun
    dünya çapında, dış anten çoğu ülkede uydu sinyallerini, bizim farklı uydu antenleri daha fazla görmek için , web sitemizi ziyaret ediniz, veya , benimle temas için: Dr Farrag, Cep telefonu: 0020-10-29-63-844 Telefon numarası: 0020-2-37411520 E.mail: [email protected] [email protected] [email protected] sat.com

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

balkonun demirlerine kelepçe ile monte edin

Banned Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2012
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    580884

İşte böyle birşey istiyorum.

Mevcut çanaklar sadece kelepçeleme ile demirlerde iz bırakabilir. Böyle portatif birşey dışarıya da sarkmaz, kimse de karışamaz.
    Düzenleyen uysalistan : 07-09-2012 at 15:17

Average Member
    Giriş Tarihi
    11-05-2008
    Mekan
    12 Bingöl
    Üye No
    432893

Balkonun içine direk olarak 60lık kurun(yani balkonun tabanına)belki 40lada gelebilir.2 seneden beri sirius'ü bu şekilde izliyorum

Banned Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2012
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    580884
    Düzenleyen uysalistan : 07-09-2012 at 16:07

Banned Member
    Giriş Tarihi
    04-04-2012
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    577980

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi uysalistan Mesajı Göster
    Teşekkürler. Resimdeki anten gayet uygun, sadece bir futbol topu büyüklüğünde ve kelepçe ile bağlanabilir. Üstüne onlarca LNB konabilir. Sanırım bu ürün henüz ülkemizde yok malesef.

Uyducu arkadaşlar linkteki resimlere mutlaka baksın. İşte bende tam böyle birşey arıyorum ama Türkiye'de satılanını. Resmen UHF TV üstü küçük set üstü anten gibi birşey. Bu yarım futbol topu gibi şey çok sayıda LNB ile tüm dünyayı alıyor gibi. Çekim gücü nasıl acaba? (Türksat?) Ülkemizde satılıyor mu?

Küçük Arçelik Robotu ya da gece lambası gibi birşey bu.

-----

Büylükolarak da seçme şansı varmış. Resmi daha iyi inceledim. Daha büyük olanları da balkonda bir portatif eşya gibi ayaklı olarak duruyor. Küçükleri TV ÜSTÜ MİNİ UHF anteni gibi. Bakalım bize satışı var mı, bir araştırayım. Çok şirin..

Hey gidi teknoloji be... Gelecekte mini çanaklar üzerine takılan onlarca LNB ile oturma odamıza bile girecek gibi.

hocam yurtdışı alımlarda 90 dolar a kadar olan ürünlere vergi ödenmiyor

birde bu farragsat ın ürünlerine amazon ve ebay dan da bakılabilir

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2008
    Mekan
    25 Erzurum
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    438367

Yaw abi sizin bu yazıyı gördüm şuan sizin yerinize ben cinnet geçirmek üzereyim adam balkon demirine kelepçe ile de bağlamaya da izin vermiyor sadece iz olur diye hay maşallah.Bide ince dar bir kova gibi bir kap bulun ince ve dar olsun fazla yer kaplamasın diye 1.5 metrede demir direkle beraber beton dökün çanagı bağlayın bide demiri balkon demirine kelepçe ile değilde iple bağlayın sallanmasın diye herhalde ip de iz bırakmaz demirde söküldüğü zaman herneyse abi kolay gelsin gerçi bu yazılanları diğer arkadaşlar da yazmışlarda size bu çare de değil vallah şuan ne yazcagımı da şaşırdım evde değişme şansınızda yoktur tek çare var sabır sabır Allah kolaylık versin.Bide merak ettim abi duvara takvim saat gibi şeyler astınızmı eger onada izin yoksa bantla yapışdırın duvara vallaha yaw.Neyse abi kolay gelsin allah kolaylık versin.

Adviser
    Giriş Tarihi
    08-03-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    423496

@uysalistan,

Linklerini verdiğiniz antenlerle ilgili konular daha önce forumda ele alınmıştı. Bence bu tür fantezi çözümlerle uğraşmayın. Sizin için en uygun ve ekonomik çözüm aşağıda verdiğim şekildeki sistemdir. Oradaki tasarıma benzer bir ayak imal edin veya ettirin. Üzerine 60 veya 70 cm.lik bir anten monte ettiğinizde işinizi fazlasıyla görecektir.

Kolay gelsin.

Düzenleyen satel_Z : 07-09-2012 at 17:59

Banned Member
    Giriş Tarihi
    15-06-2012
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    580884

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    23 Elazığ
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    496923

Banned Member
    Giriş Tarihi
    08-07-2013