Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: Option switch ayar problemi

Member
    Giriş Tarihi
    16-10-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    391525

Option switch ayar problemi

Arkadaşlar option disec ayarı hususunda yardımcı olabilirseniz çok memnun olacağım zira kafayı yemek üzereyim;
    Merkezi sistemde turksat ve hotbird var, kendimin de çanağı var. birinci çanağa 7 ve 9 dereceyi; 2. çanağa ise 16 ve 19 dereceyi koyduk.neden tek çanakta toplamadık çünkü lnbler ince değildi ve sinyal kaybı vardı 2 çanakla daha kolay oldu. Turksat port 1, hotbird port 2, 7 ve 9 derece port 3 ; 16 ve 19 derece de port 4 olarak bağlantı yapıldı internetten Baff option swicth aldım onu da bağladım; herşey güzel çalışıyor fakat 2. çanağımı bu sisteme dahil edemiyorum; her türlü port ayarını denedim port 4 cascade 1 den itibaren tüm seçenekleri denedim; çanağımda normalde sinyal var hem de çok kuvvetli ama tüm sistemi birleştirince 16 ve 19 derecelik çanağımdan sinyal alamıyorum; uyducum port 4 ten gelmesi gerektiğini söyledi; option switch aldığım firma ise kendi disecqimi değiştirmemi önerdi ama aslında net bir çözüm sunamadı; option switch sadece merkezi sisteme 1 çanak daha eklemek için kullanılır dedi; cihazım next 18500 HD.
    Ustalarım kafanızı ağrıttım ama lütfen bana yardımcı olun, ben bu haliyle bu sistemi kullanamaz mıyım, bunun bir çözümü yok mudur?:ok::smiles7::smiles7:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

birde emp opsiyon sivici deneyin bafa göre daha kalitelidir

Member
    Giriş Tarihi
    16-10-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    391525

teşekkürler, farklı bir öneri yoksa mecbur deneyeceğiz:)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

biraderin sistem şöyle merkezi sistemden türksat hötbört geliyor bunu baff opsiyon sivicin port 1 balkonada digitürk çanak kurduk bunuda port 2 taktık çalıştı ama cihaz vudu sizin cihaz hakkında bilgim yok
    Düzenleyen ataseven1972 : 07-09-2012 at 00:28

Member
    Giriş Tarihi
    16-10-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    391525

dostum senin dediğin gibi benim sistem de çalışıyor, yani digi çanağı tamam ondan ekstra bir çanak daha var, onu da dahil edemedik

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-01-2011
    Mekan
    65 Van
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    552775

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hisardinho Mesajı Göster
    Arkadaşlar option disec ayarı hususunda yardımcı olabilirseniz çok memnun olacağım zira kafayı yemek üzereyim;
    Merkezi sistemde turksat ve hotbird var, kendimin de çanağı var. birinci çanağa 7 ve 9 dereceyi; 2. çanağa ise 16 ve 19 dereceyi koyduk.neden tek çanakta toplamadık çünkü lnbler ince değildi ve sinyal kaybı vardı 2 çanakla daha kolay oldu. Turksat port 1, hotbird port 2, 7 ve 9 derece port 3 ; 16 ve 19 derece de port 4 olarak bağlantı yapıldı internetten Baff option swicth aldım onu da bağladım; herşey güzel çalışıyor fakat 2. çanağımı bu sisteme dahil edemiyorum; her türlü port ayarını denedim port 4 cascade 1 den itibaren tüm seçenekleri denedim; çanağımda normalde sinyal var hem de çok kuvvetli ama tüm sistemi birleştirince 16 ve 19 derecelik çanağımdan sinyal alamıyorum; uyducum port 4 ten gelmesi gerektiğini söyledi; option switch aldığım firma ise kendi disecqimi değiştirmemi önerdi ama aslında net bir çözüm sunamadı; option switch sadece merkezi sisteme 1 çanak daha eklemek için kullanılır dedi; cihazım next 18500 HD.
    Ustalarım kafanızı ağrıttım ama lütfen bana yardımcı olun, ben bu haliyle bu sistemi kullanamaz mıyım, bunun bir çözümü yok mudur?:ok::smiles7::smiles7:
    18500 kullaniyorsanız. şöyle olacak. 8 li diaseq i anten ayarlarında diseqC 1.1 ve 2cascades 1 ve 2 ye merkezi sistemden gelen kabloyu bir bölücü aparat ile 2 ye ayırıp 8 li nın 1 ve 2 girişlerine takacaksın.turksatı 3 e ,hordbırdı 4 e, eğer 7 ile 9 u tek çanakla aliyorsa 5 tak her iki uydunun tp lerini sil. oto arama yaparsan iki uydunun kanalları bir uyduda toplanır. 16,19 u da 6 ye takar aynen oto arama yaparsın. dene olmazsa 8 li diaseq e merkezi sistemi 2 li daisek ile bağlar uydu ayarında üst seçenekteki 1,2 ile bağlanırsın.
    çook önemli senin 8 linın markası ne? baff lar hiçbir şekilde çalışmıyor ve arızalı, problem diaseq ten olabilir. kolay gelsin.

Member
    Giriş Tarihi
    16-10-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    391525

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bazid Mesajı Göster
    18500 kullaniyorsanız. şöyle olacak. 8 li diaseq i anten ayarlarında diseqC 1.1 ve 2cascades 1 ve 2 ye merkezi sistemden gelen kabloyu bir bölücü aparat ile 2 ye ayırıp 8 li nın 1 ve 2 girişlerine takacaksın.turksatı 3 e ,hordbırdı 4 e, eğer 7 ile 9 u tek çanakla aliyorsa 5 tak her iki uydunun tp lerini sil. oto arama yaparsan iki uydunun kanalları bir uyduda toplanır. 16,19 u da 6 ye takar aynen oto arama yaparsın. dene olmazsa 8 li diaseq e merkezi sistemi 2 li daisek ile bağlar uydu ayarında üst seçenekteki 1,2 ile bağlanırsın.
    çook önemli senin 8 linın markası ne? baff lar hiçbir şekilde çalışmıyor ve arızalı, problem diaseq ten olabilir. kolay gelsin.
    bazid ustam ben tam anlayamadım, demişsiniz ki merkezi sistemden geleni ikiye böl 1 ve 2 ye tak, Turksatı 3 e hotbirdü 4 e tak demişsiniz. zaten merkezi sistemden turksat ve hotbird geliyor; tek çanakta 7 ve 9 bir arada, bir diğer çanakta 16 ve 19 birarada. sorun şu ki 16 ve 19 un olduğu çanağı tanıtamıyoruz. tekrardan fikir verebilir misiniz rica etsem?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-01-2011
    Mekan
    65 Van
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    552775

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hisardinho Mesajı Göster
    bazid ustam ben tam anlayamadım, demişsiniz ki merkezi sistemden geleni ikiye böl 1 ve 2 ye tak, Turksatı 3 e hotbirdü 4 e tak demişsiniz. zaten merkezi sistemden turksat ve hotbird geliyor; tek çanakta 7 ve 9 bir arada, bir diğer çanakta 16 ve 19 birarada. sorun şu ki 16 ve 19 un olduğu çanağı tanıtamıyoruz. tekrardan fikir verebilir misiniz rica etsem?
    merkezi sistemden gelen kabloyu paralel olarak iki kabloya( elektronikçilerde var bu aparat.bir girişi iki çıkışa bölüyor) böleceksin.bu aparatı bulamazsan iliküçük parçayı gelen kabloya pararlel bağlıyarak yapabilirsin 8 li swich ın 1 ve 2 . girişlerine takılacak. diğer lnb lerden gelen kablolarda 3,4 ...şeklinde swich e takılacak. 7,9 ve 16,19 birarada derken tek lnb ile mi alınıyor? ayrıca çoğu 8 li swich ler problemli,swichi kontrol veya denemede yarar vasr. baff lar kesinlikle problemli bilgin olsun.

Member
    Giriş Tarihi
    16-10-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    391525

7, 9 ayrı ayrı lnb, 16, 19 da ayrı ayrı lnb. yani 2 çanak 4lnb var,bir de merkezi sistemden gelen turksat ve hotbird var; elimde bir disec ve option swicth var.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı