Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: stb(audio digital pin cable) optik kadar iyi midir?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-10-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    32830

stb(audio digital pin cable) optik kadar iyi midir?

yamaha yas101 soundbar ve pioneer shm10k hifi müzik setim var.

pioneer hifi müzik setimi sattım. ya soundbar yada müzik seti ikileminde kaldım. soundbarı tv ile de kullandığımdan soundbarı seçtim.
    müzik setimin güzel sesi vardı. radyo dinlemek için kullanıyordum.
    soundbarımın arkasında stb(audio digital pin cable) denen bir yer var. optik kadar iyi midir bu bağlantı? hangi kablo takılmalıdır? stereo to 2 rca kablo taktım ses vermedi
    acaba aux in denen giriş mi oluyor bu?

alttaki soundbarımın arkası oluyor

bu da taktığım ve ses vermeyen kablo. tekli tarafını soundbarın stb yazan yerine taktım. 2 liyi de sesi aktaracağım kaynağa taktım.ama olmadı.

daha önce kullandığım alttaki stereo kablo dan iyi ses veir mi stb acaba? sonuçta digital diyor
    Düzenleyen fulhamx5 : 06-09-2012 at 19:22

Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    2114

STB yazan giriş dijital coax bağlantı için. Coax bağlantının ses kalitesi optik ile aynıdır. Dolby 5.1, DTS sesleri iletebilir. İhtiyacınız olan standart bir tekli rca kablo. Subwoofer kablosu, 3 lü ses ve görüntü aktarmak için rca kablo dahi olur. Sadece birini kullanacaksınız. Kaynak olarak kullandığınız cihazda da Coax çıkışı olmak zorunda. Genellikle siyah ve turuncu renkli olur.

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-08-2012
    Mekan
    53 Rize
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    582550

ben de üstteki mesajı okuyana kadar coaxiel girişin ne olduğunu bilmiyordum, teknosa vb.... mağazalarda ürün danışmanlarına sorduğumda onlar da cevap verememişti, mesaja istinaden az önce dvd cihazı avr'e sadece standart rca kablosu ile coax girişler vasıtasıyla bağladım, avr'den dvd'i c1 bağlantısı ile seçtiğimde sesi dijital olarak aldım, sayın temizel'e buradan teşekkürlerimi iletiyorum

Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    2114

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi warriors_tr Mesajı Göster
    ben de üstteki mesajı okuyana kadar coaxiel girişin ne olduğunu bilmiyordum, teknosa vb.... mağazalarda ürün danışmanlarına sorduğumda onlar da cevap verememişti, mesaja istinaden az önce dvd cihazı avr'e sadece standart rca kablosu ile coax girişler vasıtasıyla bağladım, avr'den dvd'i c1 bağlantısı ile seçtiğimde sesi dijital olarak aldım, sayın temizel'e buradan teşekkürlerimi iletiyorum
    Rica ederim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

5. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı