Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: Lcd Panel bozuldu Yardım..

Starting Member
    Giriş Tarihi
    07-06-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    355830

Lcd Panel bozuldu Yardım..

Merhaba;

lcd tv paneli bozuldu ekrandan çizgiler filan inmeye başladı servis direkt çöp dedi bir çatlama filan mevcut değil neden olabilir acaba yazın ev tadilatından dolayı kaldırmıştık kurduğumuzda çizgiler çıktı ekranda ses filan var ama görüntü yok. çöpe de atmak istemiyorum yaptırsam aynı aldığım paraya denk gelir diyorlar. paneli bozuk halde hangi fiyata satarım acaba yorumlarınızı bekliyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-08-2005
    Mekan
    23 Elazığ
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    124569

galiba burayı kaçırmışsın işte senin tv sonu :)

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2011
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    571056

eskiden tv fiyatıyla da cissesiyle de çok ağır bişeydi.şimdi kendi hafifledi fiyat yine yüksek ama çöpe atması kolay geliyor.o tv nin tamiri eminim ki 50 lirayı geçmez ama yapacak adam gibi usta gerek.ne yani tv nin altındaki elektronik kartın yanık devresini çıkarıp yapacak adam yok mu memlekette

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

vestel tüplü tv yi bile 100 tl yaptırdım lcd yi 50 liraya kimsa yapmaz arkasındaki kapağı bile 50 tl açmazlar

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2011
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    571056

aradaki fark ne sonuçta ikisi de tv .yapmazlarsa kendileri kaybeder.gider milet yenisini alır.tüplü tv de tüpün dolması vs dertleri var bunda elektronik çiplerin değişimi.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2011
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    571056

zaten böyle yaptıkları için tamirden tamirciden soğudum.bozulan bişey olduğu zaman istiyorum ki hemen yenisini alıyım kazık yiyeceğime tamirciden

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    324509

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kunart Mesajı Göster
    Merhaba;

lcd tv paneli bozuldu ekrandan çizgiler filan inmeye başladı servis direkt çöp dedi bir çatlama filan mevcut değil neden olabilir acaba yazın ev tadilatından dolayı kaldırmıştık kurduğumuzda çizgiler çıktı ekranda ses filan var ama görüntü yok. çöpe de atmak istemiyorum yaptırsam aynı aldığım paraya denk gelir diyorlar. paneli bozuk halde hangi fiyata satarım acaba yorumlarınızı bekliyorum.
    ustadım bu tip arızalar panel fleks kabloların s.lehim veyahut temasızlığından dolayı oluşmakta.tv acılıp kontrol edilmesi gerekir.tamir ve tadilat yapılması uygundur.05352718337 den ulasbılırsınız

Member
    Giriş Tarihi
    02-11-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    396199

Ekranda farklı renklerde birden çok yan yana sık şekilde çizgiler iniyorsa sorun Lcd'nin ön camı olan CELL kaynaklıdır.Tamir edilemez CELL değiştirilmelidir.fiyatı 200 dolardır.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    04-04-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    9633

Bu biraz da panel üreticisine ve modeline bağlı, cihazınız ne marka ve hangi paneli kullanıyor örn. LG displays 320vuy slds gibi, blok çizgi hataları genelde LCD driver chipler değişerek giderilebiliyor, fiyat ise 350-400TL arası
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kunart Mesajı Göster
    Merhaba;

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı