Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 11 mesajdan 1 ile 11 arası

Konu: vu + duo donuyor

Senior Member
    Giriş Tarihi
    25-12-2006
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    300910

vu + duo donuyor

arkadaslar son haftalarda cihazim bir kac zaptan sonra donuyor hic bir islem yapmiyor back up image lardan dolayi belki sorun yapiyo olabilir diyerek orginal image kullanarakta denedim ama sorun hala devam ediyor bu konuda tecrube edinmis ustalar varsa bir fikir verirse memnun olurum bir ikinciside hollandada bayiligini kim nerde yapiyo onu bulamadim garantiye gondermeyi dusunuyorum

Supervisor
    Giriş Tarihi
    08-03-2004
    Mekan
    38 Kayseri
    Üye No
    6185

Size birkaç soru soracağım ona göre bir sonuca ulaşma şansımız olabilir.

1 - Kumanda Cihaza mı hükmetmiyor yoksa geç mi alıyor?
    2- Web'den Web kumanda ile cihazı kullanabiliyor muısunuz?
    3- Ekranda çarklar mı çıkıyor?
    4- Cihazda HDD var ise bağlantısını ayırıp denediniz mi?
    5- Kumanda Takılıyor ise Sağda solda Enfraruj ışın yayan bir başka cihaz veya ayna var mıdır?

Yaşadığınız sorun ile ilgili daha geniş bilgiler paylaşabilir misiniz?

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    40288

Sanada geçmiş olsun hoşgeldin aramıza donsada , koşsada , coşsada ben bu duodan vazgeçmem kesinlikle

OCAK 2012 den beri başımda bu dert var

servise götürmek ten başka çaresi kalmadı benim için artık dayanılmaz bi hal aldı bendeki duoda bazen 3-4 gün çalıştığı oluyor bazen 1 saat sorunun kaynağını

çözemedim yardım edende olmadı bakalımmm...

zaten konu burada açılmıştı

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-04-2004
    Mekan
    38 Kayseri
    Üye No
    10473

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi zeengin Mesajı Göster
    Sanada geçmiş olsun hoşgeldin aramıza donsada , koşsada , coşsada ben bu duodan vazgeçmem kesinlikle

servise götürmek ten başka çaresi kalmadı benim için artık dayanılmaz bi hal aldı bendeki duoda bazen 3-4 gün çalıştığı oluyor bazen 1 saat sorunun kaynağını

Yardımcı olamadım çünkü sorunun kaynağını bulamadım. :wave:

Supervisor
    Giriş Tarihi
    08-03-2004
    Mekan
    38 Kayseri
    Üye No
    6185

vu + duo donuyor

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi zeengin Mesajı Göster

Diğer konuda mesajınızı yanıtladım. Kolay gelsin...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    25-12-2006
    Mekan
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    300910

sorun;cihaz aciliyordu birkac dakika izledikten sonra ekran donuyor ses akisi devam ediyordu kumanda fonksiyon gostermiyordu.C807 16V220uf kondansatörunu degistirdim sorun cozuldu gibi.cihazi henuz toplamadim emin olmadigim icin bir forumda karsima cikmisti eger bu kondansatör degisirse startingde kalan cihaz duzeliyor diye(dipnot=her startingde kalan cihaz illa bu isleme tabi tutulmamalidir once baska image deneyin) bende sorunum startingde kalma sorunu olmamasina ragmen denemekten bisey kaybetmem dedim degistirdim simdilik sorun cozulmuse benziyor..yinede yardim etmek icin verdiginiz zahmete tesekkurler

zeengin kardes eger elin gercekten yatkinsa deneyebilirsin ama boyle bir yetenege sahip degilsen hic baslama derim gercekten terleten bir calisma oldu adamlar oyle bir lehim yapmislarki normal bir lehim makinasi insani kan ter icinde birakabilir bir ustanin yapmasi tavsiyemdir.
    Düzenleyen canimyagmur : 06-09-2012 at 01:21

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    40288

Teşekkürler tavsiyen için bi kaç gün daha test işlemi devam etsin tam kesin sonucu burada yazarsan sevinirim
    bu kondanstor C807 16V220uf besleme devresinde mi yok sa an ana kart uzerinde mi tarif edersen gerisi kolay kondanstor bizim işimiz...
    :) :) :) :) :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    5948

verdin bilgi için tşk ederim ilk başta benim cihazda startingde kalıyordu usb den yazılım yükledimde ise yüklemiyordu sonra rs232 ile yükleme yaptım cihaz acıldı ama bu sefe hdm görüntü gelmedi sadece skarttan görüntü geliyordu hdm secili olmasına ragmen..benim ögrenmek istedim bu bahs ettin arza onarma yöntemi benim içinde gecerlimi acaba

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi canimyagmur Mesajı Göster
    sorun;cihaz aciliyordu birkac dakika izledikten sonra ekran donuyor ses akisi devam ediyordu kumanda fonksiyon gostermiyordu.C807 16V220uf kondansatörunu degistirdim sorun cozuldu gibi.cihazi henuz toplamadim emin olmadigim icin bir forumda karsima cikmisti eger bu kondansatör degisirse startingde kalan cihaz duzeliyor diye(dipnot=her startingde kalan cihaz illa bu isleme tabi tutulmamalidir once baska image deneyin) bende sorunum startingde kalma sorunu olmamasina ragmen denemekten bisey kaybetmem dedim degistirdim simdilik sorun cozulmuse benziyor..yinede yardim etmek icin verdiginiz zahmete tesekkurler

zeengin kardes eger elin gercekten yatkinsa deneyebilirsin ama boyle bir yetenege sahip degilsen hic baslama derim gercekten terleten bir calisma oldu adamlar oyle bir lehim yapmislarki normal bir lehim makinasi insani kan ter icinde birakabilir bir ustanin yapmasi tavsiyemdir.

Supervisor
    Giriş Tarihi
    08-03-2004
    Mekan
    38 Kayseri
    Üye No
    6185

vu + duo donuyor

Cihazlarınız garantili ise mağdur olmamak için cihaza fiziksel bir müdahalede bulunmamanızı oneriririm...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    25-12-2006
    Mekan
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    300910

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi pro_dufa Mesajı Göster
    Cihazlarınız garantili ise mağdur olmamak için cihaza fiziksel bir müdahalede bulunmamanızı oneriririm...
    ustanin uyarisini dikkate aldiginizi dusunerek

Uploaded with
    3 . dairenin yanindaki kondansatör degismesi gerekiyor yaninda c 807 yazan.garantisi varsa kendiniz denemeseniz daha iyi olur.
    zeengin kardes 3 4 gundur cihazi denedim su an problemsiz calisiyor
    Düzenleyen canimyagmur : 10-09-2012 at 01:17

Senior Member
    Giriş Tarihi
    25-12-2006
    Mekan
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    300910

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi duke3d Mesajı Göster
    verdin bilgi için tşk ederim ilk başta benim cihazda startingde kalıyordu usb den yazılım yükledimde ise yüklemiyordu sonra rs232 ile yükleme yaptım cihaz acıldı ama bu sefe hdm görüntü gelmedi sadece skarttan görüntü geliyordu hdm secili olmasına ragmen..benim ögrenmek istedim bu bahs ettin arza onarma yöntemi benim içinde gecerlimi acaba
    bence sen bu islemi yapmana gerek yok cihaz yazilim alip acildigina gore vu utillerden biriyle baska yazilim deneyebilirsin yanliz vu utilin en eski versiyonu tercih etmen daha mantikli olur diye dusunuyorum
    Düzenleyen canimyagmur : 10-09-2012 at 01:24

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı