Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 17 mesajdan 1 ile 17 arası

Konu: Uydu Alıcısı alacağım Ama ??

Average Member
    Giriş Tarihi
    14-09-2005
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    132898

Uydu Alıcısı alacağım Ama ??

Selam arkadaşlar,
    Bir tane uydu alıcısı alma ihtiyacım oldu.Ama hangisini alacağım bilemiyorum. Aklımda 2 marka var . 1-Dreambox 2-Goldmaster 1090Pvr. Alacağım cihazda; Linux işletim sistemi, Full HD, Serverli, kayıt özelliği, media player özelliği,youtube ye falan girilen, modüllü,kanal geçişleri iyi olan v.b. Aklıma bunlar geliyor ama dahası da varsa tekliflere açığım. Yeni bir cihaz olsun ihtiyorum. Fiyatı da 500 ile 750 civarı olursa sevinirim. Alacağım markanın yazılım desteği konusunda da sıkıntı olsun istemiyorum.
    Uzun zamandır foruma girme fırsatım olmadı. Olmadığı içinde yenilikler ve yeni cihazlar hakkında pek fikir sahibi değilim.
    Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

Şİmdiden ilginiz ve fikirleriniz için çok teşekkürler....

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    55557

500-750 civarı fiyat aralığında dreambox 500 hd ve dreambox 800 hd se klon modelini bulabilirsiniz. Yalnız bu iki üründe de modül girişi yok sadece kart girişi bulunmaktadır. Goldmaster HD 1090 PVR serisinde çift modül desteği var. Yalnız goldmaster ın bu serisini ben hiç kullanmadığım için ürün hakkında bilgim yok. Ben linux tabanlı gigablue hd 800 solo kullanıyorum ve gayet memnunum. Artık dreambox a yazılım çıkan bütün image ler bu serilere de çıkıyor. Forumdan araştırın gigablue cihazlardaki görüntü kalitesini herkes övüyor ve bahsettiğiniz özellikler bu cihazlarda da stabil olarak çalışmaktadır.

Vip
    Giriş Tarihi
    12-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    13572

Hiremco chip box.
    120USD

Average Member
    Giriş Tarihi
    14-09-2005
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    132898

Dreamboxu araştırdım ama onunda ekstraları fazla yok sadece serverde çok iyi mediaplayeri ve usb desteği falan bilgiğim kadarıyla yok.olanda çok pahalı. gigablue hd 800 soloyu bir araştırayım ama daha fikirlere açığım...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    29-08-2012
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    583200

Gigablue yu bende araştırıyorum ue modeli aklıma yatmaya başladı.

Average Member
    Giriş Tarihi
    14-09-2005
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    132898

dreamboxun yazılım desteği süper ne ararsan bol miktarda var. Ama diğer yönlerden (usb, Wifi,mediaplayerv.b) zayıf. GIGABLUE da yazılım desteği dreamboxlar kadar varmıdır. birde VU+ nında cihazları fena değil.

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    55557

gigablue serisinde de yazılım desteği gittikçe arttı ve dreambox lara yazılım veren ekiplerde image çıkartıyorlar artık gigablue serisi için. wifi kullanımını destekliyor, usb çıkışı da var solo da tek usb girişi var, se modelinde 2 usb çıkışı var. Mediaplayer özelliği benim için çokta önemli değil led tv den bütün dosyaları sorunsuz olarak oynattığım için mediaplayer ı kullanmıyorum ama cihazda mediaplayer kullananlar oldukça memnunlar ama tam anlamıyla bir mediaplayer istiyorsanız uydu alıcılarındaki mediaplayerlar bence yetersiz. Alırsınız bir egreat medya player bakarsınız keyfinize. CCcam stabil olsun, görüntü kalitesi iyi olan bir cihaz işinizi fazlasıyla görecektir.

Average Member
    Giriş Tarihi
    14-09-2005
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    132898

Arkadaşlar recevier ile ilgili farklı sitelerden de araştırma yaparken ;

(Gigablue kullanicilarina K�T� HABER (2012 Mart ayı)

g�nler �ncesinde OpenPLI Team yazilim yapiyor diye g�r�nt�ler verildi ve bu g�r�nt�lerin sahteligi d�n aksam tarafimizdan ortaya cikarildi.

OpenPLI ile kurdugumuz iletisimle team in kesinle Gigablue ya yazilim yapmayacagi ve destek vermeyecegi tarafima belirtildi.

OpenPLI forumunda da kesinlikle destek vermedikleri kendileri tarafindan yazildi. Merak edenler OpenPLI forumda konuyu okuyabilirler .

yeni yazilim beklemeyin arkadaslar malesef yine bir Balon patladi...

diye bir yazı okudum. Bununla ilgili (OpenPLI ?) bir bilgim yok ama bu benim kafamı karıştırdı. Bununla ilgili biraz bilgi verirmisiniz.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-03-2011
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    558234

Sayın yakarici,
    Yeni nesil uydu alıcıları ( Android İşletim Sistemli ) piyasaya sürülmeye başlandı. Atlanta bu tip uydu alıcısı çıkardı. Sitesinde tanıtımı var. Fiyatı da internetteki satış sitelerinde var. Ayrıca dünyada bu tip uydu alıcıları hızla yaygınlaşıyor. Google'da " Android Uydu Alıcıları " olarak aratırsan istediğin bilgilere ulaşabilirsin.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    27-10-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    511604

ne alırsan al,kapalı kaynak kodlu cihaz alma.500-750 tl arası çok iyi cihaz alabilirsin.mediaplayer özelliğinde e2 tabanlı cihazlar içinde en iyisi dreamboxtur.cccam stabilite,yazılım desteği tek kelimeyle dreamboxu tavsiye ederim.ama illa modül girişi istiyorsan o zaman gigablue 800hd se.fakat yazılım desteği nasıldır bilgim yok.modül desteğide olsun demesen,tek kelimeyle dreambox derdim.

Average Member
    Giriş Tarihi
    14-09-2005
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    132898

Adroid uydu alıcısını duymamıştım şimdi birde bu kanıma girdi. Aslında Dreambox 7020 HD güzel cihaz ama pahalı. Birde Gigablue da da güzel cihazlar var. Valla V+ da fena değil. Goldmasterin 1090 Pvr modelini deneyen varmı? Eksileri nelerdir size göre bir deneyen olarak tavsiye edermisiniz?

Adviser
    Giriş Tarihi
    25-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    55557

Android yazılım tabanı gittikçe yaygınlaşıyor ve uydu alıcılarında ne derece tutulacak bunu gelecek zamanlarda göreceğiz. Linux tabanlı cihazlar genelde aynı işlevleri yürütebilmekteler. Ben görüntü kalitesi ve maliyet olarak bana uygun olan Gigablue HD 800 Solo ürününü aldım ve memnunum. Benim için görüntü kalitesi ve ccam performansı gayet yeterli. İmkanınız varsa ve ben bu işlerle uğraşmayı seviyorum diyorsanız Vu ve Dreambox un üst modellerini alabilirsiniz.

Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    572296

Android cihazlardan galiba azbox çıktı ama sistem tutmadı cihazı yine enigmaya döndürdüler. Tam oturuncaya kadar enigma sistemli cihazların liderliği devam edecek gibi görünüyor.

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-11-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    514667

Gigablue ya yazılım desteği veren team ler 10 u geçti sanırsam. Modül girişivar ve fiyatları diğer enigma cihazlara göre daha cazip. Solo kullanıyorum görüntü gayet güzel. Ayrıca se ve ue modelinde olan kablolu ve karasal yayınlar için destek te düşük fiyatlı cihazlarda sadece gigablue de var.

Average Member
    Giriş Tarihi
    14-09-2005
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    132898

Valla Gigablu- Vu+ - Dreambox yada Goldmaster 1090Pvr buralarda hala gidip geliyorum. Bunların hepside bana göre kaliteli cihazlar. Hala secim yapamadım. Ama fiyatları da çok güzel. İkinci ellerini yada klonlularını tavsiye edermisiniz?

Member
    Giriş Tarihi
    07-01-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    173341

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi yakarici Mesajı Göster
    Valla Gigablu- Vu+ - Dreambox yada Goldmaster 1090Pvr buralarda hala gidip geliyorum. Bunların hepside bana göre kaliteli cihazlar. Hala secim yapamadım. Ama fiyatları da çok güzel. İkinci ellerini yada klonlularını tavsiye edermisiniz?
    Selamlar;
    Goldmaster 1090 yerine Goldmaster 1050 modelini araştırın derim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

750,-TLye kadar bütçeniz varsa VU+Solo ya da diğer VU+ Modellerinin ikinci elini bulabilirsiniz.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı