Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: stabil iptv pulgini

Member
    Giriş Tarihi
    07-01-2012
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    573332

stabil iptv pulgini

Merhaba arkadaslar kullandiginiz stabil bi iptv pulgini varmi? hangi yazilim ve pulgini sorunsuz kullaniyorsunuz?

Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    581290

Elinizde size ozel bir satir mi var acaba.eger oyle ise italysat 47 yaziliminda streamplayer pulginini sorunsuz kullanmaktayim.sehir disinda oldugum icin bu kadar yardimci olabiliyorum.yazilim ve kullanimla ilgili detaylari hafta sonu gibi paylasabilirim.ses ve goruntu icin biraz zaman harcamak gerekiyor.

Member
    Giriş Tarihi
    07-01-2012
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    573332

streamplayeri biliyorum. ses sorunu bi dosya değiştirilerek düzeliyor sanırım. ama benim sorunum ip tv. ip tv çalışmıyor malesef

Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    581290

Merhaba arkadaşlar.öncelikle bu eklenti ile paralı platformları ilegel izlemek amaçlı kullanılmaması gerekliliğini belirteyim.aşağıdaki anlatım sadece bilgi amaçlıdır .ne amaçla kullanıldığı kullanan kişiyi bağlar .bu sebeple pm yoluyla değilde genele yazma gerekliliği duydum.
    başka yazılımlarda çalışırmı bilmiyorum italysat sn 47 yazılımında test edilmiştir.bağlantı yapılan yere ve bağlantı hızınıza göre ip tv özelliği takılmasız sorunsuz çalışmaktadır.
    uygulama:
    ftp ile cihaza bağlanın
    /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/StreamTV/stream.xml satırını edit diye açın
    AŞAĞIDAKİ GİBİ EDİTLEDİĞİNİZ EN ÜSTTE GELECEK ŞEKİLDE KOPYALAYIN
    aşağıdaki satırda belirtilen gerekli değişiklikleri yaparak (h t t p : //xxxx:[email protected]:1111 kendi satırınız) çıkın.değişiklikler kaydedilsin mi sorusunu evet deyip çıkın.

<?xml version="1.0"?>
    <stream>
    <iptv>
    <name>DENEMETv</name>
    <icon>dummy.png</icon>
    <type>http:4097:512</type>
    <uri>http://xxxx:[email protected]:1111</uri>
    </iptv>
    <iptv>
    <name>TELMA</name>
    <icon>telma.png</icon>
    <type>rtsp:4097:512</type>
    <uri>rtsp://fms.zulu.mk/zulu/telma_1</uri>
    Gigadan eklentiler başlığı altında stream tv yi açın
    kanal ismine tıklayın
    ingilizce stream tv den çıkılsınmı sorusu gelir hayırı tıklayın
    kanalınız 10 sn ile 45 sn arasında açılır.
    BU İŞLEMLERİ YAPTIKTAN SONRA CİHAZI RESETLEMENİZE GEREK BULUNMAMAKTADIR.
    İstanbul'a döndüğümde (cumartesi ) nstream ile de ip tv bağlantı şeklini yazmaya çalışırım.
    Kusurum olduysa kusura bakmayınız :)
    Düzenleyen marcuria : 03-09-2012 at 22:00

Member
    Giriş Tarihi
    30-06-2009
    Mekan
    43 Kütahya
    Üye No
    498311

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi marcuria Mesajı Göster
    Merhaba arkadaşlar.öncelikle bu eklenti ile paralı platformları ilegel izlemek amaçlı kullanılmaması gerekliliğini belirteyim.aşağıdaki anlatım sadece bilgi amaçlıdır .ne amaçla kullanıldığı kullanan kişiyi bağlar .bu sebeple pm yoluyla değilde genele yazma gerekliliği duydum.
    başka yazılımlarda çalışırmı bilmiyorum italysat sn 47 yazılımında test edilmiştir.bağlantı yapılan yere ve bağlantı hızınıza göre ip tv özelliği takılmasız sorunsuz çalışmaktadır.
    uygulama:
    ftp ile cihaza bağlanın
    /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/StreamTV/stream.xml satırını edit diye açın
    AŞAĞIDAKİ GİBİ EDİTLEDİĞİNİZ EN ÜSTTE GELECEK ŞEKİLDE KOPYALAYIN
    aşağıdaki satırda belirtilen gerekli değişiklikleri yaparak (h t t p : //xxxx:[email protected]:1111 kendi satırınız) çıkın.değişiklikler kaydedilsin mi sorusunu evet deyip çıkın.

<?xml version="1.0"?>
    <stream>
    <iptv>
    <name>DENEMETv</name>
    <icon>dummy.png</icon>
    <type>http:4097:512</type>
    <uri>http://xxxx:[email protected]:1111</uri>
    </iptv>
    <iptv>
    <name>TELMA</name>
    <icon>telma.png</icon>
    <type>rtsp:4097:512</type>
    <uri>rtsp://fms.zulu.mk/zulu/telma_1</uri>
    Gigadan eklentiler başlığı altında stream tv yi açın
    kanal ismine tıklayın
    ingilizce stream tv den çıkılsınmı sorusu gelir hayırı tıklayın
    kanalınız 10 sn ile 45 sn arasında açılır.
    BU İŞLEMLERİ YAPTIKTAN SONRA CİHAZI RESETLEMENİZE GEREK BULUNMAMAKTADIR.
    İstanbul'a döndüğümde (cumartesi ) nstream ile de ip tv bağlantı şeklini yazmaya çalışırım.
    Kusurum olduysa kusura bakmayınız :)
    Cihazım Gigablue SE,kullandığım yazılım REDTeam 21/12/2011 tarihli yazılım.Bu eklenti için verdiğin satırın son iki dosyası yok benim yaılımda.Yani Exsentions un içinde StreamTV/stream.xml dosyaları yok.Ben şu an sadece "seyir_e2" pulginini kullanıyorum.Bu eklenti zaten forumda ayrı bir başlık olarak mevcut.Çok güzel bir eklenti.Film indirme işini bıraktım artık.seyire2 eklentisiyle birçok filmi(son filmler dahil) 720p olarak izliyorum.Bu eklentinin dışında kulandığım bir eklenti yok.Zaten eklentilerin performanslarıda kullandığınız yazılıma göre değişiyor.Genellikle son çıkan yazılımlarda Pulgin sorunu çok oluyor.
    Birde forumun dreambox ve Vu+ bölümlerinde de enigma2 uyumlu birçok pulgin veriliyor ve bazı arkadaşlar bunları deniyorlar.Benim böyle bir girişimim olmadı şimdilik.Daha doğrusu be denemeler için çok tecrübeli değilim.Gigablue kullanıpta bu pulinleri deneyip kullanan arkadaşlar bunları bizimle paylaşırlarsa sevirim.İyi forumlar.

Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    581290

dicatel10 rumuzlu arkadaşım bu puglin ve verdiğim bilgiler özel ip tv satırına sahip kullanıcılar içindir.seyir2 puglini ile alakası bulunmamaktadır.vlcplayer ile ağ bağlantısı tıklayıp size özel bağlantı satırını yazıp ilgili kanalı izleyen arkadaşlar yukarıdaki bilgiler ile vlcplayer yerine giga cihazlarıyla tv den izleme yapabilirler.Örnek: hotbird uydusunda bulunan herhangi bir xxx kanala iat satırı ekleyip izlemek gibi.
    yukarıda iki satır verme sebebim düzenlecek satır ile bir alttaki satırın dosya içindeki konumlarını nasıl olması gerektiğini belirtmek amaçlıdır.
    Saygılarımla

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı