Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: Bilgisayar İnternete Tamamen Kapatılsın İstiyorum.

Member
    Giriş Tarihi
    09-11-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    150252

Bilgisayar İnternete Tamamen Kapatılsın İstiyorum.

Merhaba, bilgisayarın başında bulunmadığım zamanlarda internete girilmesin istiyorum.

ağ bağlantılarımdan özellikler ve ip değiştirerek yapıyordum ama bunu herkes öğrenmiş artık:)

Bir kaç program denedim ama İE ile giriş kapanıyor ve mozilla ile chrome ile giriş devam ediyor, tümüyle kapanmıyor.

Bilgisayarımda XP kurulu.

Başka bir yolla bilgisayardan internete girişin tümüyle kapanması için ne yapmam gerekir?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-09-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    380033

gpedit.msc komutunu kullanarak explorer proxy kapatabilirsiniz.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    14-11-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    547503

donanim yoneticisinden ag bagtastiricisini devredisi birakin geldiginizde etkinlestirirsiniz

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-03-2008
    Mekan
    31 Hatay
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    426303

Modemin adaptörünü kaçırın. :D Ben öyle yapıyorum.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2008
    Mekan
    58 Sivas
    Üye No
    419843

Bence en garantilisi, vs girerek modemin arayüzünden kapatmanız. Modemin arayüzüne girerkenden şifre ve kullanıcı adı sormalı. Aynı arayüzden tekrar aktif edebilirsiniz.

Arayüzden kapıtabilir, anca modemden modeme ayarı değiş****r.. Tabi dikkatli olmak lazım, farklı bi ayar interneti koparır sonra geri getirmesi zor olur :)
    Düzenleyen malcolm58 : 01-09-2012 at 04:08

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-03-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    8264

modemden pc ye gelen ethernet kablosunu çıkarın. eğer kablosuz bağlanıyorsanız modem ayarlarına girin şifreyi değiştirin. :)

Member
    Giriş Tarihi
    09-11-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    150252

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi emesenli Mesajı Göster
    gpedit.msc komutunu kullanarak explorer proxy kapatabilirsiniz.
    Bunu biraz açsanız diyorum. çalıştıra bunu girdikten sonra açılan bölümde ne yapalıyız??

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi meysa512 Mesajı Göster
    Modemin adaptörünü kaçırın. :D Ben öyle yapıyorum.
    Bilgisayarı tümden alıp götüreyim yanımda daha kesin olur:)

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi aykiri1 Mesajı Göster
    donanim yoneticisinden ag bagtastiricisini devredisi birakin geldiginizde etkinlestirirsiniz
    Bunu öğrenmişler, kolayca düzeltip giriyor yaramazlar:)

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi malcolm58 Mesajı Göster
    Bence en garantilisi, vs girerek modemin arayüzünden kapatmanız. Modemin arayüzüne girerkenden şifre ve kullanıcı adı sormalı. Aynı arayüzden tekrar aktif edebilirsiniz.

Arayüzden kapıtabilir, anca modemden modeme ayarı değiş****r.. Tabi dikkatli olmak lazım, farklı bi ayar interneti koparır sonra geri getirmesi zor olur :)
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi S510 Mesajı Göster
    modemden pc ye gelen ethernet kablosunu çıkarın. eğer kablosuz bağlanıyorsanız modem ayarlarına girin şifreyi değiştirin. :)
    Turksatın kablo internetini kullanıyorum, modemle ilgili bir arayüz vs. yok, direk bağlanıyor modem.

Average Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    379076

eğer onboard ethernet girişi kullanıyorsanız biostan devre dışı bırakın.bios a da şifre koyun :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-09-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    567866

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi redyellow Mesajı Göster
    Merhaba, bilgisayarın başında bulunmadığım zamanlarda internete girilmesin istiyorum.

ağ bağlantılarımdan özellikler ve ip değiştirerek yapıyordum ama bunu herkes öğrenmiş artık:)

Bir kaç program denedim ama İE ile giriş kapanıyor ve mozilla ile chrome ile giriş devam ediyor, tümüyle kapanmıyor.

Bilgisayarımda XP kurulu.

Başka bir yolla bilgisayardan internete girişin tümüyle kapanması için ne yapmam gerekir?

Yardımcı olursanız sevinirim.

interneti kapatmanın daha kolay yolu var bizzat benim yontemim bi gun kablolar cok karısmıs kabloları duzeltim splitera baglarken modem yerine telefonu telefon yerine modemin ara kablosunu baglamısım telefonda var internette var ama bir turlu sayfaları acmıyordu musteri hizmetlerini aradım arıza kaydı aldılar ve 5 gun internetsiz kaldım her aradıgımda biz sizi ararız arkadxaslar calısıyorlar vs.. 5 gun boyle gecti sonra dedim bende bi sorun olmasın kablolara bakarken fark ettim yanlıs taktıgımı yerlerini degistirdim 30 saniye sonra modem kendini resetledi acıldıgı zaman internet eski halini almıs yani kimse girmesin istiyorsan spliter a giden kabloları ters tak ( musteri hizmetlerinle 5 gun kavga ettim kendi hatam yuzunden ama adamlar butun herseye goz atmıslar sanırım suan 8 mbit kesintisiz kullanıyom eski hızım 6mbit idi:=)

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı