Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: Samsung LED Tv Ses ve HDMI (Source) Geçiş Sorunu.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-11-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    513610

Success Sm Samsung LED Tv Ses ve HDMI (Source) Geçiş Sorunu.

Mrb Arkadaşlar ;

Samsung 40C6000 serisi TV'de, TV yeni açtığınızda TV otomatik olarak gelmekte. Önceden HDMI 1 otomatik olarak geliyordu. TV'ye bağlı D-Smart ve Digitürk var. D-Smart HDMI-1'de Digitürk HDMI-2'de. Fakat TV'ye açtığınızda TV bölümü geliyor ve o bülüm boşta olduğu için Samsung TV Kumandasından SOURCE tuşuna basıp ekrandan HDMI-1'i seçiyorum her seferinde ( D-Smart önceliğim olduğu için HDMI-1 gelsin istiyorum ilk açılıştı otomatik olarak ) bunun nasıl düzeltebilirim, TV'yi açtığımda HDMI-1 direkt olarak açılsın.

Diğer sorunum ise yine aynı TV'de ses sorunum var. TV'ye açtığımda kumandadan HDMI-1'i seçiyorum ve ses otomatik olarak volume 11'de açılıyor. Bu ses devamlı aynı seviyede kapatıp açsamda TV'yi değişmiyor. Bu sesi en azından 20-25'ler getirip TV'yi açtığımda bu seviyelerde otomatik olarak kalmasını sağlayabilirmiyim.

Saygılar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-11-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    513610

Bu konu hakkında ben dahil kimsenin bilgisi yoktu ki herhalde, konuya kimse cevap yazmamış. O zaman ben açıklayayım.
    LED TV Açık konumdayken, hızlı bir şekilde şu tuşlara basıp Servis Menüsüne girmek gerekir. Tuşlar : Mute+1+1+9+Enter servis menüsü geldikten sonra Menüden TV'yi değiştirip HDMI-1 olarak ayarlıyoruz, ardınan Volume seçeneğiylede TV ilk açıldıktan sonra ses seviyesinin ne kadar gelmesini istiyorsanız, bu menüden onuda ayarlıyorsunuz. Bütün işlemler bittikten sonra kumandadan Power Off tuşuyla TV'yi kapatıyoruz. Sonra yine sırasıyla TV'yi açmadan önce, İnfo+Menü+Mute+Power tuşlarına sırasıyla basıp TV'yi açıyoruz. Servis münesüne dokunmadan Power Off tuşuyla TV'yi kapatıyoruz. Son olarak TV'yi açtıktan sonra HDMI-1'den başladığını göreceksiniz, ses seviyeside menüden ayarladığınız değerde karşınıza geliyor.
    Syg.
    Düzenleyen guida3443 : 04-09-2012 at 13:31

Member
    Giriş Tarihi
    30-11-2005
    Mekan
    22 Edirne
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    160061

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi guida3443 Mesajı Göster
    Bu konu hakkında ben dahil kimsenin bilgisi yoktu ki herhalde, konuya kimse cevap yazmamış. O zaman ben açıklayayım.
    LED TV Açık konumdayken, hızlı bir şekilde şu tuşlara basıp Servis Menüsüne girmek gerekir. Tuşlar : Mute+1+1+9+Enter servis menüsü geldikten sonra Menüden TV'yi değiştirip HDMI-1 olarak ayarlıyoruz, ardınan Volume seçeneğiylede TV ilk açıldıktan sonra ses seviyesinin ne kadar gelmesini istiyorsanız, bu menüden onuda ayarlıyorsunuz. Bütün işlemler bittikten sonra kumandadan Power Off tuşuyla TV'yi kapatıyoruz. Sonra yine sırasıyla TV'yi açmadan önce, İnfo+Menü+Mute+Power tuşlarına sırasıyla basıp TV'yi açıyoruz. Servis münesüne dokunmadan Power Off tuşuyla TV'yi kapatıyoruz. Son olarak TV'yi açtıktan sonra HDMI-1'den başladığını göreceksiniz, ses seviyeside menüden ayarladığınız değerde karşınıza geliyor.
    Syg.
    Dostum sağolasın. Ben de aynı sıkıntıdan şikayetçi idim. Eve gittiğim gibi ilk işim bunu denemek olacak ;) Allah razı olsun şimdiden...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı