Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: OpenAZBox PLi MOD HD Prerelease 6

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-05-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    432164

Success Sm OpenAZBox PLi MOD HD Prerelease 6

penAZBox PLi MOD HD image is fully based on OpenPLi 2.1 Enigma 2

Kernel: Tue Aug 29 15:19:27 CDT 2012
    Drivers: Tue Aug 28 16:22:29 CEST 2012
    Enigma 2: Tue Aug 29 02:14:03 CEST 2012

Changes:

- Fixed HDD Standby
    - Fixed LED's
    - Recording Red LED action with RecLed Plugin (Available on Plugins download under openazbox)

We are working on:

- System time

- Card reader support

- Common Interface support

Please don't ask for ETA in this thread! We will keep deleting OT!

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    05-05-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    432164

arkadaşlar kart ve modul desteği için çalışıyoruz diyorlar. deneyecek olan arkadaşlar varsa deneyip bilgileri baylaşabilirlermi
    Düzenleyen moonlightxx : 30-08-2012 at 16:39

Member
    Giriş Tarihi
    31-05-2004
    Mekan
    65 Van
    Üye No
    15589

Denemez olsaydım. Ben AzUP 2.2.6 ile yükledim. Kanal geçişlerinde falan takılmalar oldu. Ancak görüntü biraz daha koyu ve güzel gibiydi. Kayıt çalışıyordu. Fakat timeshift olmadı. Enteresan bir özellik de yedekteki ayarları otomatik yüklüyordu. Hiçbir ayar sormadan eski ayarlarımla otomatik başlıyordu. Hatta daha da enteresan olanı Buyukbang veya EPG Exporter gibi bir plugin görünmemesine rağmen EPG kopyalama çalışıyordu (System Time cold start hayır olduğunda bile).
    Sonuç olarak takılmalardan falan rahatsız oldum ve AzUP 2.2.6 ile AlonzoGOLD-v2.1-All-HD-5A yuklemeye çalıştım, program kilitlendi. Eski AzUP ile yapmaya çalıştım. İmajı yüklemiş gibi reboot yapılıyor diyerek işlemi bitirdi. Yalnız dikkatimi çekti. Program işlem listesi enigma gönderildi, kopyalandı vs gibi normal değildi. Reboot ediliyor demesine rağmen IP ekranda kaldı. AzUP ile bağlanmaya çalıştım, bağlanmadı. Cihazı arkadan kapatıp açtım; REBOOTING de kaldı.
    Aşağıdaki linkte bunu düzeltmek için gerekli açıklama ve programlar var. Buna göre yapmaya çalışacağım ama orada bahsedilen USB-TTL kablosuna ihtiyacım var. Gittigidiyorda buldum, onun da satışı bitmiş. Malum, Van mahrumiyet bölgesi. Uydu işiyle uğraşan bir tek Alçekiç pasajı var ama orada da bulamadım.
    Velhasıl cihaz da ben de istirahate çekildik, bekliyoruz. Kabloyu bulursam sanırım yaparım.
    Denemek isteyenlere şimdilik beklemelerini tavsiye ederim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-04-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    9934

Ben bu sürümü kullanıyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    22 Edirne
    Üye No
    303

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ad2222 Mesajı Göster
    Denemez olsaydım. Ben AzUP 2.2.6 ile yükledim. Kanal geçişlerinde falan takılmalar oldu. Ancak görüntü biraz daha koyu ve güzel gibiydi. Kayıt çalışıyordu. Fakat timeshift olmadı. Enteresan bir özellik de yedekteki ayarları otomatik yüklüyordu. Hiçbir ayar sormadan eski ayarlarımla otomatik başlıyordu. Hatta daha da enteresan olanı Buyukbang veya EPG Exporter gibi bir plugin görünmemesine rağmen EPG kopyalama çalışıyordu (System Time cold start hayır olduğunda bile).
    Sonuç olarak takılmalardan falan rahatsız oldum ve AzUP 2.2.6 ile AlonzoGOLD-v2.1-All-HD-5A yuklemeye çalıştım, program kilitlendi. Eski AzUP ile yapmaya çalıştım. İmajı yüklemiş gibi reboot yapılıyor diyerek işlemi bitirdi. Yalnız dikkatimi çekti. Program işlem listesi enigma gönderildi, kopyalandı vs gibi normal değildi. Reboot ediliyor demesine rağmen IP ekranda kaldı. AzUP ile bağlanmaya çalıştım, bağlanmadı. Cihazı arkadan kapatıp açtım; REBOOTING de kaldı.
    Aşağıdaki linkte bunu düzeltmek için gerekli açıklama ve programlar var. Buna göre yapmaya çalışacağım ama orada bahsedilen USB-TTL kablosuna ihtiyacım var. Gittigidiyorda buldum, onun da satışı bitmiş. Malum, Van mahrumiyet bölgesi. Uydu işiyle uğraşan bir tek Alçekiç pasajı var ama orada da bulamadım.
    Velhasıl cihaz da ben de istirahate çekildik, bekliyoruz. Kabloyu bulursam sanırım yaparım.

Öncelilkle geçmiş olsun.

Cihazı kapatıp açtığında ve (kumandadan) ses+ tuşunu basık tuttuğunda IP numarası'nın gelmesi lazım.
    IP numarası gelirse istediğin versiyonu yükleyebilirsin.

Bir dene bakalım.
    Düzenleyen alonzo : 01-09-2012 at 11:01

Member
    Giriş Tarihi
    31-05-2004
    Mekan
    65 Van
    Üye No
    15589

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi alonzo Mesajı Göster
    Öncelilkle geçmiş olsun.

Cihazı kapatıp açtığında ve (kumandadan) ses+ tuşunu basık tuttuğunda IP numarası'nın gelmesi lazım.
    IP numarası gelirse istediğin versiyonu yükleyebilirsin.

Bir dene bakalım.
    Teşekkürler. Bunu birkaç defa denedim tabii ki. Ancak olmuyor. Zaten normalde açılırken ve IP numarası çıkarken fan da çalışıyordu. Şimdi ise fan sesi yok. Sessiz bir şekilde REBOOTING de bekliyor. Hiçbir tepki vermiyor.
    Yukarıda bahsettiğim kablodan ya da aşağıdaki linkte görülen modülden alırsam yapabilirim diye düşünüyorum. Biraz rahatsızım, onun için hiç uğraşasım yok şimdi.Daha sonra kabloyu bulamazsam modül siparişi vermeye çalışacağım, tabii ellerinde varsa.
    İyi günler...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-10-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    35593

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ad2222 Mesajı Göster

Nokia cep telefonlarında kullanılan CA-42 yada DKU-5 data kablolarının ucunu keserek USB TTL kablo yapabilirsiniz. Bu kabloları telefon satıcılarına sorun. Gitti gidiyordaki kablo da bu şekilde yapılmış.

Düzenleyen ahbecan : 02-09-2012 at 00:48 Sebep: Fotoğraf eklendi.

Member
    Giriş Tarihi
    31-05-2004
    Mekan
    65 Van
    Üye No
    15589

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ahbecan Mesajı Göster
    Nokia cep telefonlarında kullanılan CA-42 yada DKU-5 data kablolarının ucunu keserek USB TTL kablo yapabilirsiniz. Bu kabloları telefon satıcılarına sorun. Gitti gidiyordaki kablo da bu şekilde yapılmış.

"ahbecan" kardeşim, detaylı anlatımınız ve yardımınız için çok teşekkür ederim. Bu arada İstanbul'dan bir alışveriş yapmıştım. Satıcı arkadaşlar bulabilirlerse bu kablodan da gönderecekler. Gelmezse sizin önerinize göre hareket ederim.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı