Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: Depolama Kaynağı Üzerinde Olan Digital Müzik Kaynakları

Member
    Giriş Tarihi
    30-10-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    278542

Depolama Kaynağı Üzerinde Olan Digital Müzik Kaynakları

Şu anda dijital müzik kaynağı olarak Squeezebox Duet kullanıyorum. Tek dezavantajı olarak veri depolama kaynağı için ayrı bir cihaza (bilgisayar, Nas server gibi) gereksinim duymasınını görüyorum.
    Dosyaları kendi üzerinde depolayıp çalabilen ve internet radyolarına (kablosuz olarak) bağlanabilen bir cihaz arıyorum. Bu özellikte Olive gibi bir çok cihaz var ama benim ek olarak aradığım özellik, Squeezebox Duet'teki gibi uzaktan kumandasından tüm klasör ve dosyaları görüp bunları çalabilecek bir kumandaya sahip olması. Kendi kumandası haricinde bu işlevleri yapabilecek Andoid uygulaması da iş görür ama Olive için bu şekilde tam fonksiyonlu bir uygulamaya rastlamadım.
    Bu özelliklere sahip cihazlar hakkında bilgisi olan var mı?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2007
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    314645

Sanırım akıllı telefon üzerinde çalışan uygulamalar işinizi görür. Örneğin Sonos'un iphone arayüzü uygulaması var. Olive'in de vardır diye düşünüyorum.

Sizin sorununuzun en güzel çözümü NAS server alıp, duet'i kullanmaya devam etmek olur bence.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    12-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    51280

Popcornhour kullanıcısı iseniz A200 ve C200 tipi makinalara squeezecenter yüklenebiliyor. Bu konuyu araştırmanızı öneririm. Zira nmtler download amaçlı da açık olduklarından server şeklinde kullanıma da elverişli bir görüntü veriyorlar.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı