Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: HD-4600 Sorun

Starting Member
    Giriş Tarihi
    30-08-2012
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Üye No
    583247

New Icon22 HD-4600 Sorun

Merhaba forumun yeni üyesiyim ve bu işlerden çok anlamam. Fakat sorun yaşayınca biraz araştırmak istedim ama bulamadım. Bir kaç gün önce hd-4600 model bir uydu alıcısı aldım. Samsung es 5500 cihazımda goldmaster ın fta dedikleri uydu alıcısını kullanıyordum. Ama hd görüntü elde edebilmek için hd-4600 modelini aldım. Ama pişman olucam ve çıkartıp atıcam sanırım. Çünkü fta hd olmayan uydu alıcısı bile sd görüntüleri daha güzel gösteriyordu.

Hd- 4600 sorunları:

1- Cihazın üzerinde ki kanal ve saat göstergesi titriyor.
    2- Ekran görüntü geçişleri sırasında (mesela maç izlerken saha çizgileri kayıyor.) kaymalar donmalar takılmalar oluyor.
    3- Eski cihazımın bile kanal geçişleri daha hızlı menüsü daha hızlıydı. (eskisi de goldmaster )
    4- Alt yazılar kayarken yine takılmalar seri şekilde geçiş olmuyor. ( NTV spor canlı skor takıla takıla geçiyor )

Bu problemleri çözebileceğim bir yol var mı? İlgili ve bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

( Satıcı çocuk abi next al boşver goldmaster ı demesine rağmen ben eski cihazımın goldmaster ve çok memnun olduğumdan dolayı bunu aldım ama ....)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2006
    Mekan
    52 Ordu
    Üye No
    283154

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi emre_y Mesajı Göster
    Merhaba forumun yeni üyesiyim ve bu işlerden çok anlamam. Fakat sorun yaşayınca biraz araştırmak istedim ama bulamadım. Bir kaç gün önce hd-4600 model bir uydu alıcısı aldım. Samsung es 5500 cihazımda goldmaster ın fta dedikleri uydu alıcısını kullanıyordum. Ama hd görüntü elde edebilmek için hd-4600 modelini aldım. Ama pişman olucam ve çıkartıp atıcam sanırım. Çünkü fta hd olmayan uydu alıcısı bile sd görüntüleri daha güzel gösteriyordu.

Hd- 4600 sorunları:

1- Cihazın üzerinde ki kanal ve saat göstergesi titriyor.
    2- Ekran görüntü geçişleri sırasında (mesela maç izlerken saha çizgileri kayıyor.) kaymalar donmalar takılmalar oluyor.
    3- Eski cihazımın bile kanal geçişleri daha hızlı menüsü daha hızlıydı. (eskisi de goldmaster )
    4- Alt yazılar kayarken yine takılmalar seri şekilde geçiş olmuyor. ( NTV spor canlı skor takıla takıla geçiyor )

Bu problemleri çözebileceğim bir yol var mı? İlgili ve bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

( Satıcı çocuk abi next al boşver goldmaster ı demesine rağmen ben eski cihazımın goldmaster ve çok memnun olduğumdan dolayı bunu aldım ama ....)

bahsettiginiz problem tvnizi görüntü ayarı ile ilgli olmasın? birde hangi çözünürlükte kullanıyın uydu alıcısını?

Starting Member
    Giriş Tarihi
    30-08-2012
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Üye No
    583247

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi fatsali_52 Mesajı Göster
    bahsettiginiz problem tvnizi görüntü ayarı ile ilgli olmasın? birde hangi çözünürlükte kullanıyın uydu alıcısını?
    Yok hayır servise de sordum sorunun makinenin yazılımından ve ya kendisinden olabileceğini söylediler ama hala bir çözüm yok. Bana mail olarak yazılım eklemişler ama yazılımın nasıl makineye yükleneceğini de bilmiyorum.

Yazılımın makineye nasıl yükleneceği hakkında bilgisi olan varmı? USB ile yükleyebilirim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2006
    Mekan
    52 Ordu
    Üye No
    283154

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi emre_y Mesajı Göster
    Yok hayır servise de sordum sorunun makinenin yazılımından ve ya kendisinden olabileceğini söylediler ama hala bir çözüm yok. Bana mail olarak yazılım eklemişler ama yazılımın nasıl makineye yükleneceğini de bilmiyorum.

Yazılımın makineye nasıl yükleneceği hakkında bilgisi olan varmı? USB ile yükleyebilirim
    rarlı veya xipli ise dosya cıkar .abs uzantılı yazılım dosyasını ana dizine kopyala flash bellegin cihaza tak sonra yazılım guncelleme menusunden guncelelemeyı baslat

Starting Member
    Giriş Tarihi
    30-08-2012
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Üye No
    583247

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi fatsali_52 Mesajı Göster
    rarlı veya xipli ise dosya cıkar .abs uzantılı yazılım dosyasını ana dizine kopyala flash bellegin cihaza tak sonra yazılım guncelleme menusunden guncelelemeyı baslat
    Peki bu emu kodu pin kodu falan gönderdiler bana onları nerelere yazıcam kurulum yazarken mi çıkıcak o kodları girmem gereken yerler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2006
    Mekan
    52 Ordu
    Üye No
    283154

anten ayarları uzerinde 9870 yap *** kısmı aktif olur

Junior Member
    Giriş Tarihi
    12-08-2015
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    615480

9870 yaptım dediğiniz gibi biss menüsü çıkmadı ne yapmalıyım ??

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı