Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 5 mesajdan 1 ile 5 arası

Konu: dm800 cross kablo ile pc arasında bağlantı ip doğrulanamadı ve dns sorunu

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-09-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    29472

dm800 cross kablo ile pc arasında bağlantı ip doğrulanamadı ve dns sorunu

dostlarım, üstadlarım lütfen acil yardım ediniz....

cross kablo ile bilgisayara sabit bir ip vererek ve dm800'e de sabit bir ip vererek, dm800 ile pc arasında ağ bağlantısını gerçöekleştirdim. pcden dm800'ün dosyalarına girebiliyorum fakat dm800' e internet gelmiyor... halbuki ağ bağlantısında internetinde başarılı olarak bağlandığı ile ilgili yazı da yazıyor pc'de ama dm'de internet yok malesef...

neden dm'ye internet gelmiyor olabilir.....

pc'de ics ayarlarında gelişmiş ayarlarda yapmam gereken bir şey mi var acaba ya da başka ne varsa artık lütfen yardım dostlar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    453037

bence dreama sabit ıp pc yede dynamic ıp veriniz netin gelmeme sebebide kablo olabilir bazen ftp programı bağlanıp net gelmiyor olabilir kablonun ucundaki jaklarlada alakalı olabilir...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    5319

[QUOTE=makbal;8154698]dostlarım, üstadlarım lütfen acil yardım ediniz....

cross kablo ile bilgisayara sabit bir ip vererek ve dm800'e de sabit bir ip vererek, dm800 ile pc arasında ağ bağlantısını gerçöekleştirdim. pcden dm800'ün dosyalarına girebiliyorum fakat dm800' e internet gelmiyor... halbuki ağ bağlantısında internetinde başarılı olarak bağlandığı ile ilgili yazı da yazıyor pc'de ama dm'de internet yok malesef...

selam ethernet çoğaltıcı ile bağlanıyorsa cihaz, çapraz bağlantıyı ile olur.eğer direkt modemden cihaza bağlantı varsa düz bağlantı ile olur.buna dikkat edin.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    28-01-2005
    Mekan
    33 İçel
    Üye No
    67007

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi makbal Mesajı Göster
    dostlarım, üstadlarım lütfen acil yardım ediniz....

pc'de ics ayarlarında gelişmiş ayarlarda yapmam gereken bir şey mi var acaba ya da başka ne varsa artık lütfen yardım dostlar...
    cross kablo degil normal kablo bagla olur arkadas

Senior Member
    Giriş Tarihi
    17-03-2009
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    485425

bende 3g cep telefonuyla internete giriyorum.bütün ayarları yapıp dm500 cross kablo ile baglanıyorum.cihaz interneti görüyor.addonslar ve diğer özellikler çalışıyor ancak server çalışmıyor.serverda sorun yok işin ilginç yanı normal edge internet kullanan motorola cihazımla serverı çalıştırırken nokia 3g telefonla çalıştıramıyorum.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı