Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 21 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: OCTAGON SF 1008G+ SE+ CI+ Full HD Intelligence Sat Receiver USB LAN DVB-S2 1008 G+

Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2011
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    570979

OCTAGON SF 1008G+ SE+ CI+ Full HD Intelligence Sat Receiver USB LAN DVB-S2 1008 G+

Selam herkese,

Bu uydu alıcısını düşünüyorum Digiturk Modüllü üyelik için, tavsiye edermisiniz? Hem Digi hem D-Smart ikisi bir olacak kutuda. 2 CI+ Modül giriş yeri var.

Link:

450MHZ
    256 MB Ram
    Youtube, Web Browser (FreeTV+ Addon`s), Internet TV+ (IPTV), Internet Radio+

Ustalardan yorum bekliyorum...
    Düzenleyen DeryaB : 29-08-2012 at 11:37

Member
    Giriş Tarihi
    13-03-2005
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    82424

selam digitürk modülü nasıl temin ettin bende arıyorum yazdıgın cihaz çok ıyı duruyor nasıl temin edecegiz türkiyede satılıyormu yurtdişindan gelirse nekadara mal olur banada yardimcı olurmusun teşekkürler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-07-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    117896

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi teknoloji Mesajı Göster
    selam digitürk modülü nasıl temin ettin bende arıyorum yazdıgın cihaz çok ıyı duruyor nasıl temin edecegiz türkiyede satılıyormu yurtdişindan gelirse nekadara mal olur banada yardimcı olurmusun teşekkürler
    VestelTV ile beraber al 1399 gibi, TV'i 5 sene garantili + HD uydu alıcılı (biss emulu), kime versen alıyor. Ben 1200'e almıştım geçen sene, TV'i 800'e satmıştım. Modül ve 1 sene üyelik 400'e gelmişti.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-07-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    117896

Vestel TV ile beraber al 1399 gibi, TV'i 5 sene garantili + HD uydu alıcılı (biss emulu), kime versen alıyor. Ben 1200'e almıştım geçen sene, TV'i 800'e satmıştım. Modül ve 1 sene üyelik 400'e gelmişti.

Ama bu cihazı deneyen varsa al. Goldmaster 1050 denemiş bir cihazdır, bunu bilmiyorum..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-01-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    60855

peki bu cihazda ayrıca cccam de çalışıyor mu acaba? Yabancı paketleri de aynı cihaz üzerinden seyredebilir miyiz amacıyla soruyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-04-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    10026

evet çalışır üstelik görüntü kalitesi süper GM bölümünü incelersin
    Düzenleyen herem : 29-08-2012 at 17:36

Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2011
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    570979

Almanya'da alacağım cihazı, modülüde burada Digiturk Euro'ya üye olarak alacağım. Fakat Türkiye'de kullanıcam. Genelde hep ordan buraya getirirler ama ben burdan oraya götürücem :) Cihazda CCcam var bildiğim kadarıyla 2.14 sürümü. Sonuçta açsın yeterli :) Yarın amazondan alıcam bakalım hayırlısıyla, gelince birdaha inceleme sonucumu yazarım.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2012
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    574217

şu digitürk neden tr için modül çıkarmazki odanın her yeri dekoder oldu

Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2010
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    531048

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi DeryaB Mesajı Göster
    Selam herkese,

Bu uydu alıcısını düşünüyorum Digiturk Modüllü üyelik için, tavsiye edermisiniz? Hem Digi hem D-Smart ikisi bir olacak kutuda. 2 CI+ Modül giriş yeri var.

Link:

450MHZ
    256 MB Ram
    Youtube, Web Browser (FreeTV+ Addon`s), Internet TV+ (IPTV), Internet Radio+

Ustalardan yorum bekliyorum...
    arkadasim selam,

ben de de hem digi hem de smart var. ikisi bir kutuda. ama digi euro degil digi tr. vestel kampanyasindan edindim modülü.
    Euroda yalniz isine yaricak cok kanal yok. ligtv haricinde. iz tv eurosport ve ntv hd ile show hd var. belgesel kanallarinin hepsi lisans yüzünden kapali.film kanallari da keza öyle.

cihaza gelince. ben bu cihazdan kullandim 1hafta sonra (almanyadan almistim) 14gün icerisinde iade etme hakkimi kullanarak geri verdim.

(+) ya gelince. cihaz fena degil. kanal gecisleri hizli.
    linux tabanli olmasi her eksta add on u yükleyebiliyon. cccam yapicaksan tabiki bu cihaz sana göre.goldmaster modeli ise ayni harware i iceriyor.zaten goldmastera da octagon firmware i yüklüyosun. ci+ firmware ini yani.
    (-) ye gelince. menüler cok basit duruyor. bir profesyonellik göremedim. uzaktan kumandasi cok ucuz gözüküyor.
    ayrica bilmem ne kadar ilgini ceker. hdmi-cec protokolünü desteklemiyor. yani sadece tv uzaktan kumandasindan uydu alicisina kumanda edemiyosun ve tektusla tüm cihazlari kapatamiyosun. yani diger hdmi ile bagli olan tüm cihazlari kendi kumandasindan kapatman gerekecek.
    Ayrica DLNA server destegi var diyor ama pek saglikli calismiyor. yani evdeki agina bagli (wifi ya da kablo ile) olan harici disklerdeki ve bilgisayarindaki müzik, film, foto dosyalarini uydu alicisindan oynatabiliyorsun. gerci tv in iyiyse onun da dlna server özelligini kullanabilirsin.

Ben cihazi geri $utladim. daha önce technisat kullaniyordum. hd8+ modeli. isini görür ama technisat digit isio s modelini aldim. (special edition olani) icerisinde 1 senelik pro7 rtl sat ve 10küsür hd kanalin da abonelik karti geliyor bedavaya.Ayrica twin tuner ile birlikte geliyor. yani ayni anda 2kanal kaydedebilirken 3.üsünü de izleyebiliyorsun. 2CI+ girisi destegini söylemiyorum bile.

Demem o ki eger cccam yapmayacaksan technisat almani tavsiye ederim siddetle. cihaz cok saglam menüler profesyonel.
    görüntü daha iyi ve dlna server cok iyi calisiyor. ayrica web browseri var icerisinde ki takilmadan calisiyor. usb den kablosuz klavye ve mouse da baglayabiliyorsun. Hepsini taniyor.

Ama octagonun cok ince bi ayrintisi var avantaj diyelim. CI+ protokolünü acik kodlu destekledigi icin, digitürk yayinlarini kaydedip baska bilgisayarda da izleyebiliyorsun. Technisat ta ve CI+ sertifikali tüm cihazlarda bu kriptolanmis oluyor. sadece kayit yapilan uydu alicisindan izlemene izin veriyor. Technisatta 3 sene garanti var ayrica.

Umarim yardimci olmusumdur.

Kolay gelsin. Digitürk tr hd modül alirsan belgeselleri ve sinemalari da izlersin.

selamlar

Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2011
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    570979

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sailor404 Mesajı Göster
    arkadasim selam,

ben de de hem digi hem de smart var. ikisi bir kutuda. ama digi euro degil digi tr. vestel kampanyasindan edindim modülü.
    Euroda yalniz isine yaricak cok kanal yok. ligtv haricinde. iz tv eurosport ve ntv hd ile show hd var. belgesel kanallarinin hepsi lisans yüzünden kapali.film kanallari da keza öyle.

cihaza gelince. ben bu cihazdan kullandim 1hafta sonra (almanyadan almistim) 14gün icerisinde iade etme hakkimi kullanarak geri verdim.

(+) ya gelince. cihaz fena degil. kanal gecisleri hizli.
    linux tabanli olmasi her eksta add on u yükleyebiliyon. cccam yapicaksan tabiki bu cihaz sana göre.goldmaster modeli ise ayni harware i iceriyor.zaten goldmastera da octagon firmware i yüklüyosun. ci+ firmware ini yani.
    (-) ye gelince. menüler cok basit duruyor. bir profesyonellik göremedim. uzaktan kumandasi cok ucuz gözüküyor.
    ayrica bilmem ne kadar ilgini ceker. hdmi-cec protokolünü desteklemiyor. yani sadece tv uzaktan kumandasindan uydu alicisina kumanda edemiyosun ve tektusla tüm cihazlari kapatamiyosun. yani diger hdmi ile bagli olan tüm cihazlari kendi kumandasindan kapatman gerekecek.
    Ayrica DLNA server destegi var diyor ama pek saglikli calismiyor. yani evdeki agina bagli (wifi ya da kablo ile) olan harici disklerdeki ve bilgisayarindaki müzik, film, foto dosyalarini uydu alicisindan oynatabiliyorsun. gerci tv in iyiyse onun da dlna server özelligini kullanabilirsin.

Ben cihazi geri $utladim. daha önce technisat kullaniyordum. hd8+ modeli. isini görür ama technisat digit isio s modelini aldim. (special edition olani) icerisinde 1 senelik pro7 rtl sat ve 10küsür hd kanalin da abonelik karti geliyor bedavaya.Ayrica twin tuner ile birlikte geliyor. yani ayni anda 2kanal kaydedebilirken 3.üsünü de izleyebiliyorsun. 2CI+ girisi destegini söylemiyorum bile.

Demem o ki eger cccam yapmayacaksan technisat almani tavsiye ederim siddetle. cihaz cok saglam menüler profesyonel.
    görüntü daha iyi ve dlna server cok iyi calisiyor. ayrica web browseri var icerisinde ki takilmadan calisiyor. usb den kablosuz klavye ve mouse da baglayabiliyorsun. Hepsini taniyor.

Ama octagonun cok ince bi ayrintisi var avantaj diyelim. CI+ protokolünü acik kodlu destekledigi icin, digitürk yayinlarini kaydedip baska bilgisayarda da izleyebiliyorsun. Technisat ta ve CI+ sertifikali tüm cihazlarda bu kriptolanmis oluyor. sadece kayit yapilan uydu alicisindan izlemene izin veriyor. Technisatta 3 sene garanti var ayrica.

Umarim yardimci olmusumdur.

Kolay gelsin. Digitürk tr hd modül alirsan belgeselleri ve sinemalari da izlersin.

selamlar
    Öncelikle tavsiyelerin için teşekkür ederim :)

Benim TV Samsung 40D6000, içinde DLNA var, direk bilgisayara bağlanıp MKV oynatma özelliği vs. var. Yani aslında uydu alıcısını sadece TV izlemek için kullanacağım. Şuan Hiremco'nun bir cihazını kullanıyorum, menünün dandikliği ve kumandanın ucuzluğunu yaşıyorum aylardır. O konuda çok haklısın. Böyle makina yapıyorlar, içine adam gibi uygulama yazmıyorlar...

Yalnız CCcam'siz de yaşayamacağımdan muhtemelen Octagon'u tercih etmek zorunda kalacağım. Technisat keşke CCcam desteklseydi, anlattığına göre kıyak bir cihazmış.

Modüle gelince dediğine katılıyorum yine, Belgeseller vs. yok :( Üzücü ama aslında sade ve sadece LigTV HD için alıyorum ben. Belgeselleri D-Smart'dan izler artık peder. Çünkü ben belgesel vs. izlemiyorum. Yani NTVSPOR HD, LigTV HD ve 3D HD açılsın yeterli.

Digiturk TR HD Modül nedir peki yardımcı olabilirmisin?

Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2010
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    531048

Öncelikle tavsiyelerin için teşekkür ederim :)

Benim TV Samsung 40D6000, içinde DLNA var, direk bilgisayara bağlanıp MKV oynatma özelliği vs. var. Yani aslında uydu alıcısını sadece TV izlemek için kullanacağım. Şuan Hiremco'nun bir cihazını kullanıyorum, menünün dandikliği ve kumandanın ucuzluğunu yaşıyorum aylardır. O konuda çok haklısın. Böyle makina yapıyorlar, içine adam gibi uygulama yazmıyorlar...

Yalnız CCcam'siz de yaşayamacağımdan muhtemelen Octagon'u tercih etmek zorunda kalacağım. Technisat keşke CCcam desteklseydi, anlattığına göre kıyak bir cihazmış.

Modüle gelince dediğine katılıyorum yine, Belgeseller vs. yok :( Üzücü ama aslında sade ve sadece LigTV HD için alıyorum ben. Belgeselleri D-Smart'dan izler artık peder. Çünkü ben belgesel vs. izlemiyorum. Yani NTVSPOR HD, LigTV HD ve 3D HD açılsın yeterli.

Digiturk TR HD Modül nedir peki yardımcı olabilirmisin?
    evet haklisin ben de acik kod diye almistim.
    Inan technisattan sonra
    menüler (eskiden siyah atariler vardi tv ye baglanan) o kadar basit yani technisat ile karsilastirinca. Bende takilma yapiyodu bazen kanal degistirince ve kayida baslayinca. Muhtemelern yazilim ile düzelebilecek bi mevzuu idi. Sadece ligtv icinse zannedersem ucuz bi cözüm olacak senin icin.
    digi euro da: ligtv icin yok keyif paketi alman zorunlu 1 yetmez iki tane vercez sana, bunun yayinda sana kutu vercez ondan baska yerde izleyemeyeceksin. Yok hd ligtv izlemek icin ayda sukadar daha cikcan gibi muhabbetlere hic bulasmicaksin.BEnce en avantajlisi ve zannedersem daha ucuz.Sana önerim ön ödemeli üyelik yap. 1senelik falan. parayi pesin ver fatura isleriyle ugrasma derim. bildigim kadariyla UPS ile gönderiyolar almanya icine ve 6 aylik 1 senelik ve 2 senelik secenekleri var. Ona göre kapida pesin UPS görevlisine ödeme yapabiliyorsun. Yoksa tr den ödeme yapacaksan yok swift yapcan senin bankan her seferinde 15EUR gönderi parasi kesicek. uzun isler. Temiz temiz pesin ödeme en iyisi. Ya da almanyada ki hesap numarasi veriyosun. bi de senin hesabindan para cekebileceklerine dair bi sözlesme imzaliyosun. Sonra aylik cekiyolar. ama oldu bi yamuk, fiyat artisi cekerler istedikleri parayi sonra geri alamazsin kolay kolay. o yüzden en temizi pesin ödeyip banka hesabini güvene almak. sonucta ne sikayetler geliyor hem digitürkten hem de dsmarttan fazla para cektiklerine dair.
    benim dsmart hd modül aboneligi de pesin.kafa rahat.

Tr hd modül söyle oluyor. arcelik ya da vestelin digitürk modüllü tvlerinden aliyosun. icinden modül cikiyo!
    digi euro modülleri ile ayni zaten. sonra tv yi aldigin yerin servisini ariyon. onlar i_r_derto kart ile beraber gelip, senin tv nin yanindan cikan sifrenle beraber aktive ediyolar digitürkünü. sonra ister tv yi sat ister yan oda yap bilecegin is. ben de de samsung 40es6300 var. modülü de sadece tv yi kullanacak olan arkadastan almistim. o teledünya bakiyor. ben ise modülle digitürk. hersey temiz ve yasal anliyacagin.
    benim icin önemli olan belgesel ve müzik kanallariydi (MTV HD konserleri)

dedigim gibi iyi düsünüp karar verirsen, sonra rahat edersin.
    Sen de izmirliymissin diye ekstra aciklayici ve uzun yazdim. ;)

HAdi kolay gelsin. :)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    37 Kastamonu
    Üye No
    104

Şu technisat cihaza baktım da, adamlar ne cihazlar yapıyorlar biz ne cihazlar kullanmak zorunda kalıyoruz.

Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2011
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    570979

Ürün bugün elime ulaştı, bağladım HDMI'dan, görüntü o kadar dandik geldi anlatamam. Menüden bahseden arkadaş, gerçekten çok dandik bir menüsü varmış. Youtube oynatıyor evet ama oda berbat. Anlayacağınız bedava versinler kullanmam... Sabaha direk iade.
    Düzenleyen DeryaB : 06-09-2012 at 00:10

Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2010
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    531048

Ben de bi heves almistim öyle! Özellikler iyi gözüküyodu ve harici diske kriptolanmamis halde digitürk kaydi cok cazip geldi ama 2saat kullandim cihazi aynen iade. cok ucuz ve basit duruyo alet o kadar özellige ragmen. En temizi Technisat DIGIT ISIO S (25. yil edition) cok stabil calisiyo ve internet browser hersey var.
    Tek eksigi cccam ve kriptolu CI+ Modül kayitlari. O kadar olsun dedim ben de. Simdiki cihazdan cok memnunum hem de iki tuner girisli. ayni anda 2 HD yayin kaydi yapabiliyorum ayrica 3.kanali da izleyebiliyorum.

Ürün bugün elime ulaştı, bağladım HDMI'dan, görüntü o kadar dandik geldi anlatamam. Menüden bahseden arkadaş, gerçekten çok dandik bir menüsü varmış. Youtube oynatıyor evet ama oda berbat. Anlayacağınız bedava versinler kullanmam... Sabaha direk iade.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    28-05-2012
    Mekan
    Üye No
    580171

OCTAGON SF 1008G+ SE+ CI+ Full HD Intelligence Sat Receiver USB LAN DVB-S2 1008 G+

arkadaslar bana octagonu bedava verseler alman,bendede önceden birtane octagon vardi,her sey iyi ve güzeldi yazilim vs. birden bire yazilim ve yenilikler kesildi sap diye kaldim ortada,o günden beri octagon benim icin no-go

Member
    Giriş Tarihi
    24-12-2011
    Mekan
    Üye No
    572655

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sailor404 Mesajı Göster
    Ben de bi heves almistim öyle! Özellikler iyi gözüküyodu ve harici diske kriptolanmamis halde digitürk kaydi cok cazip geldi ama 2saat kullandim cihazi aynen iade. cok ucuz ve basit duruyo alet o kadar özellige ragmen. En temizi Technisat DIGIT ISIO S (25. yil edition) cok stabil calisiyo ve internet browser hersey var.
    Tek eksigi cccam ve kriptolu CI+ Modül kayitlari. O kadar olsun dedim ben de. Simdiki cihazdan cok memnunum hem de iki tuner girisli. ayni anda 2 HD yayin kaydi yapabiliyorum ayrica 3.kanali da izleyebiliyorum.
    dostum peki cihaz octagon sf 1008g+ se+ ile aynı özellikleri taşıyormu? ccam dışında bi eksik noktası yokmu digit isio s'in?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-05-2008
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    433858

Tabii maddi gücede dayalı ama eğer imkanı olan varsa TECHNİSAT DİGİT ISIO S1 alsın.. İnanılmaz bir cihaz..

Member
    Giriş Tarihi
    24-12-2011
    Mekan
    Üye No
    572655

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi BAY_AHISKALI Mesajı Göster
    Tabii maddi gücede dayalı ama eğer imkanı olan varsa TECHNİSAT DİGİT ISIO S1 alsın.. İnanılmaz bir cihaz..
    internette biraz araştırma yaptım fakat cihazın tamamen fta olduğunu söyledileri trt, ntv spor için biss şifresi bile çözümediği söyleniyor doğruluğu nedir?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    12-09-2010
    Mekan
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    541818

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi erdal_1973 Mesajı Göster
    arkadaslar bana octagonu bedava verseler alman,bendede önceden birtane octagon vardi,her sey iyi ve güzeldi yazilim vs. birden bire yazilim ve yenilikler kesildi sap diye kaldim ortada,o günden beri octagon benim icin no-go
    ben gayet memnunum . digitürk modul alacak arkadaslara tavsiye ederim OGTAGON SF 1008 P benim icin süper bir cihaz. 2 tane CI+ modul girisi - 2 adet smart kart girisi daha ne olsun

Member
    Giriş Tarihi
    24-12-2011
    Mekan
    Üye No
    572655

dostum cihazın münüleri dendiği gibi çokmı uyduruk ve biss şifre çözebiliyormu sorunsuz olarak?

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı