Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 2 mesajdan 1 ile 2 arası

Konu: Hiremco X3 Turbo HD - Bazı kanallarda EPG sorunu

Junior Member
    Giriş Tarihi
    26-10-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    144307

Hiremco X3 Turbo HD - Bazı kanallarda EPG sorunu

Merhaba;
    D-Smart yayınlarını modül aracılığıyla izliyorum. Sinema TV kanallarında EPG göremiyorum. SinemaTV 'yi telefonla aradım. Uyduya EPG bilgilerini bastıklarını söylediler ve konu ile ilgili D-Smart'ı aramamı söylediler. Ben de D-Smart'ı aradım. Uydu alıcımı fabrika ayarlarına döndürmemi söylediler. Denedim ama olmadı. Atalanta HD ile denediğim zaman da ilgili kanalın EPG bilgisini alamadım.

Forumlarda gezerlen EPG bilgisi gelmeyen kanallar için PID değeri düzenlemesi gerektiğini ve sonrasında EPG bilgisinin geldiğini söylediler.

Bu durumda benim ne yapmam lazım. Hiremco'nun sitesinden AliEditor yazılımını indirdim. Kanal PID değerlerini görebiliyorum. SinemaTV için ilgili PID değerlerini yazsam düzelir mi? Düzelir ise SinemaTV kanallarının EPG alabileceğim PID değerleri nedir?

Teşekürler...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    02-07-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    232694

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sabeyaz Mesajı Göster
    Merhaba;
    D-Smart yayınlarını modül aracılığıyla izliyorum. Sinema TV kanallarında EPG göremiyorum. SinemaTV 'yi telefonla aradım. Uyduya EPG bilgilerini bastıklarını söylediler ve konu ile ilgili D-Smart'ı aramamı söylediler. Ben de D-Smart'ı aradım. Uydu alıcımı fabrika ayarlarına döndürmemi söylediler. Denedim ama olmadı. Atalanta HD ile denediğim zaman da ilgili kanalın EPG bilgisini alamadım.

Forumlarda gezerlen EPG bilgisi gelmeyen kanallar için PID değeri düzenlemesi gerektiğini ve sonrasında EPG bilgisinin geldiğini söylediler.

Bu durumda benim ne yapmam lazım. Hiremco'nun sitesinden AliEditor yazılımını indirdim. Kanal PID değerlerini görebiliyorum. SinemaTV için ilgili PID değerlerini yazsam düzelir mi? Düzelir ise SinemaTV kanallarının EPG alabileceğim PID değerleri nedir?

Teşekürler...
    Merih Video web sitesinden

Sinema TV frekansında EPG yayını bulunmamaktadır. D-Smart'ın kendi uydu alıcıları, farklı TP'den EPG verisi alıp, sanki o TP'de EPG varmış gibi göstermektedir. X3 Turbo ise D-Smart'ın kendi uydu alıcısı olmadığı için farklı TP'deki EPG yayınını gösteremez. Sinema TV frekansındaki herhangi bir PID'de EPG yayını malesef bulunmamaktadır. Ancak, örneğin Digiturk bu konuda DVB standartlarına daha uyumlu davranmaktadır, ve bütün TPlerinde EPG yayını bulunmaktadır.

3. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı