Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 11 mesajdan 1 ile 11 arası

Konu: Üniversitelilere müjdeli haber

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2005
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    60540

New Icon22 Üniversitelilere müjdeli haber

Arınç, toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.
    Toplantı sonrasında ”müjde” olarak açıklamak istediğini belirten Arınç, Başbakan ’ın üniversite öğrencileri için harçların kaldırılacağı müjdesinin, bugün bir kararnameyle gerçekleştirildiğini belirtti.
    Arınç, şöyle konuştu:
    ”Sayın başbakanımızın, bakanlarımızın imzaladığı kararnameyle bundan böyle birinci öğretimden alınması, yani harçlar tamamen kaldırılmıştır. - öğretim yılı sayısı itibarıyla 524 bin 380 öğrenci bu harçların kaldırılmasından doğrudan istifade edecektir. Aynı şekilde açık öğretimden katkı paylarının alınmasına da son verilmiştir. Yine 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 1 milyon 951 bin 494 öğrenci de bundan istifade etmiş olacaktır.”

Arınç, birinci öğretimden ve açık öğretimden harçların kaldırılmasının bugün gerçekleştiğini ifade ederek, bu akşam mükerrer veya yarın ki Resmi Gazete’de kararnamenin yayımlanacağını bildirdi.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-11-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    159011

Yazıklar Olsun! Bir şeyi yapıyorsanız tam yapın bari ya...

Ne güzel bu habere sevinmiştik, ama nedense 2. öğretim için hiç bir şey yapılmamış. İkinci öğretimi öğrenci yerine koymuyorlar mı? Neden bu ayrımcılık yapılıyor?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-06-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    534456

2. öğretimde kaldırılmaması hakikaten çok saçma ama buna da şükür..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-05-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    432496

normal öğretimde zaten hocalar olması gereken maaşlarını alıyorlar ek maliyet yok ama 2. öğretim sırasında orada eğitim için olan kim varsa mesai almakta ve enerji gibi ek maliyetleride olmakta sebep bu ama ileride bir çözümünü bulup bunuda kaldıracaklardır

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    1960

bunu basbakan kaldırmadı lütfen aradaki farkı atlamayalım
    harcları kaldıran bugüne kadar sürekli tepki gösteren, harcları protesto eden ögrencilerdir yani bu ögrencilerin basarısıdır, birilerinin lütfu degil..
    Bu ugurda hapse atılmıs ögrenciler vardır, terör örgütü üyesi gibi muamele görmüs ögrenciler vardır. Sıf bunu istedi diye jop'lanan biber gazı yiyen ögrenciler vardır.
    Simdi bu ögrencileri görmezden gelmek cok büyük bir yanlıstır...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2011
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    571056

harçları kaldıran toplumsal tepkiyi yok etmek istyeyen araplardır kimse kendini kandırmasın.para gönderiyorlar ki bu tarafta adamları hoş görünsün.karşılığında türkiyenin geleceğini veriyoruz maaleseff

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-09-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    264329

Bir Müjdeli?? haberde İstanbul'lulara geldi..

Toplu Taşımaya Zam; İşte Yeni Fiyatlar

EN YÜKSEK ZAM JETON FİYATINA
    Aylık mavi kart ücretleri 140 liradan 155 liraya, öğrenci için 70 liradan 75 liraya,
    öğretmen ve yaşlılar için de 80 liradan 90 liraya çıkartıldı.

En yüksek zam ise şehir hatları, özel deniz motorları ve raylı sistemlerde 2 lira olan jeton fiyatlarına geldi.
    Jeton fiyatı yüzde 50'lik artışla 3 liraya çıktı. Kartal-Adalar arasında 3.5 lira olan fiyat ise değişmedi.
    Adalar Şehir Hatları ve Özel Deniz Motorlarında 3 lira olan ilk biniş 3.5 liraya çıkarıldı.
    Aktarma ise 2.5 lira olarak belirlendi. Jeton fiyatı da 4 liradan 5 liraya çıktı.

Bazı hatlara yüzde 50'ye varan oranlarda zam yapılırken,
    bazı hatlarda fiyatlar değişmedi, bazılarında ise zam oranı yüzde 7-10 arasında değişti.
    İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısından toplu taşımaya zam kararı çıktı.
    Buna göre İETT otobüsleri ve Özel Halk Otobüslerinde 1.75 lira olan ilk biniş ücreti 1.95 liraya yükseltildi.
    Öğrenciler için 1 liradan 1.10 liraya çıkarılırken, öğretmen ve yaşlılar için de 1.20 liradan 1.35 liraya çıkartıldı.

METROBÜSTE DURAĞA GÖRE FARKLI TARİFE
    Metrobüs hatlarında daha önce 1.45 lira olan 1-3 durak arası yolculuklar 1.60 liraya çıktı.
    Aynı güzergahta öğrenci 0.85 liradan 0.95 liraya, öğretmen ve yaşlılar da 1 liradan 1.15 liraya yükseldi.
    4-9 durak arası 2.10 liradan 2.40 liraya, 10-15 durak arası 2.10 liradan 2.50 liraya, 1
    6-21 durak arası 2.60 liraya, 22-27 durak arası 2.70 liraya, 28-33 durak arası 2.80 liraya,
    34-39 durak arası 2.90 liraya, 40+ durak da 2.95 liraya çıktı.

DENİZ OTOBÜSLERİNE DE ZAM
    UKOME, İDO deniz otobüsü tarifesindeki fiyatları da yeniden ayarladı.
    Buna göre Bostancı-Kabataş ve Bostancı-Bakırköy hattındaki ücret 4.75 liradan 5.20 liraya yükseldi.
    Aynı hatta jeton 7 liradan 7.5 liraya çıktı.
    Kabataş-Adalar 6.5 liradan 7.10 liraya, Bostancı-Adalar da 3.90 liradan 4.25 liraya yükseltildi.
    Sirkeci-Harem araba vapuru ücretleri otomobil için normal saatlerde 6.50 liradan 7 liraya çıktı.
    Doruk saatlerde 8.5 lira olan ücret ise değişmedi.
    İDO Sirkeci-Harem araba Vapuru, Şehir Hatları Vapurları ve özel deniz motorları elektronik bilet ile
    aktarmalarda birinci aktarma 1.20 liradan 1.40 liraya, ikinci aktarma da 1.20 liradan 1.30 liraya yükseltildi.
    Yine 1.20 lira olan 3,4 ve beşinci aktarma ücretleri ise değişmedi.

Hürriyet 29 Ağustos 2012

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-11-2011
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    571056

bizim paramızla bizi birbvirimize kırdıracaklar.öğrenci için süperman oldu bu adamlar şimdi.e zamları bizden çıkarıyorlar ne yapacağız.harçlara tamamen karşıyım ama bu kalkacaksa arabın parasıyla olmamalı.bu ülkeyi arapların yönetmesine izin vermemeliyiz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-05-2008
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    434617

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ilhami61 Mesajı Göster
    Bir Müjdeli?? haberde İstanbul'lulara geldi..

Toplu Taşımaya Zam; İşte Yeni Fiyatlar

EN YÜKSEK ZAM JETON FİYATINA
    Aylık mavi kart ücretleri 140 liradan 155 liraya, öğrenci için 70 liradan 75 liraya,
    öğretmen ve yaşlılar için de 80 liradan 90 liraya çıkartıldı.

En yüksek zam ise şehir hatları, özel deniz motorları ve raylı sistemlerde 2 lira olan jeton fiyatlarına geldi.
    Jeton fiyatı yüzde 50'lik artışla 3 liraya çıktı. Kartal-Adalar arasında 3.5 lira olan fiyat ise değişmedi.
    Adalar Şehir Hatları ve Özel Deniz Motorlarında 3 lira olan ilk biniş 3.5 liraya çıkarıldı.
    Aktarma ise 2.5 lira olarak belirlendi. Jeton fiyatı da 4 liradan 5 liraya çıktı.
    Klavyenden bal damlıyor...benim KGS (45TL) de hava-cıva olmuş galiba.:crashs:

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-08-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    567422

Üniversite harçları tamamen kaldırılmadı.Sadece 2012-2013 eğitim öğretim yılı için devlet tarafından karşılanacak.
    Resmi gazetede yayınlanan metin

Burada bakıldığndan aynen şu şekilde yazmakta;
    Genel esaslar
    MADDE 2 – (1) 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılında öğrenimine devam eden veya yeni kayıt yaptıracak birinci öğretim ve açık öğretim öğrencilerinden, 4 üncü ve 11 inci maddelerdeki hükümler saklı kalmak kaydıyla, öğrenci katkı payı alınmaz. Bu öğrencilerden alınması gereken öğrenci katkı payı tutarları, Devlet tarafından karşılanır.

Dikkat ederseniz 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında denilmiş..Bunun için çok sevinmek mantıksız çünkü gelecek yıl eminim 2 seneninki birden alınır.Bir bakıma reklam amaçlı yapılan uygulama..Saygılar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    301882

Tam hayırlı olsun diyecektim ulaşım zammı geldi.:Ç

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız