Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: Skystar 2 USB HD CI Bozuldu

Member
    Giriş Tarihi
    04-02-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    183111

Skystar 2 USB HD CI Bozuldu

2-3 gün önce almıştım gayet güzeldi Win7'de.. Daha sonra bir çok codec yüklediğim için iyice karman çorman oldu temiz format atıp yeni sistem kurayım istedim keşke format atmaz olaydım :( önce win7'de defalarca tüm yazılanları denememe rağmen olmadı. Garanti olsun diye XP'de deneyim cihaz bozuldumu onu bir öğreneyim dedim aynı hata burada da meydana geliyor sistemle alakası yokmuş demekki. "Bu aygıt başlatılamıyor. (Kod 10)" yazıyor. Hatta usb kablosunu taktığım zaman hiç bir aygıt bulundu v.s yazısı dahi yazmıyor. Manuel olarak donanım ekleme sihirbazından Ses ve video denetleyicisi olarak ekledim bda dosyalarını gördü yükledim ama üstünde ünlem işareti var gitmiyor Bu aygıt başlatılamıyor. (Kod 10) bu mesajı yazıyor.. Cihazın ışığı yeşil şekilde yanıyor ama hiç birşeye yanıt vermiyor :(

Senior Member
    Giriş Tarihi
    31-10-2004
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    37145

Slm başka bir usb kablosu ile denediniz mi?

Member
    Giriş Tarihi
    04-02-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    183111

evet denedim onda da aynı uyarıyı verdi. herşeyi denedikten sonra artık aramaya karar verdim.
    onlarda ürünü gönderin değiştirelim dediler. İnşallah bir sıkıntı olmazda gönderirler. Acaba driver kurulumunda başka bir driverlamı çakıştı. ama bu kadarda hassas olmaması gerek yahu.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    66447

klasik technisat ürünü..hiç şaşırmadım

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2005
    Mekan
    45 Manisa
    Üye No
    102220

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi TheSeyTan1907 Mesajı Göster
    klasik technisat ürünü..hiç şaşırmadım
    hiç bir bilgin yok o karta ben teamwier ile bağlandım ve bitirdim kafana göre yazı yazma çok iyi bilirsin fakat yazıyı okumadan altına hemen karalama drayvır dosyalarını arkadaş manuel aygıt yöneticisinden yüklememe sorunu arkadaşım dvb s2 kart geldiğinde ben müdahale edecem ve bitirecem saygılarımla
    Düzenleyen NEXX45 : 28-08-2012 at 23:22

Average Member
    Giriş Tarihi
    17-09-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    506600

Aynı kartan bende de var. kart ile verilen cd kurup pc yeniden başlattıktan sonra Aygıt yöneticisinden driver güncelle deyip cd sürücünü gösteriyorum. shirbaz driveri bulup kuruyor. ve ikinci defa aygıt yöneticisinden ünlem işareti olanı güncelle deyip driveri tanıtıyorum.

Member
    Giriş Tarihi
    04-02-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    183111

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi 274352 Mesajı Göster
    Aynı kartan bende de var. kart ile verilen cd kurup pc yeniden başlattıktan sonra Aygıt yöneticisinden driver güncelle deyip cd sürücünü gösteriyorum. shirbaz driveri bulup kuruyor. ve ikinci defa aygıt yöneticisinden ünlem işareti olanı güncelle deyip driveri tanıtıyorum.
    dostum ben ilk önce o cd den kurdum format attıktan sonra hiç bir şekilde Technisat klasörünü bile atmadı program files'a... hatta ortada driveri güncelleştirme yap diye bir seçenek dahi yoktu sadece Ses aygıtlarında tanımsız bir ifade vardı onu güncelleyim dedim daha sonra tak diye beyaz mavi çizgi çizgi bir ekran geldi driveri güncellerken.. reset attı cihaz.. geçenlerde ana kartın ses kartı bozulmuştu pci ses kartı almıştım 25 liraya s link.. sanırım onla çakıştı, dedim şu ses driverini çıkarayım bakalım olacakmı tak yine aynı mavi ve beyaz çizgili ekran bilgisayar resetlendi.. sonra ses kartını çıkarıp tv kartını tanıtmak istedim bu seferde usb yi algılamadı, yani usb yi taktığın zaman en azından cihaz takıldı diye bir ifade çıkar ne bileyim ses gelir cihazdan ses kartı takılıyken o ses gelmedi ses kartını çıkarınca aygıt yöneticisinde hiç bir ibare çıkadı güncelleme ile alakalı.. 3 kez format attım ve her seferinde hiç birşey yapmada direk tv kartını tanıtmayı denedim olmadı hiç görmedi bile cihazı.. bende firmayı arayıp durumu anlattım onlarda pek yorum yapmadı şunu deneyin falan diye.. 2 gün çalıştı 3.gün format attım ve tekrar tanıtmaya çalıştım dedim hiç çalışmadı diye söyledim.. onlarda cihazı gönderin değiştirelim dediler.. dün akşam yollamıştım bugün ellerine geçmiş.. yarın da arayıp durumu öğreneceğim.. en azından garantisi var be böyle durumlarda sorunu çözebiliyoruz.. eğer yurt dışından bir ürün alsam böyle bir şansım olmayacaktı.. Ayrıca bugün Creative ses kartı da aldım 65 liraya, ben onla çakıştığı için bu hatanın meydana geldiğini düşünüyorum.

Member
    Giriş Tarihi
    04-02-2006
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    183111

bugün aradım ve ürünün değiştirildiği ve bugün kargoyla gönderileceği söylendi.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı