Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: OpenPli HDMI-CEC - LG Simplink Uyumsuzluk

Junior Member
    Giriş Tarihi
    31-07-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    368954

OpenPli HDMI-CEC - LG Simplink Uyumsuzluk

Merhabalar,

Yaklaşık bir yıldır Xtrend cihazımı OpenPli ile kullanıyorum. Geçen hafta yeni bir TV (LM860V) satın aldım ve bu arada OpenPli'yi de 3.0 sürümüne yükselttim.
    Öncelikle belirteyim 3.0 sürümü ile ilgili hiçbir sıkıntım yok, hatta geçmiş sürümde yaşanan sorunlar giderilmiş, görünüm ve menüler iyileştirilmiş.

Sorunum HDMI-Cec eklentisinin LG Simplink yazılımı ile tam uyum sağlayamaması.

İlk kurduğumda Xtrend'i açınca TV'de otomatik açılıyor, TV kumandasından Xtrend kanallar değişiyordu fakat Xtrend'i kapatınca TV kapanmıyor veya tersi olmuyordu.

LG yazılım güncellemesi ile sorunun giderilebileceğini düşünerek son sürüme upgrade ettim. Şimdi kanallar da değişmiyor. :(

Bu konuda bilgiler ve kaynaklar çok kısıtlı, LG'yi kurcalayamayacağım için OpenPli HDMI-CEC sinyal kodlarını değiştirip LG ile uyumlu hale getirebilirim gibi geliyor. Ama nasıl, bilgisi veya başka önerileri olan arkadaşlar var mı?

Junior Member
    Giriş Tarihi
    31-07-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    368954

İlginç, LG Servis dahil bilgisi olan yok :(

Member
    Giriş Tarihi
    05-12-2004
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    48605

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kleptes Mesajı Göster
    Merhabalar,

Yaklaşık bir yıldır Xtrend cihazımı OpenPli ile kullanıyorum. Geçen hafta yeni bir TV (LM860V) satın aldım ve bu arada OpenPli'yi de 3.0 sürümüne yükselttim.
    Öncelikle belirteyim 3.0 sürümü ile ilgili hiçbir sıkıntım yok, hatta geçmiş sürümde yaşanan sorunlar giderilmiş, görünüm ve menüler iyileştirilmiş.

Sorunum HDMI-Cec eklentisinin LG Simplink yazılımı ile tam uyum sağlayamaması.

İlk kurduğumda Xtrend'i açınca TV'de otomatik açılıyor, TV kumandasından Xtrend kanallar değişiyordu fakat Xtrend'i kapatınca TV kapanmıyor veya tersi olmuyordu.

LG yazılım güncellemesi ile sorunun giderilebileceğini düşünerek son sürüme upgrade ettim. Şimdi kanallar da değişmiyor. :(

Bu konuda bilgiler ve kaynaklar çok kısıtlı, LG'yi kurcalayamayacağım için OpenPli HDMI-CEC sinyal kodlarını değiştirip LG ile uyumlu hale getirebilirim gibi geliyor. Ama nasıl, bilgisi veya başka önerileri olan arkadaşlar var mı?
    aynı sorun bendede var phılıps tv de sorun yok lg de tık yok

4. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık