Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 16 mesajdan 1 ile 16 arası

Konu: dijitürk modül sorunu

New Member
    Giriş Tarihi
    30-03-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    558516

lig tv modül sorunu

yasal lig türksat üyeliğim var. eskiden kalma dijitürk modülümde var. atlanta hd box ile ne kartlı nede modülle lig tv'yi çalıştıramadım. modülü taktığımda please insert ... şeklinde bi uyarı geliyo ekrana ne yapmam gerekiyo.. lütfen yardım bu diji kutunun görüntü kalitesi çok kötü..
    Düzenleyen torres54 : 27-08-2012 at 09:52

Supervisor
    Giriş Tarihi
    27-03-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    202220

Atlanta HD BOX CI+ Modül desteklemez. O nedenle Digitürk modülü HD Boxta çalıştıramazsınız...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-11-2004
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    43718

slm.yeni konu açmak istemedim acaba yazılım ile bu C+ olayını halledemezmi Atlanta .Goldmaster 1050 hd cihazda octgon yazılımını kullanarak bu işi çözmüş durumda.Bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum.Atlanta HD BOX un açık kodlu yazılıma sahip olmadığınıda biliyorum ama bi yolu olmalı diye düşünüyorum ...

New Member
    Giriş Tarihi
    30-03-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    558516

olayı ben biraz daha araştırdım atlanta satan bi arkadaş der ki kart digitürkün verdiği cihaz ile eşleştiği için açmıyormuş atlanta..dijitürk aranıp cihaz ve kart veya modülün atlanta ile eşleşmesi gerekiyomuş bugün yarın halledicem olayı sonucu yazarım...

New Member
    Giriş Tarihi
    30-03-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    558516

dijitürk eşleştirme ile de lig tv yi atlanta ile izleyemicemi söyledi.. artık işimiz atlanta firmasının yetkililerine kalmış. bu yeni yazılımda (2.31) smart kart güncellemeleri vs yazıyo bu iyileştirmeleri lig tv modül veya kart ile izlenebilme ile ilgili çalışmalar bekliyoruz kendilerindennn..........çünkü bu olayı çözen markalar warr bilginize...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    27-03-2008
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    426712

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi torres54 Mesajı Göster
    olayı ben biraz daha araştırdım atlanta satan bi arkadaş der ki kart digitürkün verdiği cihaz ile eşleştiği için açmıyormuş atlanta..dijitürk aranıp cihaz ve kart veya modülün atlanta ile eşleşmesi gerekiyomuş bugün yarın halledicem olayı sonucu yazarım...
    Ben bu olayın tam olarak böyle olduğunu düşünmüyorum. Peki neden ??

Madem olay cihazın yazılımı ile halledilebiliyor o halde neden CI+ modüller çıktı.Yani yeni sistem için başlı başına modül çıkıyor.Ancak Goldmaster gibi çakma yazılımla halledilebilirse o zaman ayrı.Bunu da her marka yapar mı bence pek mümkün değil.Çünkü receiver dünyasının iki büyüğü Dreambox ve VU da bile CI+ desteği yok.Kaldı ki bu firmalar yazılım çıkarmaktan aciz değil.Fakat bir Atlanta kullanıcısı olarak böyle bir desteğin olmasını da çok isterim. Sanırım firma yetkililerinin cihazda böyle bir desteğin olup olamayacağı yönünde açıklama yapmaları en güzeli olacaktır.

Member
    Giriş Tarihi
    13-03-2005
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    82424

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bluenight_54 Mesajı Göster
    Ben bu olayın tam olarak böyle olduğunu düşünmüyorum. Peki neden ??

Madem olay cihazın yazılımı ile halledilebiliyor o halde neden CI+ modüller çıktı.Yani yeni sistem için başlı başına modül çıkıyor.Ancak Goldmaster gibi çakma yazılımla halledilebilirse o zaman ayrı.Bunu da her marka yapar mı bence pek mümkün değil.Çünkü receiver dünyasının iki büyüğü Dreambox ve VU da bile CI+ desteği yok.Kaldı ki bu firmalar yazılım çıkarmaktan aciz değil.Fakat bir Atlanta kullanıcısı olarak böyle bir desteğin olmasını da çok isterim. Sanırım firma yetkililerinin cihazda böyle bir desteğin olup olamayacağı yönünde açıklama yapmaları en güzeli olacaktır.
    evet firmadan açıklama bekliyoruz godmaster 1050 halletmiş

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-07-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    537507

arakadaşlar bu konuyu firma yetkliis ile birazt görüşmüştüm daha öncden bilkgini,z olsun diye aktarmak istedim bu yasal bir sorunmuş ve

dgi türk ile anlaşmak gerekirmiş bunun için ama fahiş fiyatlar söz konusu imiş ama haletmek için çeşitli yolar aranmaktadır bilginize

saygılarım la

New Member
    Giriş Tarihi
    30-03-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    558516

ben atlanta hd boxı geçen sene 500 tl ye aldım şu an cihazın fiyatı 300 tl lerin altına düşmüş durumda..bu olay serverların ölmesiyle ilgili olabilir ama şimdi eğer bi anlaşma ihtimali varsa anlaşarak fiyatlarını yine tavan yapabilirler ve hd box ilanlarının özelliklerinde verilen irtedo uyumlu olması söylemi gerçeği yansıtmış olur.. şu anki durum müşteriyi yanlış yönlendirme olmuyor mu????????

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

o cihaz için 500 tl abartılı bir fiyattı ozamanlar bende 2 eline 350 tl almıştım aynı cihazı zor bela 200 tl anca sattım

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-03-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    427501

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ataseven1972 Mesajı Göster
    o cihaz için 500 tl abartılı bir fiyattı ozamanlar bende 2 eline 350 tl almıştım aynı cihazı zor bela 200 tl anca sattım
    bende de cı+ var, eğer atlanta bu yazılımı yaparsa daha bişey istemiyorum, d-smart+digitürk aynı cihazda süper olur

New Member
    Giriş Tarihi
    30-03-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    558516

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hasankurumahmut Mesajı Göster
    bende de cı+ var, eğer atlanta bu yazılımı yaparsa daha bişey istemiyorum, d-smart+digitürk aynı cihazda süper olur
    ben zaten werdiğim paranın peşinde diilim bitti olay ama cihazın şu anda özellikler kısmında irtedo yazması zaten digitürk uyumlu anlamına gelmiyor mu?..ya bu düzeltilsin yada cihaz düzeltilsin... bilmiyorum yanlış mı biliyorum atladığım bi şeyler mi varr...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    12799

Bende DT yasal lig tv üyeliğim var ve ben bunu Dreambox ile izlemek istiyorum,DT tarih öncesi icatı olan saçma cihazını kullanmak zorunda bırakılmam sizce hakmı,neden hep paralı platformların istediği şekilde davranmak yada davranılmak zorunda kalıyoruz.

Member
    Giriş Tarihi
    01-01-2005
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    58244

merhaba arkadaşlar humax linux tabanlı gerekli yazılımları aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    5319

selam sorun yazılım değil.lisans işi .markayla alakası yok.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    27-03-2008
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    426712

Gözden kaçan bir durum var.Bazı arkadaşlar diyor ki bu iş lisans işi !!!

Bende tam bu noktada şöyle diyorum.Goldmaster bildiğim kadarıyla lisans falan almadı çakma bir yazılımla bu işi halletti.Peki bunu Goldmaster yapabiliyorsa Atlanta neden yapamıyor ???

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı