Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 24 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: LG Uydu Alıcılı TV'ler de BISS Menü Eksiği

Senior Member
    Giriş Tarihi
    17-11-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    41439

LG Uydu Alıcılı TV'ler de BISS Menü Eksiği

LG Bugüne kadar müşterilerini yazılım olarak çok fazla memnun edemeyen bir firma bu eksikliklerinden biriside uydu alıcılı modellerinde Biss k*y girebilmek için her hangi bir menü yada alan olmamasıdır.
    Her hangi bir LG yetkilisi foruma giriyorsa onlardan ricam uydu alıcılı modeller için biss menüsü eklenmesidir.
    Vestel bir Türk firması olarak biss menüsünü çözebiliyorsa LG gibi dünya devi bir firmanın bunu başaramayacağını zannetmiyorum.
    Madem bizlere dahili uydu alıcılı modelleri uydu alıcısı fiyatı dahil normal TV fiyatına satıyorsunuz, uydu alıcılarında yapılabilen ve girilebilen her menüye bu modellerde ulaşabilmemizde bizlerin en doğal hakkıdır diye düşünüyorum.
    İnşallah bu eksikliği gidererek bizlerin mağduriyetine bir son verebilirsiniz.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    27-09-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    267059

Bende de Philips var dahili uydu alıcılı. Yetkililere sorduğumda "yasal değil" cevabı aldım. Büyük markalar zor duruma düşmemek için biss desteği vermiyor. Ha; Vestel de var dersen, Vestel büyük marka değil demek ki. Maç izlemek için harici cihaz takmak şart.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2013
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    590598

Diğer uydu alıcılarda olan bir özelliğin koskoca LG led TV'nin uydu alıcısında olmaması, can sıkıcı bir durum. Bende 42lm615s var. LG LED TV ürünlerini bu güne kadar herkese öneriyordum. Artık önermeyeceğim. Ya da bu eksikliğini mutlaka belirteceğim almak isteyenlere.

Member
    Giriş Tarihi
    22-12-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    54576

kardeş LG yetkilisi olsa forumda şimdiye çatlardı defalarca dedik biss menü niye yok diye olmuyor kanallar niye silinmiyor evet efendim öyle bir özellik yok cihazda böyle bir yetkili servis anlayışına hayranım tam tok satıcı mantığı hani bi dükkana girersiz bu ürünün şöyleside vardır dersin satıcıda evet efendim vardır der sonra bişey demez ya tam o hesap bu LG yetkili servisinden bir cacık olcanı sanmıyorum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2005
    Mekan
    64 Uşak
    Üye No
    130239

Ayni sorun Samsung Tv'de var

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    1034

Bende 42lm620s var ve aynı sorun devam.

New Member
    Giriş Tarihi
    18-02-2013
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    590486

samsung 46es8000 ve diğer modellerindede durum aynı,keşke vestel alsaydım diyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    184162

bütün ıleri, yabancı markaların hıç bırınde bıs menusu yoktur ,olacak gibıde gözükmuyor
    bılınen bır şey.bır markaya yuklenmenın bir anlamı kalmıyor bence!!!
    sakın haa, fırma yetkılısı sanıp polemık başlatılmasın...

Average Member
    Giriş Tarihi
    21-07-2011
    Mekan
    15 Burdur
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    565555

biss menüsünü geçtim kanal silmeyi bari yapsınlar yapılmayacak bişey mi bu çok mu zor acaba

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    570731

uydu alıcılı olan tv lerde görüntü kalitesinin pek te iyi olmadığı söyleniyor forumlarda..bir tek panasonic uydu alıcılı modlelerde daha iyi olduğu belirtiliyor..2013 üst modellerinde de çift tuner ve çift modüllü TV ler getirecekler..digitürk ve d-smart ile anlaşırlarsa harici bir cihaz olmadan çift modülde kullanılarak paralı digital platrformlar seyredilecek ..bir kanalı seyrederken diğer kanalı harici bir hardisk e kayıt edebilinecek ya da iki kanalı da aynı anda ve aynı ekranda seyredeceksiniz..ya da bir kanalı tv ekranında diğerini de tablet pc lerde seyreceksiniz..
    Düzenleyen ati39 : 21-02-2013 at 12:31

Senior Member
    Giriş Tarihi
    18-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    7616

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ati39 Mesajı Göster
    uydu alıcılı olan tv lerde görüntü kalitesinin pek te iyi olmadığı söyleniyor forumlarda..bir tek panasonic uydu alıcılı modlelerde daha iyi olduğu belirtiliyor..2013 üst modellerinde de çift tuner ve çift modüllü TV ler getirecekler..digitürk ve d-smart ile anlaşırlarsa harici bir cihaz olmadan çift modülde kullanılarak paralı digital platrformlar seyredilecek ..bir kanalı seyrederken diğer kanalı harici bir hardisk e kayıt edebilinecek ya da iki kanalı da aynı anda ve aynı ekranda seyredeceksiniz..ya da bir kanalı tv ekranında diğerini de tablet pc lerde seyreceksiniz..
    kim demiş uydu alıcılı tv lerde görüntü iyi değil diye
    bu güne kadar kullandığım hiçbir cihaz dahili uydu alıcının verdiği görüntüyü veremedi özellikle sd kanallarda

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    570731

uzmanların söylediği technisat ve kathrein marka uydu alıcıları.bunlar tamamen profesyonel uydu alıcıları ..daha başka kaliteli uydu alıcısı da koyabiliriz bunların yanına tabi...uydu alıcılı tv ler kailte de bunların yanına yaklaşamazlar..ayrıca şunu da söyleyeyim digitürk ve dsmartın uydu alıcıları çok kalitesiz hele de dsmartın ..forumları okumanızı tavsiye ederim..
    Düzenleyen ati39 : 21-02-2013 at 12:45

Senior Member
    Giriş Tarihi
    18-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    7616

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ati39 Mesajı Göster
    uzmanların söylediği technisat ve kathrein marka uydu alıcıları.bunlar tamamen profesyonel uydu alıcıları ..daha başka kaliteli uydu alıcısı da koyabiliriz bunların yanına tabi...uydu alıcılı tv ler kailte de bunların yanına yaklaşamazlar..forumları okumanızı tavsiye ederim..
    forumları okuyorum ben gördüğümü yazdım dahili alıcılarda fazla kayıp olmadan görüntü panele geliyor yani görüntü 1defa işleniyor harici cihazlarda görüntü işleniyor tv ye geliyor ve tv bunu tekrar işleyerek panele yansıtıyor artı kablo ve bağlant noktası kayıpları cabası
    tekrar söylüyorum ben gördüğümü yazıyorum
    forumlarda kimin ne yazdığına fazla bakmam ben söylenen değil gördüğüme inanırım
    kendiniz test edip karşılaştırma yaptnızmı

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    570731

ben de gördüğüme inanırım..ve kendime de güvenirim bu konuda..uydu alıcılı modellerde panasonic iyi durumda..2013 WT60 serilerinde daha da profesyonellerini getirecekler..
    Düzenleyen ati39 : 21-02-2013 at 13:03

Senior Member
    Giriş Tarihi
    18-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    7616

yanlış anlama amacım tartşma çıkarmak degil bugüne kadar kullandığım hd cihazlar arasında görüntü olarak çok fark göremedim görüntü takıntısı olan bir insan değilim hatta tv nin alıcısını kullanmıyorum dm500hd mi kullanıyorum
    kullandığım cihazlar
    dm800/dm800se/dm500hd
    azbox hd
    goldmaster 1050 hd/1090 hd
    vu+duo
    botech piko hd
    next minix hd
    yani bu cihazlar arasında görüntü olarak çok fazla fark göremedim
    lg42lm640s tv yi alınca anladım dahili alıcının farkını özellikle sd kanallarda bariz belli oluyor kalite

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-11-2011
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    570731

güzel cihazlar kullanmışsın..benim demek istedğim piyasa da daha üst seviye cihazlar var..tab ki mantık olarak ta hiç bir aktarma kullanmadan tv seyretmek en doğrusu..ama uydu alıcısı kaliteyse..forumlarda hep panasonic öne çıkıyor bu konuda ..dediğim cihazları dene daha da üst kalitede görüntü alırsın..

Senior Member
    Giriş Tarihi
    18-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    7616

imkan olsa keşke deneyebilsek :) dediğim gibi fazla görüntü takıntısı olan biri değilim
    böyle idare ediyoruz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

kaliteli markalar böyle bisle falan uğraşmıyor mesela tecnisat uydu cihazlarıda çok kaliteli ama emu bis yok alan kişi bunları düşünüp alması lazım

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    184162

maç ıddıası gibi ıddıa etmenıze gerek yok, tarafsız yorumcuları ayırd edıp okursanız, panellerın uydu alıcılarının, görüntüsü
    rezervıerlerden daha ıyı olduğunu görürsunuz, gerçek bu ,pölemık ayrı!!!

yalnız dıyer dertlerı çekılırmı? bence kocaman bır HAYIRR.... taşıma zar zor. sılme bırkaç tv elımden geçtı, yok bulamadım.
    fh. te olmıyan kanalları bulmak ıçın tarattıkça ust üste, turk.hotbırd- 5 bın küsür kanal tekrar tekrar kayıt yaptı sılemedık.
    şünüda belırteyım. bır arkadaşım katrayın almıştı tv nın uydu görüntüsünden kötü olduğunu belırtı. bılgınıze..

hayal etmek başka gerçekler çök çök başka.. bılıpte cebınızdeki paraları rüzgara kaptırmayın. çünkü pıyasada fırma çak..
    ları pardön rurgar larıyle dolu dürüyor..

Member
    Giriş Tarihi
    08-12-2010
    Mekan
    70 Karaman
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    549947

Merhaba arkadaşlar şu an elimde olan cıhazlar D SMART HD GOLTMASTR DİGİ 903 HUMAXS VE GIGALUE HD QART .Kullandığım tv de sony EX 729 UYDULU Olanı inanın hepsinden iyi olanı tv bu bir gerçek inanın Ayrıca kanal taşıma kanal silmeçok basit biis yok tabi.

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı