Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: Reklam sms'lerini engellemenin yolu var

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2005
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    60540

New Icon22 Reklam sms'lerini engellemenin yolu var

Selamlar
    arkadaslar yaklasık 10 yılın üzerinde turkcell faturalı hat sahıbıyım sureklı reklam kokan sms mesajları almaktan muzdarıbım soylekı
    gece evde ıken mesaj gelıyor 0539 lu bır numaradan mesaj aynen soyle askım yenı numaram bu lutfen benı bu numaradan ara??? 0322 ıle baslıyan altta bır numara
    mh aradım ne yaptımsa cozum bulamadım baktım olmuyor turkcell de calısan bır arkadasım var ust duzey kendısı konuyu ona actım cozum bulamazsam numaramı tasıyacam dedım hatta numaramı değiştırmeyı bıle dusunuyordum cunku evde esınızın yanında canımlı bır mesaj gelıyor gelen numara turkcell numarası ve aradığında aradığınız kısıye ulasılamıyor mesajı gelıyor neyse ısın sonunda aldığım haberı belkı bılmeyenler olur dıye sızle paylasmak ıstedım
    dıyelım tanımadığınız bır numaradan sıze [sıze=3]sms geldı bu reklam mesajı da olabılır baska seyde olabılır
    hemen gelen mesajı ilet secenegi ile 2780 numarasına tekrar gonderınız sıze yaklasık 1 dakıka sonra teyıd sms gelıyor ve o numaradan bır daha asla sms almıyorsunuz
    [/sıze]
    bilginize

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-05-2007
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    351718

Sayın @lovelesss, acaba bu sistem sadece Turkcell aboneleri için mi yoksa tüm operatörler bu şekilde hizmet veriyorlar mı ?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2005
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    60540

ben bu numarayı sadece turkcell ıcın oğrendım sanırım dığer operatorler ıcın gecerlı değildir tam emın değilim ama yanlıs bılgı vermeyeyım yalnız bıldığım turkcellde calısdı bu sıstem artık hıc bır sms gelmıyor bana reklam veya tanıtım amaclı buna turkcell de dahıl

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-05-2007
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    351718

Ben mesaj yazdıktan sonra Vodafone'da denedim mesaj gönderilemedi. Sanırım sadece Turkcell'de geçerli, yine de teşekkür ederiz ileride Turkcell'li olursak çok işe yarayacak bir paylaşım.

Saygılar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    14130

ben bu olayı anlamadım ya 2780 mesajı aynen gönderiyorsun eee nası anlıyorlar hangi numaradan geldiğini neden soruyorum iphone da ilet diye birşey yok kopy paste yapılsa olur mu acaba..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-10-2008
    Mekan
    22 Edirne
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    458894

bende bulgaristandan, 0850 ve turkcell numaralarıyla başlayan numaralardan gece gündüz gelen telefonlaran şikayetçiyim. bunları nasıl engelleyeceğiz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    53134

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi lovelesss Mesajı Göster
    Selamlar
    arkadaslar yaklasık 10 yılın üzerinde turkcell faturalı hat sahıbıyım sureklı reklam kokan sms mesajları almaktan muzdarıbım soylekı
    gece evde ıken mesaj gelıyor 0539 lu bır numaradan mesaj aynen soyle askım yenı numaram bu lutfen benı bu numaradan ara??? 0322 ıle baslıyan altta bır numara
    mh aradım ne yaptımsa cozum bulamadım baktım olmuyor turkcell de calısan bır arkadasım var ust duzey kendısı konuyu ona actım cozum bulamazsam numaramı tasıyacam dedım hatta numaramı değiştırmeyı bıle dusunuyordum cunku evde esınızın yanında canımlı bır mesaj gelıyor gelen numara turkcell numarası ve aradığında aradığınız kısıye ulasılamıyor mesajı gelıyor neyse ısın sonunda aldığım haberı belkı bılmeyenler olur dıye sızle paylasmak ıstedım
    dıyelım tanımadığınız bır numaradan sıze [sıze=3]sms geldı bu reklam mesajı da olabılır baska seyde olabılır
    hemen gelen mesajı ilet secenegi ile 2780 numarasına tekrar gonderınız sıze yaklasık 1 dakıka sonra teyıd sms gelıyor ve o numaradan bır daha asla sms almıyorsunuz
    [/sıze]
    bilginize
    ben neler cekiyorum bu mesajlardan denedim yazdıgınızı fakat cogu numaraya işlem yapamıyor bilginize bu türkcel öyle yüzsüz bir firmaki yapma dersen yagdırır adama

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-11-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    283932

bunada gerek yok turkcell online işlem merkezinden yapabilirsiniz ayarlar bölümünden

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    53134

türcelle bu konu yüzünden az kadı mahkemelik olcam denemedigim kalmadı iki günde bir arayıp bi dünya laf salatsı yapıyor adamlar bayramda kafam rahat olsun diye telin komple mesaj alımı ve yazımını kapattırdım türkcekden ama nafile bu sefer ekranda reklam msajları karşındaki firma türcelse yüzsüzlük diz boyu demek onun icin şu bu hic biri hic bir işe yaramıyor

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı