Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: dell inspiron 5110 fan ısınma sorunun çözümü

New Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2007
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    316122

dell inspiron 5110 fan ısınma sorunun çözümü

Arkadaslar bende dell inspiron n5110 serisi laptop var 2 yıldır kullanıyorum zamanlar fan aşırı ısınam gösterdi.. oynadıgım oyunları sıcaklıktan dolayı oynayamaz hale geldim... ürün garantili ama dışarda yaptırmak ıstemedım laptoplardan az cok anladıgım ıcın kendım söküp temızlıgı yaptım ve gayet guzel sonuc aldım. fan tozdan kapanmış o yuzden hemen ısınıp kapanıyormuş temızlıgını yapıp tekrar kapattım youtubede ayrıntılı sekılde laptop sköme takma işlemi var ordan yardım alın ben kendı laptopumun fan resımlerını cektım ve asagıda paylasıyorum resımlerı ınceleyın egerkı ben yapamam sökemem diyorsanız lutfen pc hastanelerıne goturun ve temızletın... saygılar

Düzenleyen beyaz_gece_06 : 23-08-2012 at 19:20

Starting Member
    Giriş Tarihi
    10-06-2015
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    614545

Abi merhaba bendede n5110 modeli var yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum benim de büyük ihtimalle fanlar kirlendi kendim temizleme yapabilir miyim ? kolay mıdır temizliği

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    13726

Benim Dell'de de ısınma sorunu vardı fan devemlı çalışıyordu ben daha basit çözdüm. Malum fan alttan hava alıp yan egzosdan dışarı veriyor ve bu yol tıkanıyor. Kuvvetli bir elektrik süpürgesinin hortum ucunu alttaki hava girişine tuttum yani yolu ters kullandım sıkışan bütün tozları süpürge çekince hava yolu açıldı ve soğutma başladı.

Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2011
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    555553

Sn beybaba selamlar
    yaptığınız işlem bir müddet idare ediyor ancak sonra yeniden ısınma başlıyor. Konuyu açan arkadaşın yaptığı en doğrusu. sökmüşken fan yağlama da yapılırsa sonuç çok iyi oluyor.
    saygılar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-09-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    380033

Eğer eliniz yatkınsa termal macun alın işlemcilerin üzerindeki kurumuş termal macunu kulak pamukçuğu ile temizleyin , Yeni termal macunu çok az taşmayacak şekilde işlemcinin üzerine yayın. Gerekli edavatı üzerine takın. Pc deki performansı görün . Ben acer 5720 d de denedim makina kendine geldi..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    13726

Eğer termal macun kurumamış tozlar da sıvı ve nem vasıtası ile sertleşip katılaşmamaışsa hiç bir riske girmeden denemekte fayda var şahsen ben dediğm şekilde temizledim ve iki senedir kullanıyorum.
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi airman_mg Mesajı Göster
    Sn beybaba selamlar
    yaptığınız işlem bir müddet idare ediyor ancak sonra yeniden ısınma başlıyor. Konuyu açan arkadaşın yaptığı en doğrusu. sökmüşken fan yağlama da yapılırsa sonuç çok iyi oluyor.
    saygılar.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı