Akıllı telefon satışlarının yanı sıra standart işletim sistemli telefonların satışında da liderliği ele geçiren Samsung anlaşılan cihaz yelpazesini genişletmeye devam edecek. Son dönemlerde ürettiği Androidli üst seviye cihazlara baktığımızda Galaxy S III ve Galaxy Note 10.1 dikkat çekmekte. Bunların yanında yine gelecek hafta lansmanı yapılacak Galaxy Note II de eklenebilir. Ancak şirket bu defa daha farklı cihazlar üzerinde çalışıyor.

Samsung bu yıla damgasını vuran ve satış rakamları ile rekorlara koşan Galaxy S III ile geçen yılın üst seviye cihazı Galaxy S II için yenileme çalışmalarına gidiyor. İddia edilene göre Galaxy S III Mini, 5 megapiksel kamera, çift çekirdekli işlemci ve 4 inç büyüklüğünde WVGA çözünürlüklü Süper AMOLED ekran ile Apple’ın iPhone 4S’i ile rekabet edecek. Yeni nesil iPhone’nun 4 inç ekran ve yaklaşık 650 Euro ile sunulacağı düşünüldüğünde aynı ekrana sahip Galaxy S III Mini ise 250 Euro’ya mal olacak.

Samsung ayrıca Galaxy S II içinde yenileme yaparak Galaxy S II Plus’ı sunmayı düşünüyor. Başta Galaxy S II Plus içinteknik detaylar noktasında herhangi bir iddia net değildi ancak isimli bir İspanyol internet sitesinde teknik detaylar hakkında bilgiler verildi. Elde edilen veriler ışığında fiyatının 350 Euro arasında olacağı görülüyor. Teknik detaylar ise şöyle;
- Android 4.0
- 4.5” AMOLED ekran
- 1.5GHz çift çekridekli işlemci
- 8 Megapiksel kamera
- 1GB RAM
- 16GB dahili hafıza
- MicroSD kart desteği
Ayıca Samsung akıllı telefon satışlarında en büyük rakibi olan Apple’ın eylül ayı civarında yeni nesil iPhone’u duyuracağını dikkate alarak daha önceki versiyonlar olan iPhone 4 ve 4S ile sıkı bir rekabete girmek istiyor. Samsung her fiyat seviyesi için AMOLED teknolojisine sahip bir telefon sunmayı amaçlıyor. (Galaxy S III, Galaxy Not II, Galaxy S II Plus, Galaxy S III Mini)