LG Optimus 3D'yi rootlamak için SuperOneClick Root programını kullanırız. Bu program sayesinde root ve unroot edebileceğiniz cihazınızı özgürleştirebilirsiniz.

UYARI: Yükleme işlemlerine geçmeden önce şunu bilmelisiniz ki eğer cihazınızda herhangi bir arıza meydana gelirse sorumlusu sizsinizdir. Site ve forumumuz hiçbir mesuliyet kabul etmemektedir. Anlatımı iyice okumadan ve anlamadan işlemleri yapmaya başlamamanızı tavsiye ederiz.

Yükleme işlemini gerçekleştireceğiniz bilgisayarınızda LG Optimus 3D sürücülerinin yüklü olması gerekmektedir. LGUnitedMobileDriver_S4981MAN32AP22_ML_WHQL_Ver_3. 2.1.exe cihaz sürücüsünü kurun. Root işlemini her türlü ROM versiyonuna uygulayabilirsiniz.

ROOT YAPMAK

Root erişimini SuperOneClick Root forum konumuzdan sağlayabilirsiniz. Fakat anlamayanlar için root işlemleri adım adım olarak aşağıda yer almaktadır.

1. Yukarıdaki SuperOneClick Root konusundan programın son versiyonunu indirin.

2. Telefonundan Ayarlar uygulamasına girip Uygulamalar/Geliştirme/ menüsünden USB Debugging özelliğini aktifleştirin.

3. Cihazınızı USB ile bilgisayara bağlayın. Sürücülerin yüklendiğinden emin olun ve USB Bellek özelliğinin kapalı olduğunu kontrol edin.

4. Eğer Windows Vista veya 7 kullanıyorsanız SuperOneClick Root programını yönetici olarak çalıştırın.

5. Program üzerindeki Root butonuna basıp işlemlerin bitmesini bekleyin. Birkaç dakika sürebilir.

6. İşlemler bittiğinde cihazınızı yeniden başlatın. Uygulamalar arasında SuperUser uygulaması yer alıyorsa işlemleri sorunsuz yerine getirmişsinizdir.

GINGERBREAD VERSİYONU İÇİN ROOT YAPMAK

1. Root için gerekli dosyayı indirip masaüstünüze çıkartın.

2. Cihazınızdan Ayarlar/Uygulamalar/Uygulamaları Yönet menüsünden USB Hata Ayıklama Modunu açın.

3. USB ile bilgisayarınıza bağlayın.

4. Bilgisayarınızda gerekli USB sürücülerinin olduğundan emin olduktan sonra ilk adımda çıkardığınız dosyalardan run.bat'ı çalıştırın.

5. Yükleme işlemi en fazla birkaç dakika sonra sonuçlanacaktır.

UYARI: Custom Recover Yükleme işleminin ardından cihazların Update (güncelleme) sonrası Brick olduğu görülmektedir. Eğer cihazınızı riske atmak istemiyorsanız bu yöntemi kesinlikle denemeyin. Sorun düzelene kadar kullanmayın. Eğer başka bir yöntem bulursak buraya eklenecektir.

CUSTOM RECOVERY ve CUSTOM ROM YÜKLEMEK

1. Rootladığınız cihazınıza Android Market'ten ROM Manager uygulamasını yükleyin.

Eğer Android Market'te bulamazsanız internetten Market Access uygulamasını indirip telefonunuza atın. Bir dosya yöneticisiyle yükleyip çalıştırın ve Market bölgenizi USA - T-mobile olarak ayarlayın. Bu sayede tüm uygulamaları görüntüleyebilir ve yükleyebilirsiniz.

2. ROM Manager uygulamasını çalıştırın. ilk seçeneğini uygulayarak ClockworkMod Recovery'sini yükleyin.

3. Üçüncü seçeneği uygulayarak da telefonunuza attığınız Custom ROM'u yükleyebilirsiniz.

Karşılaştığınız sorunları bizlere bu konu üzerinden iletiniz.