Paylaşacağımız yükleme detayları sayesinde HTC One X akıllı telefonunuzu yayınlanan son sürüme güncelleyebilir ya da tekrar yazılım yükleyebilirsiniz.

Dikkat: İşlemlere başlamadan önce kişisel verilerinizi yedekleyin. Oluşabilecek sorunlardan sizler sorumlusunuz.

Yazılım yükleme işlemleri bilgisayar aracılığıyla gerçekleştiği için HTC Sync programını kurmalısınız. Programa ulaşıp son versiyonunu indirebilirsiniz. Kurulumu gerçekleştirip cihazınızı tanıttıktan sonra kişisel verilerinizi bu program ile yedeklemeyi unutmayın.

Avrupa YazılımlarıEğer cihazınızı Türkiye'den almadıysanız ve yukarıdaki Avrupa yazılımlarıyla güncelleme yapamıyorsanız aşağıdan Asya bölgeli RUU dosyalarına ulaşabilirsiniz.

Asya YazılımlarıHTC Sync ile telefonunuzu bilgisayarınıza tanıtıp, kişisel bilgilerinizi yedekledikten sonra kurulum için hazırsınız. Dilediğiniz RUU dosyasını indirin, kurulum için aşağıdaki adımları takip edin.

1. Telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. Bilgisayarınızın telefonunuzu tanıdığından emin olmak için HTC Sync programını kontrol edin.

2. İndirdiğiniz RUU dosyasını çalıştırın. Açılan programın Türkçe olduğunu göreceksiniz. Yönergeleri doğru şekilde anlayın ve uygulayın.

3. Karşınıza çıkan sözleşme ve kabul ile alakalı bölümleri doldurup, yükleme işlemlerini başlatın.

4. Yükleme işlemi yaklaşık 10 dakika sürecektir. Bu sırada yükleme barı belirli bir yüzdede takılı kalabilir. Sakın telefonunuzun kablosunu çekmeyin. Bu durum yüklemenin yapılmadığı anlamına gelmez.

5. Yükleme sırasında telefonunuz açılıp kapanabilir. Yükleme işlemi bittikten sonra cihazınızın düzgün bir şekilde açılmasını bekleyin.

Hatalar

HATA 131 Müşteri Kimliği Hatası:
Yüklemeye çalıştığınız RUU dosyası cihazınızdan farklı bir bölgeye sahiptir. Farklı bir bölgenin yazılımını yüklemeniz gerekiyor.

HATA 155 Bilinmeyen Hata: Cihazınızı kapatın, Ses Kısma + Güç butonlarına basılı tutarak tekrar açın. Fastboot moduna geçip tekrar yüklemeyi deneyin.