Daha önce Google Now özelligini ICS'ye nasil ekleyebilecimizi anlatmistim fakat sadece yazarak calistirilabiliyordu... Bugun de sesli olarak kullanabileceginiz Google Now özelligini ICS yuklu olan cihaziniza nasil yukleyebileceginizi anlaticam.

Dikkat

Bu tur islemler riskli islemledir. Olusabilicek her turlu sorundan bizzat kendinizin sorumlu oldugunu unutmayin !

Bu anlatim sadece ARMv7 cihazlar icindir, diger cihazlarda denemeyiniz.

Yukaridaki verilmis olan linkte hangi cihazlarin hangi listede oldugunu görebilirsiniz.

Google Now özelligi icin cesitli dosyalar bulunmakta fakat biz en sorunsuz olani kullicaz.

Gereksinimler

• Cihaziniz ROOT'lu olmalidir.
  • Kullandiginiz ICS surumune göre ClockWorkMod Recovery (CWM) veya Team Win Recovery Project (TWRP) uygulamasina sahip olmalisiniz.
  • Cihaziniz ARMv7 CPU bir cihaz olmalidir.
  • File Explorer uygulamasi. Ben kullandim ve anlatim buna göre yapilacaktir.

Kurulum

• dosyasini indiriniz.
  • Cihaz hafizasinda bir yere kopyalayin.
  • ROM kurar gibi indirdiginiz dosyayi bulup yukleyin kullandiginiz ROM'un uzerine yukleyin.
  • Yukleme islemi bittikten sonra Reboot System Now diyip cihazi yeniden baslatin.

Buraya kadar islemleri uyguladiysaniz artik ES File Explorer ile yapilacak islemlere gecebiliriz.

Cihazinizin dilini ingilizce yaparsaniz ES File Explorer uygulamasida ingilizceye dönucektir ve asagidaki anlatimi daha kolay takip edebilirsiniz.

• Settings'e tiklayin, ve menuda asagiya inin.
  • "Up to Root" secenegini isaretleyin.
  • "Root Explorer" secenegini isaretleyin.
  • Superuser uygulamasi karsiniza cikarsa izin verin.
  • Son olarak "Mount file system", seceneginide isaretleyin ve menuye geri dönun.
  • Uygulamada ust kisimdaki sdcard kismina tiklayarak bu yolu izleyin./system/usr/srec/ ve "config" and "en-US" dosyalarini bulun.
  • "Config" dosyasinin uzerinde basili tutun ve cikan seceneklerden "Properties"'i ve sonrasinda da "Change" butonuna basin.
  • Acilan sayfadaki secenekleri 'deki ile birebir ayni olduguna emin olun eger degilse birebir ayni yapin.
  • Ayni islemi "en-US" klasöru icinde yapin.

Islem bitmistir. Artik anasayfaniza Google Arama cubugu Widget'ini ekleyip mikrofon isaretine bastiginizda Google Now acilacaktir.