Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: '200 milyon dolarlık' otogar hesaplaşması

 1. #1
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  08-01-2005
  Mekan
  55 Samsun
  Yaş
  48
  Mesajlar
  4,153
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  60540

  New Icon22 '200 milyon dolarlık' otogar hesaplaşması  Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk'ün bir numaralı sanık olarak yer aldığı iddianamenin önemli bir bölümünü, Ulusoy, Varan, Kamil Koç gibi rakip firmaların baskı ve şiddet uygulanarak devre dışı bırakılması suçları oluşturuyor. Esenler Otogarı, Harem, Samsun, Çanakkale, Erzincan, Kırıkkale, Çarşamba ve Havza otogarlarını işleten suç örgütünün yıllık geliri 200 milyon dolar olarak hesaplanıyor
  ’ün başında bulunduğu Metro Holding, şehirlerarası otobüs taşımacılık işini markası ile yürütüyor. , bir süre önce Tur ve Hakiki Koç firmalarını da bünyesine kattı. İddianamede Galip Öztürk’ün talimatları ile hareket bazı sanıkların, rakip firmalara karşı kimi zaman şiddet uyguladıkları, firmaların yazıhanelerinin yağmaladığı anlatıldı. Söz konusu firmalar arasında Ulusoy, Varan, , Nilüfer ve gibi Metro Turizm’in rakibi firmalar yer aldı. Şehirlerarası taşımacılık yapan firmaların yanı sıra şehir içi taşımacılık yapan küçük ölçekli firmaların ise son yıllarda geliştirilen ‘Mini Metro’ markası ile devre dışı bırakıldığı anlatıldı.

  BASKIN YAPILDI, KURŞUNLADI

  Anılan faaliyetler nedeni ile Metro Turizm hakkında ’nca çok sayıda soruşturmanın yürütüldüğü, 2.5 milyon liralık cezanın kesildiği anlatılan iddianamede “Suç örgütünün var olan gücü nedeniyle bazı otobüs firmalarının etmemek için Metro Turizm ve Galip Öztürk'ü şikayet etmekten çekindiği anlaşılmıştır ” denildi.

  İddianamede ayrıca Galip Öztürk’ün hakim ortak konumunda olduğu Terminal İşletmeleri isimli şirketin işlettiği terminallerde büyük rahatsızlıklar olduğu ifade edilerek “Bazen kavga, gibi şiddet içeren eylemlerin gerçekleştiği, bazı il ve ilçelerdeki otobüs terminallerini de işletmeye başladığı görülmüştür” denildi.

  ‘TABANCAYA GEREK YOK, TAŞLARIM’ DEDİM

  Sanıklardan Fatih Kalaycı ile Erkan Şahin arasında geçen 28 Ocak tarihli konuşmada, Ulusoy’a ait tabelanın söktürüleceği, yerine ‘Mini Metro’ tabelasının astırılacağı ifade ediliyor. Görüşmede Şahin “Bu adam şimdi geliyor Ulusoy’la şey yapmaya, yani tabelayı işte söktüreceğiz büyük ihtimal” diyor; Kalaycı ise “Oy oy oy iyi yeni Mini Metro cazip geldi o zaman” diyor Şahin devamında “Mini Metro’nun cazip gelmesinden daha ziyade biraz ağır konuştum ona dün akşam. Tabanca çekmeme gerek yok. ‘Taşlarım’ dedim. ‘Burada otururum; taşlarım a ha burada’ dedim” şeklinde konuştu.  GELİRİ 200 MİLYON

  Otogarı’nda çaycı olarak işe başladığı bilinen Galip Öztürk’ün başında bulunduğu şirketler İstanbul’daki Esenler ve yanı sıra, , ’un da aralarında bulunduğu 10'a yakın büyük terminal işletiyor.

  Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre Öztürk’ün işlettiği Esenler Otogarı’nın yıllık geliri 90 milyon lira seviyesinde. Söz konusu gara günlük 2 bin 500 otobüs ve 10 bin otomobil giriş-çıkış yapıyor.

  13 yıldan bu yana İstanbul Otogar’ını işleten Öztürk’ün burada elde ettiği toplam gelir 500 milyon lira seviyesinde. İstanbul’un yanı sıra diğer illerdeki otogarların işletmesinde yıllık elde edilen gelir 200 milyon dolar olarak ifade ediliyor.

  'NİLÜFER'İ PARAMPARÇA EDECEĞİM'

  Bir diğer rakip firma olan Nilüfer Turizm’e ilişkin aralarında konuşan Galip Öztürk ve Mustafa Altunhan şirkete karşı uygulayacakları plan üzerinde duruyor. Altunhan “Vallaha başkanım işte bu Nilüfer’e karşı strateji hazırlıyorum” diyor, Öztürk “Ya öyle yapmamız lazım evet bunlara” diyor; Altunhan “Ama emin ol bu sefer onu paramparça edeceğim” diyor Öztürk ise buna karşılık “Sen edersin valla” diyor.

  KAMİL KOǒU ’TAN GÖNDER

  Galip Öztürk’ün, adamlarına talimat vererek Kamil Koç’un Harem’deki yazıhanesinde cam-çerçeveleri indirttiği bilgisine yer verilen iddianamede Galip Öztürk ile Gökhan isimli adamı arasında geçen 24 Aralık tarihli şu konuşmaya yer veriliyor:

  G.Ö.: “Gökhan oğlum, Kamil Koç Zonguldak’tan gidene kadar bu işi yapacağız. Sen biran önce onu gönder de adam gibi geç oraya bak.”

  G. : “Ben gideyim değil mi abi” ,

  G.Ö.: “Sen benim kardeşimsin. Diyorum ki sen Kamil Koç’u adam gibi bir gönder oradan, ondan sonra geç işinin başına. Bak haberin olsun ne kadar geç gönderirsen bana o kadar zarar verirsin.”


  H.T.: “Sağol…”

 2. #2
  Banned Member
  Giriş Tarihi
  15-08-2012
  Mekan
  34 İstanbul
  Mesajlar
  114
  Kan Grubu
  B Rh ( + )
  Üye No
  582802

  vay be çaycılıktan nerelere gelmiş

 3. #3
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  06-03-2004
  Mekan
  Türkiye Dışı / Other Country
  Yaş
  53
  Mesajlar
  5,786
  Kan Grubu
  0 Rh ( + )
  Üye No
  5884

  dünyanın her yerinde malesef, haraç yeme birilerinin işine göz dikme, iş güzelse işini sahiplenme. ya çalışıp yedirecen yada sahip olduğun bazı şeylerden vaz geçecen. dünya hali haraç çıkar. sadece ülkemizde değil dünyanın her yerinde mevcut özellikle japonyada, çıkar için ölüm hiçtir. yaşamak için öldür felsefesi,Hayatta kalmak içinde öldüreceksin. yaşam kuralı bu. selametle.

 4. #4
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  16-06-2009
  Mekan
  27 Gaziantep
  Mesajlar
  24,966
  Kan Grubu
  AB Rh ( + )
  Üye No
  496912

  Oldum olası bu Metro'yu sevmem zaten.


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı