Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: 2 oda 2 alıcı Sinyal sorunu ...! Yardımlarınız...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    04-07-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    581578

New Icon3 2 oda 2 alıcı Sinyal sorunu ...! Yardımlarınız...

arkadaşlar evimde 2 uydu alıcısı var bunlardan biri GIGABLUE HD 800 SE DVBS2 + DVBC / DVBT diğeri ise premier.

Sorum Şöyle arkadaşlar sitede oturduğum için her odada mutfakta dahil merkezi sistem bulunmakta (42.E ve 13.E) ben bununla salonda tüm kanalları izler iken çocuk odasındaki alıcıyı prize taktığımda salondaki kanallar gitmekte sadece bazı kanallar çekmektedir.

ikisini beraber kesintisiz izleme yöntemi var mı dır ? şimdiden teşekkür ederim...
    Düzenleyen ist.cey : 21-08-2012 at 12:25 Sebep: imla ve kelime hatası

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ist.cey Mesajı Göster
    arkadaşlar evimde 2 uydu alıcısı var bunlardan biri GIGABLUE HD 800 SE DVBS2 + DVBC / DVBT diğeri ise premier.

Sorum Şöyle arkadaşlar sitede oturduğum için her odada mutfakta dahil merkezi sistem bulunmakta (42.E ve 13.E) ben bununla salonda tüm kanalları izler iken çocuk odasındaki alıcıyı prize taktığımda salondaki kanallar gitmekte sadece bazı kanallar çekmektedir.

ikisini beraber kesintisiz izleme yöntemi var mı dır ? şimdiden teşekkür ederim...
    Sorun cok basit senin dairene santraldan tek hat geliyor ve dairede odalara dagitilmis. sen birinci cihazda H yayinlari izlerken diger cihazda V yayinlar izlenmez ama ayni polaritedeki yayinlar izlenir.yapacagin tek sey cihazlari ayni anda calistirmamak birini kapatip digerini acmak bu sekilde hem tüm yayinlari izlersin hemde santrala zarar vermemis olursun, yok ben iki cihazida ayni anda calistirmak istiyorum diyorsan site yönetimine müracat edip eger santralda fazla port varsa daireye ikinci bir hat cekip ikinci cihaza baglamak baska türlü cözümü olmaz kolay gelsin.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    04-07-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    581578

teşekkür ederim.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız