Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: açıktan para verecegimkaba inşaat daire alacagım yardım

Senior Member
    Giriş Tarihi
    02-01-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    303303

açıktan para verecegimkaba inşaat daire alacagım yardım

öncelikle iyi bayramlar
    konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim moderatör arkadaş taşıyabilir

evide degeri 98 milyara ev alacagım anahtar teslim
    ben kaba inşaat daire almak üzereyim 40 bin tl nakitim var ve mütaite bu ay sonunda verecegim mütait evin kat mülkiyet tapusunu verecek ama banka dan konut kredisi cekecegim için banka sakın tapuyu üzerine alma yoksa konut kredisi cekemessin diyor

mütaite para vermem gerekiyor ama nasıl vermeliyim

mutaite 40 milyar para verecegim noterden sözleşme yapsam 500tl tutuyor

bankadan üzerine havele yapsam dekontta gözükecek

yada normal a4 kagıdına ben daire için 40 bin tl aldım diye yazıp şaitler ve muhtar huzurunda imza attırıp mühür bastırsam olurmu

ben bu konuda yardım istiyorum ne yapmalıyım paryı verdigime dair ilerde geçerli bir kanıt istiyorum noter haricinde yapılan sözleşmelerin geçerlilik derecesi nedir

lütfen bu konuda yardımcı olurmusunuz teşekkürler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    5884

öncelikle yeni daireniz hayırlı olsun. işiniz oldukça zor. peki daireyi isminize almanız banka kredisi açısından daha iii değilmi? banka bir yerde yanlış bişey yapıyor olmasın. bence mühendisle konuşun, deyin işte durum bundan bundan ibaret, bir kaç gün sizi beklesin , siz önce bankadan parayı çekin. sonrada mühendise parayı verin, ve daireyi üzerinize tapulayın arada bir iki gün oynar ama olsun. siz sağlam olduktan sonra. muhendiste herhalde bir şey demez. en azından daireyi kendi adınıza almış olursunuz. olmazmı?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    02-01-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    303303

yok durum şöyle inşaat daha bitmedigi için konut kredisi kullanamıyorum dairesin %80 bitmiş olması lazım konut kredisi almam için
    ben mütaite kendi bir****rmiş oldugum parayı verecegim ilk etapta 40 milyar bankada bana diyor sakın dairenin tapusunu üzerine alma yoksa konut kredisi kullanamasın
    ben parayı mütaite verecegim ama nasıl bir yol izlemeliyim ilerede tezgaha gelmemem için

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-10-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    141974

siz en güzeli gidip bir bankaya sorun durumu izah edin ;benim bildiğim banka konut kredisini vermek için tapu istiyor ve tapuya şerh koyuyor borç bitinceye kadar o şerh kalkmıyor yanii satamazsın dediğim gibi siz en iyisi bir bankaya gidip durumu izah edip bilgi alın sonradan vah tüh dememek için ilk önce güzel bir araştırın veya başka bir mütahite sorun veya daha önce bu işleri yapmış arkadaş bulun işin gerçeği ban inandırıcı gelmedi sizin mütehatin söyledikleri yanlış anlamayın ben sadece sağlam iş yapmanız için bunu öneriyorum o kadar para kolay kazanılmıyor ALLAH göstermesin birde para kaptırmak olmasın işin sonunda dediğinizie göre kabası bitmek üzere olan inşaaat zaten yüzde ****en seviyesini aşmıştır veya o seviyeye gelmiştir aman dikkat ve bir öneri daha en güzel anlaşma noter huzurunda yapılan anlaşmadır masrafını göz önüne almayıp noterden yapın anlaşmayı sonradan paranın tamamı gitmesinde varsın 500 tl gitsin
    Düzenleyen harkan : 20-08-2012 at 16:57

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı