Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 2 mesajdan 1 ile 2 arası

Konu: Baz İstasyonu Sinyal Sorunu

Starting Member
    Giriş Tarihi
    18-08-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    582872

Baz İstasyonu Sinyal Sorunu

Merhabalar. bizim çanaklar çatıda. karşı apartmanda baz istasyonu var. 12729 vertical ve horizontal kanalları hiç çekmiyor. 8 li digiline lnb taktırdım. 12729 yine yok. geçen hafta next lnb taktırdım. sinyal yine yok. 12729 hiç çekmiyor. ustaya antenin yerini değiştirelim dedim. elindeki aletle ölçüm yaptı. tüm çatıyı gezdi radyasyon heryerde var dedi. biz de öylece bıraktık. şu an 12729 ları alamıyorum.

size sorum lnb yi etkileyen radyasyonu önlemenin bir yolu var mıdır? yoksa kaderimize razı mı olacağız. mesela usta lnb ye elini attığında sinyal gelirken elini çektiğinde sinyal gidiyor.

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Average Member
    Giriş Tarihi
    11-05-2008
    Mekan
    12 Bingöl
    Üye No
    432893

1-Bandlar üst üste geliyorsa karakteristik empedans kaybolur.Kaderinize razı olmanız lazım ama elini koyduğunda geliyor demişsiniz bu durum biraz umut veriyor belki şaseyi bi direğe vs verirseniz sorun çözülür yada balkonlardan birine kurucaksanız yayın geliyorsa santrali ordan kurabilirsiniz tabi kablolar nasıl dağıtılacak oda var.
    2-çanağın yanına bir tane daha çanak kurup |_ şeklinde kuracaksınızki paraziti ortadan kaldırsın
    3-İstanbulda bu sorunu çözecek elbet bir usta vardır

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı