Uydumarket Banner  

3 sayfadan, 1. sayfa 123 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 46 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Next Minix HD Serisi 17.08.2012 Tarihli Yazılımı.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    368

Next Minix HD Serisi 17.08.2012 Tarihli Yazılımı.

Next Minix HD Serisi 17.18.2012 Tarihli Yazılımıdır.

Yazılım Notları :

1- YouTube' dan izlenen içerik artık kaydedilebilir. Bunun için YouTube menüsünde AYARLAR (Kırmızı) tuşuna basıp İNDİRME seçeneğini AÇIK yapın. YouTube' dan oynattığınız içerikler USB belleğe kaydedilecektir.

2- Web Radio eklendi. İnternette kullanıcıların oluşturdukları (Icecast) online radyolara bağlanıp dilediğinizi dinleyebilirsiniz. Çok sayıda radyo kanalı ile her türlü zevke göre müziğe ulaşmak mümkün.

3- TS Gecikme eklendi. TS Gecikme: NDS şifreli yayınların paylaşımda mozaiklenme sorununu ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Menüden Sistem Ayarları-Diğer Ayarlar altında bulunan TS Gecikme seçeneğini açık yapın. İzlemek istediğiniz kanala gelince kumandadan SLOW > tuşuna her basışınızda 1S, 2S, 3S ve Kapalı seçenekleri ekrandayken OK tuşuna basarak gecikmeyi başlatabilirsiniz.

4- Ses/Görüntü sürücülerinde güncellemeler yapıldı.

5- Network sürücülerinde güncellemeler yapıldı.

6- Kanal/*** listeleri güncellendi.

Not :
    Pembe ve Mavi Minix HD Serilerine Yükleyiniz.
    Minix HD Black Serisine YÜKLEMEYİNİZ!!!,

Düzenleyen nebutv : 17-08-2012 at 20:06

Average Member
    Giriş Tarihi
    31-12-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    57741

Network sürücülerine hangi Wireless chipsetleri eklendi acaba ?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-06-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    17356

Arkadaşlar
    Yeni yazılımda kanal listesini hazırlarken, ses tuşuna sağ veya sol basınca sadece, sesi kontrol ediyor.
    Daha önceki yazılımda; ses tuşuna basarak, kanal listesi sayfa halinde ileri veya geri atlayabiliyorken, şuan atlayamıyor. Sadece burası düzeltilebilirse çok güzel olacak.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    29-03-2004
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    8981

Evet değişik olmuş... Eski ve yeni yazılımda uydu tp listesinde sağ sol tuşlarına bastığımızda ise uydu değişiyor yani sayfa atlamıyor... Buna gıcık oluyorum... Buna da bir el atsalar... Ben ikisinde de sayfa atlamasından yanayım... Yani size katılıyorum... Çünkü sayfa atlamak page + page - düğmesi terste ve uzakta kalıyor...

Ses artırmak ayar menülerinde o kadar önemli değil diye düşünüyorum...

Allah bu yazılımlarda emeği olanlardan razı olsun... Her yeni yazılım bizim için bir iyilik demek... Onun farkındayım...

Not: Web radyolarında ses alamadım... Play tuşuna mı basmak gerekiyor acaba? o tuşa da basamıyorum. Fast tuşları 1 kanal atlıyor... Burada da sağ sol tuşlar sesi artırıyor... Normal olarak...
    Düzenleyen garfield67 : 18-08-2012 at 01:25

Average Member
    Giriş Tarihi
    24-04-2010
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    530329

Yazılım süper HİÇ BİR KUSUR GÖREMEDİM emeği geçen next argedeki mühendis ve yardımcı arkadaşlara teşekkür ederim SAYGILAR.

Junior Member
    Giriş Tarihi
    26-10-2005
    Mekan
    26 Eskişehir
    Üye No
    144490

Birde şu kayıt süresine el atsalar. Kaydı 2 saat yapıyor. Bu süreyi manuel olarak ayarlayabilsek süper olacak..

Member
    Giriş Tarihi
    11-07-2007
    Mekan
    38 Kayseri
    Üye No
    364291

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi xthree Mesajı Göster
    Birde şu kayıt süresine el atsalar. Kaydı 2 saat yapıyor. Bu süreyi manuel olarak ayarlayabilsek süper olacak..
    kayıt düğmesine 2 kere bastığınızda sınırsız kayıt yapıyor yanlış hatırlamıyorsam

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-06-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    17356

Arkadaşlar
    Minix HD cihazla, motorlu kollu anten kullanıyorum. Önceki yazılımda motor ayarlarını yaparak uydulara otomatik olarak Minix HD cihazın kumandası ile gidiyordum. Ama yeni yazılımla nasıl yapılacağını anlamadım. Çünkü; motor ayarları sıfırlanmış.
    Motorlu kollu anten için ayarı nasıl yapılacağını anlatabilecek biri varmı?
    07.04.2012 yazılımına nasıl dönebilirim?
    Ayrıca; Hepinizin Ramazan Bayramı mübarek olsun.
    Düzenleyen hashas : 19-08-2012 at 22:42

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2007
    Mekan
    60 Tokat
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    346924

bende motorlu anten kullanıyorum ama yeni yazılımı henüz yüklemedim yazılımla ilgili yorumları beklemekteyim.

aslında yazılım notlarında açıklanan ayrıntılar yerine bana göre motor bölümünden başlamak üzere diğer bazı düzeltilmesi gereken aksaklıkları giderici yazılım verseler mini hd diğer hd lerin şampiyonu olacak

Supervisor
    Giriş Tarihi
    18-04-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    11099

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi nebutv Mesajı Göster
    Next Minix HD Serisi 17.18.2012 Tarihli Yazılımıdır.

Yazılım Notları :

1- YouTube' dan izlenen içerik artık kaydedilebilir. Bunun için YouTube menüsünde AYARLAR (Kırmızı) tuşuna basıp İNDİRME seçeneğini AÇIK yapın. YouTube' dan oynattığınız içerikler USB belleğe kaydedilecektir.

2- Web Radio eklendi. İnternette kullanıcıların oluşturdukları (Icecast) online radyolara bağlanıp dilediğinizi dinleyebilirsiniz. Çok sayıda radyo kanalı ile her türlü zevke göre müziğe ulaşmak mümkün.

3- TS Gecikme eklendi. TS Gecikme: NDS şifreli yayınların paylaşımda mozaiklenme sorununu ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Menüden Sistem Ayarları-Diğer Ayarlar altında bulunan TS Gecikme seçeneğini açık yapın. İzlemek istediğiniz kanala gelince kumandadan SLOW > tuşuna her basışınızda 1S, 2S, 3S ve Kapalı seçenekleri ekrandayken OK tuşuna basarak gecikmeyi başlatabilirsiniz.

4- Ses/Görüntü sürücülerinde güncellemeler yapıldı.

5- Network sürücülerinde güncellemeler yapıldı.

6- Kanal/*** listeleri güncellendi.

Not :
    Pembe ve Mavi Minix HD Serilerine Yükleyiniz.
    Minix HD Black Serisine YÜKLEMEYİNİZ!!!,

Önceki versiyonda USB den güncelleme yaparken seçenekler ( database vs ) ingilizce idi şimdi Türkçe

Member
    Giriş Tarihi
    14-06-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    357713

wifi hatası devam ediyor ralınk chipset 3570 kullanıyorum wifi yi görüyor bağlanmıyor.

Member
    Giriş Tarihi
    13-01-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    61936

Gelecekte ip tv uygulaması getirme gibi bir durum oluşacak mı acaba..???

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-06-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    17356

Arkadaşlar
    17.08.2012 yazılımında sabit anten modu var. Motorlu anten ayarı yokmu, benmi göremedim?
    07.04.2012 yazılımını USB ile nasıl yükleyebilirim?
    Düzenleyen hashas : 20-08-2012 at 14:02

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-10-2004
    Mekan
    77 Yalova
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    35538

keşke yazılımı attıktan sonra , Daha yüksek hızları destekleyen WLAN adaptörler içinde sürücüyü yazılıma entegre edebileceğimiz bir" patch "de yapılabilse. çünkü elimizde (300mbs -450mbs) daha hızlı wireles adaptörler varken, sırf minixhd cihaz için daha düşük (150 mbs lik) adaptör alma derdindende kurtulmuş oluruz belki..

Starting Member
    Giriş Tarihi
    18-09-2008
    Mekan
    58 Sivas
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    455249

bu yazılım iyi güzelde bu kanal listesini düzenleme kısmını kötü yapmışlar sağ ve sol tuşlara basarak hızlı şekilde taşıyorduk şimdi ses açıp kapıyor bunu diğer yazılımda düzeltseler keşke tabi bu şikayeti iletmek lazım.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-06-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    17356

Arkadaşlar
    USB'den yazılım yüklerken; klasör içinde değil, sadece dosyayı Flash diske kaydediyoruz, cihaza takıyoruz, yazılımı görüyor, yüklemek için başlat diyoruz ve yüklüyor.
    Yazılımı klasör içerisinde cihaza takmayın, dosya bulunamadı diyor, sadece dosyayı Flash diske kaydederseniz; yazılımı görüyür ve yükleyebiliyoruz.
    Bu arada, kendi soruma kendim cevap vermiş oldum. Belkide, ihtiyacı olan birisine bu sayede yol göstermiş olurum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-12-2010
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    550044

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sonerdursun1 Mesajı Göster
    bu yazılım iyi güzelde bu kanal listesini düzenleme kısmını kötü yapmışlar sağ ve sol tuşlara basarak hızlı şekilde taşıyorduk şimdi ses açıp kapıyor bunu diğer yazılımda düzeltseler keşke tabi bu şikayeti iletmek lazım.
    bence kanal değişimi menüsünde ses açıp kısabilme özelliği iyi olmuş , kanal taşırken kanalların seslerinin senkronu tutmadığından dolayı işe yarar.

page+ page - tuşlarında kanal listesini çoklu ilerletebilirsiniz.

ayrıca yazılım sorunsuz çok iyi.. teşekkürler next
    Düzenleyen byturks : 21-08-2012 at 02:02

Starting Member
    Giriş Tarihi
    18-09-2008
    Mekan
    58 Sivas
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    455249

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi byturks Mesajı Göster
    bence kanal değişimi menüsünde ses açıp kısabilme özelliği iyi olmuş , kanal taşırken kanalların seslerinin senkronu tutmadığından dolayı işe yarar.

page+ page - tuşlarında kanal listesini çoklu ilerletebilirsiniz.

ayrıca yazılım sorunsuz çok iyi.. teşekkürler next
    bilgi verdiğiniz için teşekkürler bilmiyordum ordan taşındığını.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-10-2004
    Mekan
    77 Yalova
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    35538

bu yeni yazılmda Network sürücülerine hangi Wireless chipsetleri eklendi acaba ? keşke Daha yüksek hızları destekleyen WLAN adaptörler içinde sürücüyü yazılıma entegre edebileceğimiz bir" patch "de yapılabilse. çünkü elimizde (300mbs -450mbs) daha hızlı wireles adaptörler varken, bir sırf minixhd cihaz için daha düşük (150 mbs lik) adaptör alma derdindende kurtulmuş oluruz belki..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-06-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    17356

Arkadaşlar
    Yeni yazılımda; Kurulum katagorisinde, "Anten Bağlantısı" bölümü olmadığı için, Motorlu Anten veya Sabit Anten ayırımı yapılamadığından, motorlu anten ayarı yapılamamaktadır.
    Bende; "Anten Bağlantısı" bölümü olmadığı için yapamamıştım.
    Çözüm olarak; Nisan yazılımına USB ile geri döndüm ve "Anten Bağlantısı" bölümünden, Motorlu Anten olarak kaydettikten sonra, Anten ayarlarından uyduların yerlerini tekrar girerek ayarladım, kendimce.
    Umarım daha sonraki yazılımla bu sorunu hallederler. Çünkü; Motorlu Anten kullananları unutmuşlar gibi görünüyor.

3 sayfadan, 1. sayfa 123 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı