Uydumarket Banner  

36 sayfadan, 1. sayfa 1234567891011 ... SonSon
Gösterilen Mesajlar: 709 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Next navigasyondan bir ilk..Android 4.0.3 işletim sistemli 5"navigasyon cihazı Piri Reis

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    16-05-2006
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    490618

New Icon22 Next navigasyondan bir ilk..Android 4.0.3 işletim sistemli 5"navigasyon cihazı Piri Reis

Next Navigasyondan yine bir ilk!!!

Android 4.0.3 işletim sistemli,kapasitif 5" 800x480 yüksek çözünürlük Multitouch ekranlı,WIFI,G-Sensör,8GB flash hafıza,512 MB DDIII Ram Özelliklerine sahip Dilediğiniz de Wifi ile internete bağlanıp özgürce dolaşabileceğiniz Facebook,Twitter hesaplarınıza girip paylaşım yapabileceğiniz,mail alıp gönderebileceğiniz, binlerce uygulama bulabileceğiniz play Storeden dilediğinizi indirip kullanabileceğiniz üzerinde enson sürüm olan primo 2.0.1 v navigasyon yazılımı ile kısacası özgürlüğün tadına varacağınız navigasyon cihazı

----------------------------------------------------------------------------------------

Cihazımızın Özelliklerine Kısaca Göz Atalım.

Kapasitif Multitouch Ekran

Cihazımız 5" 800x480 yüksek çözünürlük kapasitif Multitouch ekrana sahiptir. Multitouch ekran nedir diye soranlar için kısaca açıklayayım.
    Ekran üzerinde birden fazla noktaya dokunarak işlem yapabilmektir,misal olarak bir resimi iki parmağımızla ufaltıp büyütebiliriz..Her kapasitif ekranda bu özellik yoktur.

G-SENSOR

G-SENSOR cihazımızın dönüşlerini algılayarak enranın dönmesine yarayan bir sistemdir.Bu sistem sayesinde cihazımızı ister dik ister yatay pozisyonda kullanabiliriz.Hareketli uygulamalarda cihazımızı sağa sola yatırarak yön verebiliriz.

Müzik Çalar

Android işletim sisteminde bulunan müzik çalar'da mp3 leri listeleyebilir çalma listesi oluşturabilir albümlere resim ekleyebilirsiniz.

Resim Video oynatıcı (Galeri)

Bu menüde videolarınızı ve resimlerinizi görüntüleyebilir,düzenleyebilir resimler üzerinde küçük oynamalar yapabilirsiniz

Google Sesli Arama

Cihazımız internete bağlıysa Ekranadaki sol üst köşede bulunan mikrofona dokunduğumuzda açılan pencereye aramak istediğimiz cümleyi söylediğimizde Google'da arayarak listeler

Fm Transmitter

Bu özellik sayesinde cihazdaki tüm sesleri araç ses sistemine aktarabiliyoruz.

Ayarlar

Bu menüde cihazımızın Wifi bağlantısı,ses,parlaklık,Pil seviyesi,Yüklü uygulamalar,dil seçenekleri,yedekleme,tarih ve saat, gibi tüm ayarlarını yapabiliriz.

File Manager (Dosya yöneticisi)

Bu menüde Cihazımızın Flash hafızasında ve takılıysa SD kartımızda bulunan dosyalara erişebilir,uygulamaları kurabilir ve yedekleyebilir,dosyaları silebilir,kopyala yapıştır diyerek taşıyabiliriz.

Düzenleyen Murat Abatlı : 27-09-2012 at 20:28

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    16-05-2006
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    490618

Next Android 4xx piri reiste 3G modemle internete bağlanmak için yapılması gerekenler.

Next Android 4xx piri reiste 3G modemle internete bağlanmak için yapılması gerekenler.

3G modemler (V.ınn,J.et) ile internete girmek olunca işler karışıyor.Bu modemler bu tür cihazlarda kullanım için olamadığından bunların üzerinde birkaç değişiklik yapmak gerekiyor.Gsm operatörünüzün müşteri hizmetlerini aradığınızda karşınıza çıkan muhtemelen bayan yetkili önündeki ekranda yazdığı kadar size konuyu açıklamaya çalışıyor ancak çalışırmı çalışmazmı size bi garanti veremiyor.Hangi şebekede olursanız olun duyacağınız cevap şu olacaktır.Android tablet pc de 3G modemler USB den bağlanıp çalışmaz çünkü bunu desteklemez.Eğer tablet pcnizin micro sim kart girişi varsa bayimizden alacağınız micro sim kart ile 3g internet kullanabilirsiniz olacaktır.

Peki deyip kapatacaksınız ama Türkiye’deki gsm sağlayıcıların desteklediği android tablet pc için 2 model var reklam olmasın diye adlarını yazmıyorum zaten başka sitelerde adlarını görmüşsünüzdür.Sizin tablet pc niz içinde 3G modem ayarları var ise bağlanabilirsiniz.Aslında herşey şöyle.

1-önce modemi, laptop veya pc ye bağlı iken arayüz programından pin doğrulamasını kapatın(bunu yapmazsanız bağlanmaz)
    2-gsm internet ayarlarını yapın ben turkcell wınn ayarlarını veriyorum apn:internet tel no:*99# kullanıcı adı:gprs name:gprs

Bukadar kolay sadece yukarda vermiş olduğum 2 maddeyi uygularsanız 3g modemle bağlanabilirsiniz.Anlattığım maddeler diğer gsm şirketlerinin modemleri içinde geçerli sadece ayarları farklı onuda müşteri hizmetlerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Eğer bu şekilde internete bağlanamazsanız apn yazan yere mgb yazın ve kullanıcı adı ve şifreyi boş bırakın yada Gsm operatörünüzden bu bilgileri isteyebilirsiniz.

Modem ayarlarını yaptıktan sonra cihazınızın usp ayarlarını resimde görüldüğü gibi yapmalısınız.

:warn:Modem ile bağlantı yapabilmeniz için Cihazın Wifi kapalı olması gerekir açık olursa cihaz modeme bağlanmaz.:warn:

:warn:Son olarak yukarıdada yazıldığı gibi bu modemler android cihazlarda usb ye takılarak çalışması Gsm operatörünüz tarafından desteklenmediğinden çalışıp çalışmaması tamamen modem ve operatör kaynaklıdır. Turkcell modem çalışırken avea çalışmaya bilir..:warn:
    Düzenleyen Murat Abatlı : 02-10-2012 at 09:47

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    16-05-2006
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    490618

Piri reis navigasyon cihazını Toolbox ile harita güncelleme için yapılması gerekenler

Cihaz varsayılan ayarlarda USB hata ayıklama modu açık gelmektedir,usb ayıklama modunda cihaz toolbox'a bağlanmaz. Cihazını toolbox ile güncelleme yapmak için cihaz pc ye bağlandığında Sağ altan usb modu seçilmelidir.Her seferinde bu işlemi yapmamak için usb ayıklama modu kapatılmalıdır.

Usb modu nasıl seçilir?

Cihaz pc ye bağlanır sağ altta usb bağlandı kısmı seçilir. ve ikinci resimdeki sayfada usb depolama birimi aç tıklanır ve artık pc cihazı harici disk olarak görecektir.Cihaz bu durumdayken Toolbox'ı açarsanız toolbox cihazı görecek ve güncelleme yapabilirsiniz.

USB hata ayıklama modu nasıl kapatılır?

Ayarlar/Geliştirici seçenekleri bu sayfada resimde görüldüğü gibi usb hata ayıklaması seçeneğinin karşısındaki işareti kaldırırsanız artık cihazınız her pc ye bağlandığında usb depolama birimi olarak bağlanacaktır.

Önemli Not:Cihazı ilk aldığınızda toolbox güncellemesi yapmadan ve kullanmaya başlamadan pc ye bağlayarak PND klasörünü pc nizde Next_yedek isminde klasör açarak içine komple yedekleyiniz.

Member
    Giriş Tarihi
    08-04-2005
    Mekan
    81 Düzce
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    91329

Hayırlı olsun :)

2012 Yılı Next Yılı oldu; süper seri cihazlar ardı arkasına geliyor. Kutluyorum.

New Member
    Giriş Tarihi
    05-12-2010
    Mekan
    31 Hatay
    Üye No
    549651

Hayırlı olsun, emeği geçenlerin ellerine sağlık.

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    12-02-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    480987

Hayırlı ve uğurlu olsun. Emeği geçmiş tüm çalışanlarının eline sağlık. :bravo: İnşallah, hedefledikleri gerçekleşir.

Alacak arkadaşlara hayırlı olsun. Kazasız, güzel günlerde kullansınlar.

Yorumları mutlaka bekleyeceğiz... :smiles24:

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-10-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    393872

hayırlı olsun.
    batarya kaçlık? Yazılım güncellemesi olursa ota mı yoksa data kablosu ile mi olacak? Son olarak tbs var mı acaba?
    Cihazım avantajı sadece bir navi değil küçük bir cep pc si olması oldu. 1ghz-512 ram-8gb dahili hafıza android için yeterli bir miktardır.

Cihaz teknosada 350 tl ye giriş yaptı daha stokta yok meraklısına
    Düzenleyen inv : 17-08-2012 at 23:40

Member
    Giriş Tarihi
    22-04-2008
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    430383

Piri Reisin model numarası nedir?Teknosa da bulamadım da...

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    16-05-2006
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    490618

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi KODEM Mesajı Göster

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-09-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    380033

Hayalimdeki cihaz olmuş..

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    16-05-2006
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    490618

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi inv Mesajı Göster
    hayırlı olsun.
    batarya kaçlık? Yazılım güncellemesi olursa ota mı yoksa data kablosu ile mi olacak? Son olarak tbs var mı acaba?
    Cihazım avantajı sadece bir navi değil küçük bir cep pc si olması oldu. 1ghz-512 ram-8gb dahili hafıza android için yeterli bir miktardır.

Cihaz teknosada 350 tl ye giriş yaptı daha stokta yok meraklısına
    Cihazda 1200 mAh batarya var

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    29039

Hayırlı olsun.Stoklara girince büyük bir aksilik olmazsa alıcam.

Member
    Giriş Tarihi
    22-04-2008
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    430383

TEKNOSA,BİMEKS,MEDİAMARKT hiçbirinde cihaz yok...Bimekste diğer nextlerin hepsi var. Sanırım birisinde trafik yoğunluğu aparatı da kutunun içindeymiş.
    Piri Reis te öyle olacak mı? Ne zaman stoklarda olacak?

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    16-05-2006
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    490618

firmanın resmi sitesinde cihazın özellikleri yayınlanmış

Member
    Giriş Tarihi
    30-07-2011
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    566033

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi murat6767 Mesajı Göster
    firmanın resmi sitesinde cihazın özellikleri yayınlanmış

sanırım sadece bluetooth özellliği yok veya ben göremedim

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    16-05-2006
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    490618

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bekoli1903 Mesajı Göster
    cihazda BT yok

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    16-05-2006
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    490618

TEKNOSA,BİMEKS,MEDİAMARKT hiçbirinde cihaz yok...Bimekste diğer nextlerin hepsi var. Sanırım birisinde trafik yoğunluğu aparatı da kutunun içindeymiş.
    Piri Reis te öyle olacak mı?
    Ne zaman stoklarda olacak?
    bu sorunuzun açıklaması linkteki konunun 82. mesajında mevcut

Forum Administrator
    Giriş Tarihi
    15-05-2002
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bekoli1903 Mesajı Göster
    Merhaba,

5" bir Cortex işlemcili cihazda zaten BT olmaz :) hem o kadar yer yok hemde sıkıntı oluşturur,ayrıca bu işlemcilerde BT olması için SIM özelliğide olması gerekiyor.O da zaten telefon oluyor :) BT özelliği belki performansı çok düşük olan MTK6575 işlemcili 5" cihazlarda olabilir ancak bizim tercih edeceğimiz bir işlemci tipi değil zaten. Daha önce kısa kısa yazmıştım, Android tabanlı navigasyon cihazlarını normal PND'lerle karıştırmamak lazım. Bunu yaparsanız hata olur, örneğin 5 milyarlık bir fotoğraf makinasında 12MP çözünürlük varken 400TL 'lik olanda 18MP olabiliyor. Bazı şeylerde buna benzer hatalara düşmeyin aman diyim. Yani en ve boy olarak ölçerseniz evet 18MP olur 400TL lik cihazda ama asla değildir.

Zaten cihazı elinize aldığınızda o zarif inceliğini göreceksiniz :ok:

Neyse herkese hayırlı olsun, gümrüklerin kapalı olması nedeni ile maalesef çekim bayram ertesine kaldı. Umarım aradaki 2-3 günde çekim biter yoksa ertesi haftaya kalacak :(

Sevgiler

Member
    Giriş Tarihi
    22-04-2008
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    430383

Murat Bey yanıtlarınız lütfen...

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi murat6767 Mesajı Göster
    bu sorunuzun açıklaması linkteki konunun 82. mesajında mevcut

Bahsettiğiniz konuda aşağıdaki açıklama yapılmış. Buna göre "online tmc satın aldık" sonra seyahat halindeyken kesintisiz wi fi bağlantısı mı bulacağız ki anlık trafik yoğunluğundan haberdar olabilelim?

Yine bahsettiğiniz konunun sonunda "konuyu kapatarak" link vermişsiniz "buradan devam edelim" diye, linki tıklıyorum "bu sayfaya girmek için izniniz yok deniyor???

.....
    ( Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi gmatli Mesajı Göster
    Bülent Bey,

Bu cihaz TBS aparatı ile birlikte çalışmaya uygun mudur acaba?
    Saygılar...
    Merhaba,

Hayır bu tip cihazlarda TBS aparat olarak olmaz zaten, ancak online tmc satın alıp kullanabilirsiniz. Bu da wifi bağlantısı ile olabilir ancak,yani wifi ile cihazı internet'e bağlı hale getirirseniz alırsınız.

Saygılar)

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    16-05-2006
    Mekan
    67 Zonguldak
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    490618

Bahsettiğiniz konuda aşağıdaki açıklama yapılmış. Buna göre "online tmc satın aldık" sonra seyahat halindeyken kesintisiz wi fi bağlantısı mı bulacağız ki anlık trafik yoğunluğundan haberdar olabilelim?

Yine bahsettiğiniz konunun sonunda "konuyu kapatarak" link vermişsiniz "buradan devam edelim" diye, linki tıklıyorum "bu sayfaya girmek için izniniz yok deniyor???

.....
    ( Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi gmatli Mesajı Göster
    Bülent Bey,

Bu cihaz TBS aparatı ile birlikte çalışmaya uygun mudur acaba?
    Saygılar...
    Merhaba,

Hayır bu tip cihazlarda TBS aparat olarak olmaz zaten, ancak online tmc satın alıp kullanabilirsiniz. Bu da wifi bağlantısı ile olabilir ancak,yani wifi ile cihazı internet'e bağlı hale getirirseniz alırsınız.

Saygılar)
    Selam,
    Evet cihazda TBS kullanabilmeniz için Wifi internet bağlantınız olmalıki bu verileri alabilesiniz.Bunun açıklamasını Bülent bey yapmış zaten.Diğer konudaki linki düzelttim.İyi bayramlar:)

36 sayfadan, 1. sayfa 1234567891011 ... SonSon

Konudaki Etiketler

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık