Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: bina tesisatı arızası,tavsiye lazım

Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    576578

bina tesisatı arızası,tavsiye lazım

bina tesisatı, evi yapan elemanlar!! tarafından en adi mallar kullanıldığı için, arızalı ve nerde arıza olduğu da belli değil,
    birkaç kez tamirci çağırdım, çatıdaki uydunun bağlantı noktalarını yenileyip gitti, yağmurdan dolayıdır dedi,ama her seferinde görüntü yine
    gitmeye başladı, bazen hava bulutlu olunca bütün yayınlar gidiyor, şu anda sadece shaber çekiyor,

tavsiyeleriniz lazım,
    tamirci çağırıp çatıdakileri yenilesin mi yoksa kendim ayrı çanak mı alayım ?:smiles20:

Member
    Giriş Tarihi
    05-03-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    576578

farklı bir uyducu ile konuştum,gündüz var gece olmaması durumu lnb'den kaynaklıdır dedi,
    şimdi iyi bir lnb bulmak lazım :)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    03-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    129846

Üstadım gündüz yayının olup gece olmaması durumu LNB kaynaklı olabilir tabii ama çanak antenleriniz de tam ayarlı olmayabilir,Çanaklardan santrale giden kablolarda da problem olabilir,Kullandığınız Santralde de sorun olabilir.Bunu bu şekilde kestirip atmak çözüm değil.Yerinde bakılması gerek sisteme.İyi bir LNB yerine işin ehli bir usta bulmanızda fayda var.Ayrıca size yapacağı işin ardından verdiği hizmet için garanti verebilecek olması da önemli.Saygılarımla...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı