Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 16 mesajdan 1 ile 16 arası

Konu: Avans vurma

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    76070

New Icon22 Avans vurma

Selamlar
    benim araçta bir sorunum var fikirlerinizi bekliyorum Araç özellikle yokuş yukarı giderken hırıltı sesi geliyor düz yolda çok az geliyor o ses (yani diğer bir deyimle araç avans vuruyor) servise götürdüm benzinden dedi yakıt tankını boşaltacaz sökecez temizleyecez başka benzin koyacaz o şekilde deniyecez dedi. maliyeti 300 TL dedi bende yapma dedim :Ç şimdi şunu sormak istiyorum depo temizleme sıvıları var benzine karıştırıyorsun bütün pisliği söküyormuş kullanan deneyen varmı önerirmisiniz ?? internette 1-2 yorum okudum karbüratörü tıkadı falan diyen olmuş öyle bir sıkıntı olabilirmi. birde yüksek oktanlı benzin kullan benzin kalitesiz iyi yanmıyor o yüzden araç avans vurur diyorlar fikirlerinizi bekliyorum...

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    16-10-2006
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    273788

Avans ayarını iyi yapamıyorlardır. Benimki de vuruyor arada, ayarlatıyorum ama gene bozuluyor. Memlekette usta kalmadı. :(

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    76070

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi talatger Mesajı Göster
    Avans ayarını iyi yapamıyorlardır. Benimki de vuruyor arada, ayarlatıyorum ama gene bozuluyor. Memlekette usta kalmadı. :(
    abi avans ayarı yapmıyorki otomatik ayarlıyormuş araç avans ayarı yapılmazmış alacaz yakında motoru kucağımıza

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    53134

olurmu avans ayarı olmıyan araba baglarsın cihaza neymiş görürsün depo temizligi ne oluyor bitir benzini akli selim biryerden al benzini birde bu arac ne nemarka birde ani gaza basma cök yüklenme benzin bitene kadar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    76070

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi halit beydeş Mesajı Göster
    olurmu avans ayarı olmıyan araba baglarsın cihaza neymiş görürsün depo temizligi ne oluyor bitir benzini akli selim biryerden al benzini birde bu arac ne nemarka birde ani gaza basma cök yüklenme benzin bitene kadar
    ARAÇ 1.6 CHEVROLET LACETTİ servis kesinlikle olmuyor diyor beyni kendi ayarlıyormuş avansı ..yahu ayarlasa zaten o ses çıkmaz diyorum yok benzini bitir başka yerden al dedi ki opet i öneriyorlarmış bende shellden alıyordum benzin bitti bitecek konumdayken Petrol ofisinden aldım bakalım bir iki hafta içinde azalma olacak mı ? şu katkı maddesini deniyecem ama korkuyorum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-09-2009
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    505593

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi fa77 Mesajı Göster
    Selamlar
    benim araçta bir sorunum var fikirlerinizi bekliyorum Araç özellikle yokuş yukarı giderken hırıltı sesi geliyor düz yolda çok az geliyor o ses (yani diğer bir deyimle araç avans vuruyor) servise götürdüm benzinden dedi yakıt tankını boşaltacaz sökecez temizleyecez başka benzin koyacaz o şekilde deniyecez dedi. maliyeti 300 TL dedi bende yapma dedim :Ç şimdi şunu sormak istiyorum depo temizleme sıvıları var benzine karıştırıyorsun bütün pisliği söküyormuş kullanan deneyen varmı önerirmisiniz ?? internette 1-2 yorum okudum karbüratörü tıkadı falan diyen olmuş öyle bir sıkıntı olabilirmi. birde yüksek oktanlı benzin kullan benzin kalitesiz iyi yanmıyor o yüzden araç avans vurur diyorlar fikirlerinizi bekliyorum...
    avans vurmasının(detenasyon)çeşitli nedenleri var..uzaktan tarifle hiçbir şey düzeltilemez...
    önce avans vuruntusunu servis onayladımı yoksa sizin bulgunuzmu...şayet gerçekten yokuş çıkarken avans vuruyorsa benim aklıma ilk gelen araç kullananın hatasıdır diyorum....tork aralığı alt devirlerinde yokuş çıkıyorsanız detenasyon kaçınılmazdır...
    birde mutlaka aracınız için önerilen MARKA-VE OKTAN BENZİN KULLANIN....
    servisiniz doğru demiş yeni nesil araçlarda herşeyi"ECU"ayarlar.......

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

Katkı maddesini 1 kerelik denemeden bir şey çıkmaz...Katkı maddesini al kullan....hem merakın gider, hem de az da olsa etkisi olacaktır.

bence bu işin kesin çözümü için Servisin söylediği doğru....Depo tamamen boşaltılıp temizlenirse, gereksiz sıvılar çıkartılır ( su v.s ) ve depo pırıl pırıl olur....tabii maliyeti çok yüksek ama 300 TL'yı zaten 3 seferde Benzinciye veriyorsun...2 ay az gezersin olur biter :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    76070

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi garip yolcu Mesajı Göster
    avans vurmasının(detenasyon)çeşitli nedenleri var..uzaktan tarifle hiçbir şey düzeltilemez...
    önce avans vuruntusunu servis onayladımı yoksa sizin bulgunuzmu...şayet gerçekten yokuş çıkarken avans vuruyorsa benim aklıma ilk gelen araç kullananın hatasıdır diyorum....tork aralığı alt devirlerinde yokuş çıkıyorsanız detenasyon kaçınılmazdır...
    birde mutlaka aracınız için önerilen MARKA-VE OKTAN BENZİN KULLANIN....
    servisiniz doğru demiş yeni nesil araçlarda herşeyi"ECU"ayarlar.......
    Şoför hatası yok :) bakacaz bakalım şimdi uzun yola çıkacam güvenemiyorum katkı maddesine böyle sesli sesli gider geliriz sonra bakacaz

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hedo Mesajı Göster
    Katkı maddesini 1 kerelik denemeden bir şey çıkmaz...Katkı maddesini al kullan....hem merakın gider, hem de az da olsa etkisi olacaktır.

bence bu işin kesin çözümü için Servisin söylediği doğru....Depo tamamen boşaltılıp temizlenirse, gereksiz sıvılar çıkartılır ( su v.s ) ve depo pırıl pırıl olur....tabii maliyeti çok yüksek ama 300 TL'yı zaten 3 seferde Benzinciye veriyorsun...2 ay az gezersin olur biter :)
    1 kere deniyecem bakalım ama bayramdan sonra olmadı zaten servisin 300 lira dediği temizliği dışarıda 150 liraya yaptırırız :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-09-2009
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    505593

o zaman ucuz benzinden uzak durun....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    76070

neredeyse 1 sene olmuş konuyu açalı arabamı hala hırıltılı kullanıyorum bu süre zarfı içinde 8-10 bin yapmışımdır. sanayiden usta ile dolaşmıştık bir kaç ay önce ben bir şey demeden direk avans vuruyor dedi. dedim böyle kullansak ne olur bişi olmaz dedi bende hala bu şekilde kullanıyorum. Ama ses artık canımı sıkıyor gaza bastığımda sanki ön takım dağılacakmış gibi hırıltı çıkıyor beyin otomatik ayarlıyorsa avansı ben şimdi aracın beynini mi değiştirecem aracın avans ayarı için yoksa aklıma başka bir fikir geldi tüp falan taksam sıkıntım bitebilirmi ??? hani bilmediğimden soruyorum tüp takıldığında beyin ayarı falan mı yapılıyor yeni beyinmi takılıyor tüple beraber aklıma bu geldi fikirlerinizi bekliyorum..
    Yada ben tamirciyim getir arabanı bakalım yazılım atalım düzeltelim diyen arkadaşlar varsa getirebilirim
    saygılarımla

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-09-2009
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    505593

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi fa77 Mesajı Göster
    neredeyse 1 sene olmuş konuyu açalı arabamı hala hırıltılı kullanıyorum bu süre zarfı içinde 8-10 bin yapmışımdır. sanayiden usta ile dolaşmıştık bir kaç ay önce ben bir şey demeden direk avans vuruyor dedi. dedim böyle kullansak ne olur bişi olmaz dedi bende hala bu şekilde kullanıyorum. Ama ses artık canımı sıkıyor gaza bastığımda sanki ön takım dağılacakmış gibi hırıltı çıkıyor beyin otomatik ayarlıyorsa avansı ben şimdi aracın beynini mi değiştirecem aracın avans ayarı için yoksa aklıma başka bir fikir geldi tüp falan taksam sıkıntım bitebilirmi ??? hani bilmediğimden soruyorum tüp takıldığında beyin ayarı falan mı yapılıyor yeni beyinmi takılıyor tüple beraber aklıma bu geldi fikirlerinizi bekliyorum..
    Yada ben tamirciyim getir arabanı bakalım yazılım atalım düzeltelim diyen arkadaşlar varsa getirebilirim
    saygılarımla
    önce konunuzun arkasında durup bilgilendirdiniz..kutlarım.
    aracınızı iyi tanımıyorum..söyliyeceklerim"keyfe keder"önerilerdir..amma sanayideki ustaları yabana atmamak lazım..işin ehli aranmalı veya aracınızın varsa servisi..
    bizde şöyle bir "ön yargı"var;servismi?aman uzak durun...çok yanlış bir kanı....
    naçizane önerilerim:aracın üreticisinin önerdiği yakıt...hararet yapıyormu..gerekirse radyatör temizliği veya değişimi..devridaim arızalımı sinsi bir arıza...efendim sübap ayarları doğrumu.(otomatikse fincan itecek saplar gözden geçirilmeli...yineliyorum bazı kullanıcılarda "düşük devirde kullanma alışkanlığı"var gözlemlenmeli...
    buji değiştirin (fabrika önerilenini takın)çok bilmiş "usta?lar"uzun paso yerine kısa paso veya tam tersi uygulamalarda bulunuyorlar kontrol edin ettirin..kolay gelsin..
    not:LPG hakkında hiç bilgim yok..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    76070

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi garip yolcu Mesajı Göster
    önce konunuzun arkasında durup bilgilendirdiniz..kutlarım.
    aracınızı iyi tanımıyorum..söyliyeceklerim"keyfe keder"önerilerdir..amma sanayideki ustaları yabana atmamak lazım..işin ehli aranmalı veya aracınızın varsa servisi..
    bizde şöyle bir "ön yargı"var;servismi?aman uzak durun...çok yanlış bir kanı....
    naçizane önerilerim:aracın üreticisinin önerdiği yakıt...hararet yapıyormu..gerekirse radyatör temizliği veya değişimi..devridaim arızalımı sinsi bir arıza...efendim sübap ayarları doğrumu.(otomatikse fincan itecek saplar gözden geçirilmeli...yineliyorum bazı kullanıcılarda "düşük devirde kullanma alışkanlığı"var gözlemlenmeli...
    buji değiştirin (fabrika önerilenini takın)çok bilmiş "usta?lar"uzun paso yerine kısa paso veya tam tersi uygulamalarda bulunuyorlar kontrol edin ettirin..kolay gelsin..
    not:LPG hakkında hiç bilgim yok..
    teşekkür ederim cevabınız için

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-04-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    11806

Merhaba bende nacizane bir kac fikir vermek isterim.aracınız yeni nesil oldugu için bir cok yerinde sensörler mevcuttur volan konum sensoru hava akış sensoru rolanti duzenleme vs aracınızı bilgisayara taktıgınızda sorun gorunmeyebilir ancak bu sensorleri tek tek deneyerek de sorunu cozmek için ustalara caba sarfettirebilirsiniz saygılar...

Xperia Z ile gonderildi.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    76070

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi turkfatih Mesajı Göster
    Merhaba bende nacizane bir kac fikir vermek isterim.aracınız yeni nesil oldugu için bir cok yerinde sensörler mevcuttur volan konum sensoru hava akış sensoru rolanti duzenleme vs aracınızı bilgisayara taktıgınızda sorun gorunmeyebilir ancak bu sensorleri tek tek deneyerek de sorunu cozmek için ustalara caba sarfettirebilirsiniz saygılar...

Xperia Z ile gonderildi.
    teşekkürler buda bir fikir ben daha çok lpg mantığını araştırıyorum eğer sorunumu çözecekse lpg kiti taktıracam o pozisyondayım :)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    03-09-2006
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    332830

merhaba motor komprösörünü yanı sıkıştırma basıncını kontrol ettirin şahsi fikrim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-09-2009
    Mekan
    53 Rize
    Üye No
    505593

avans vurması(detenasyon)tamamen motorun iç dinamiğiyle ilgilidir..avans vurması-detenasyon-erken ateşleme(aynı şeyler)neden kaynaklanıyor araştırılırsa daha sağlıklı sonuca ulaşılır...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı