Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 5 mesajdan 1 ile 5 arası

Konu: 42 Derece ve 7 Derece Uydu Ayarları Yardım !

Starting Member
    Giriş Tarihi
    07-07-2011
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    564706

New Icon22 42 Derece ve 7 Derece Uydu Ayarları Yardım !

Oncelikle herkese iyi ramazanlar. Benim söyle bir sıkıntım var yazlıkta 2 adet canak kurdurdum biri 42 derece digeri 7 derece diseq switchle uyduları birbirine bagladılar dreamboxta bu siteden baktıgım ayarlardan hangi ayarı yaptıysam goruntu alamadım sinyal aldıgım oldu ama goruntu gelmedi kıslık evde motorlu canak kullanıyorum orda taktıgımda sorun yok tunerdan hata oldugunu dusunmuyorum tahminimce yaptıgım ayarlarda sıkıntı var bu konuda yardımcı olursanız sevinirim...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

iki canaktan gelen kablolar deiseqc sivicte birlesir siviclerin bir kisminda girisler 1-2 diye bir kisminda a-b diye adlandirilir. sivicten kablolara bak hangi girise hangi canaktan kablo geliyor ayni siralamayi cihazin ayarlarindanda yaparsan her iki uyduyuda sorunsuz izlersin.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    07-07-2011
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    564706

basit ayar olarakta yaptım gelismis ayar olarakta yaptım fakat sinyal almama ragmen goruntuyu alamadım switch 4 lu ben basitten a ve b olarakta yaptım gelismisten lnb 1 lnb 2 olarakta yaptım yine aynı sonucu aldım ayrıntılı olarak tarif edebilirseniz iyi olur resimli anlatımların hepsi 4 uydu olarak var bana uygun olan ayarı bulamadım hala yardımın icin yinede tesekkurler baska yardım edebilecek varsa sevinirim...

Member
    Giriş Tarihi
    19-08-2005
    Mekan
    Üye No
    126200

slm kardes switch dreamboxa uyumlu deyilse göstermez.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi emreacars Mesajı Göster
    basit ayar olarakta yaptım gelismis ayar olarakta yaptım fakat sinyal almama ragmen goruntuyu alamadım switch 4 lu ben basitten a ve b olarakta yaptım gelismisten lnb 1 lnb 2 olarakta yaptım yine aynı sonucu aldım ayrıntılı olarak tarif edebilirseniz iyi olur resimli anlatımların hepsi 4 uydu olarak var bana uygun olan ayarı bulamadım hala yardımın icin yinede tesekkurler baska yardım edebilecek varsa sevinirim...
    Basit ayar olarak yapacaksin sinyal aliyorsa normalde göstermesi lazim siz en iyisi ilk olarak kablolari tek tek direk takarak deneyin o sekilde görüntü geliyorsa birde degisik marka diseqc sartelle deneyin bu tür cihazlar bazi markalarda sorun cikarabiliyor benim basimada geldi beni cok ugrastirmisti.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı