Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 36 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Chipbox Gazeteler-v4 Eklentisi

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-07-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    363016

Chipbox Gazeteler-v4 Eklentisi

EKLENTİNİN ADI:Gazeteler v4

AMACI:

1) Chipbox'unuzda 12 tane gazetenin anasayfasını gösterir. Alttaki videoyu dikkatle inceleyiniz.

EKRAN GÖRÜNTÜSÜ:

KULLANIMI:

1) Eklentiyi indirip kuruluma başlayın.

2) Kurulum bitince, MENU + 8 butonlarına basın.

3) 5 saniye bekleyin, sonra yukardaki videoda olduğu gibi, SAĞ / SOL butonlarla sayfaları gezebilirsiniz. EXIT butonuna basarsanız da çıkıp normal uydu alıcısı fonksiyonuna geri döner.

AÇIKLAMALAR:

1) Bu eklenti sadece 720p ve 1080i modlarında çalışır.

2) Mutlak suretle internet erişimi ve adresine bağlanabiliyor olması gereklidir.

Not: Eğer videoyu dikkatle izlerseniz, kumanda tepki süresinin ne seviyelerde olduğunu görebilirsiniz. Eğer TrueType font kullanırsanız, bu hızda çalışmaz. Fixed font ile, piyasanın en hızlı cihazlarından birisi (hatta belki de en hızlısı) Chipbox'tır diyebilirim.

Not2: Gazete-v3'te sadece 6 tane gazete görüntüleniyordu. Şimdi 12 tane gazete görüntüleniyor. 3. ve 4. gazeteler de Fanatik ve Fotomaç.

Not3: Gazete-v3'te, eklenti MENU + MUTE ile çalışıyordu. Diğer eklentilere uyumlu olması açısından, bu da MENU + 8 ile çalışıyor artık.

Not4: medyatava sitesinin verdiği tiraj oranlarına göre görüntülenecek gazeteleri seçtim. Eğer bu 12 gazeteden farklı bir gazete okumak isterseniz, istediğiniz gazeteyle yer değişikliği yapabilirim.

Not5: Kaynak kodları da isteyen herkese açıktır.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-04-2008
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    430363

SayınDrejo,
    Emeğinize sağlık...
    Güzel ve kullanışlı...
    Siz yapacaksınız,biz kullanacağız...
    Ve hep daha fazlasını istemeye devam edeceğiz...
    Hayat böyle...
    Saygı ve muhabbet ile...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-05-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    102677

çok ama çok güzel bir eklenti olmuş.emeğinize yüreğinize sağlık..

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-07-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    363016

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi veliyıldırım Mesajı Göster

Siz yapacaksınız,biz kullanacağız...
    Ve hep daha fazlasını istemeye devam edeceğiz...
    Hayat böyle...
    ..
    Bu doğru, itirazım yok buna, ama ben sadece Sn Nextadam dışında da bu projeye birilerinin katkıda bulunmasını isterdim.
    Sonuçta ben de evimde Chipbox kullanıyorum, bende kullandığım cihazın birsürü yeni özelliğe sahip olmasını isterim.
    Ama forumlarda laf salatası yapmak yerine, birazcık katkıda bulunmaya çalışılsa ( Söz meclisten dışarı, siz saolun varolun şimdiye kadarki emekleriniz için), çok çok daha iyi birşey çıkartabilirdik ortaya.

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi osman1905 Mesajı Göster
    çok ama çok güzel bir eklenti olmuş.emeğinize yüreğinize sağlık..
    Birşey değil, daha iyisini yapmaya çalışacağız. İyi seyirler.

Not: Bazen sunucuda taranmış gazeteler yarım çıkabiliyor, bu durumda SAĞ / SOL butonlarıyla sayfa yenileyin; eğer yine düzelmezse, Chipbox'unuzun fişini çekip tekrar takın, RAM temizlensin, sunucudan gazeteleri yeniden indirsin, o zaman %99 düzelir.

Not2: Sunucu tarafı kapalı olursa, gazeteleri indiremezse, uygulama düzgün çalışmaz.

Not3: Eğer gazetelerin tarihi eskiyse, bilin ki bu Chipbox'un veya yazılımın suçu değil; sunucuda güncel gazete yüklenmemiş olduğu içindir.

Kolay Gelsin

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-03-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    201770

drejo arkadaşımıza bu yeni gazeteler eklentisi için çok teşekkürler ellerinize sağlık..
    kumanda üzerinde zoom tuşu olsa küçük yazıları okuma şansımız olurmu acaba? drejo arkadaşımız bununla ilgili açıklama yaparmı mümkünmüdür olması veya olmaması..
    Düzenleyen unal4545 : 14-08-2012 at 20:14

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2008
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    433031

harika olmuş. Eline sağlık usta. Selametle.

bu arada tum Chipbox ailesinin kadir gecesi mübarek olsun.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    12-05-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    100599

Emeğinize Sağlık, Teşekkürler...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Eklenti güzel olmuş. Burada arkadaşların farketmediği olay eklentilerde kumandanın kullanılabilir olması çok önemli bir olay. Bu sayede çok şey yapılabilir.

Eklenti 'a eklendi.
    Düzenleyen nextadam : 19-08-2012 at 13:26

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi unal4545 Mesajı Göster
    drejo arkadaşımıza bu yeni gazeteler eklentisi için çok teşekkürler ellerinize sağlık..
    kumanda üzerinde zoom tuşu olsa küçük yazıları okuma şansımız olurmu acaba? drejo arkadaşımız bununla ilgili açıklama yaparmı mümkünmüdür olması veya olmaması..
    Kumanda olayı olmadan önce ben de bunu düşünüyordum. Flash gibi gazeteye yaklaş-uzaklaş gezinme olabilse süper olurdu.

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-07-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    363016

Chipbox Gazeteler-v4 Eklentisi

sdl_gfx kutuphanesi zoom destegi sunuyor. ama sag sol ile 3erli sayfa degistiriyoruz su anda... yani gazeteleri tek tek secmiyoruz... birde, indirdigimiz imajlar zaten sikistirilmis formatta, yani zoom edince yazilar okunabilir hale gelirmi.... siz bana tam olarak nasil kullanmak istediginizi anlatin, bende yapmaya calisayim elimden geldigince... zoom butonu olmasina gerek yok, siz istediginiz bir buton secin, ben onu zoom haline getiririm sorun yok o konuda...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi :::.DREJO.::: Mesajı Göster
    sdl_gfx kutuphanesi zoom destegi sunuyor. ama sag sol ile 3erli sayfa degistiriyoruz su anda... yani gazeteleri tek tek secmiyoruz... birde, indirdigimiz imajlar zaten sikistirilmis formatta, yani zoom edince yazilar okunabilir hale gelirmi.... siz bana tam olarak nasil kullanmak istediginizi anlatin, bende yapmaya calisayim elimden geldigince... zoom butonu olmasina gerek yok, siz istediginiz bir buton secin, ben onu zoom haline getiririm sorun yok o konuda...
    Gazeteler o zaman tek tek ekrana gelecek. Örneğin zoom tuşu ile yaklaşılacak. (Birkaç kere basınca daha da yaklaşılabilse, hatta yaklaşınca sağ-sol/yukarı-aşağı gidelebilse süper olurdu)
    Ayrıca okunabilir olması için taranmış gazete boyutunun küçültülmemesi gerekecektir.
    Aslında gazeteler önce bir menüde seçilebilse güzel olurdu. Böylece birçok gazeteden isteyen istediğini seçip indirilmesini sağlanırdı. (taranmış sitelerden direk gösterilirdi)

Birçok şey istediğimin farkındayım. İmkan yoksa fantezi olarak kalabilir.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-03-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    201770

nextadam arkadaşımız benim kısaca yazdığım gazetelerle ilgili düşüncemi oldukca güzel yazmış kendisine teşekkür ederim. drejo arkadaşımız bununla ilgili bir çalışma yapacaktır. olur veya olmaz bizi bilgilendir diye düşünüyorum. ayrıca formdaki tüm arkadaşlarımızın ramazan bayramını kutluyorum..

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-07-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    363016

nextadam arkadaşımız benim kısaca yazdığım gazetelerle ilgili düşüncemi oldukca güzel yazmış kendisine teşekkür ederim. drejo arkadaşımız bununla ilgili bir çalışma yapacaktır. olur veya olmaz bizi bilgilendir diye düşünüyorum. ayrıca formdaki tüm arkadaşlarımızın ramazan bayramını kutluyorum..
    Ok, hemen bilgilendirme yapayım.

1) Zoom olayı mümkün.

2) Kumanda ile kontrol konusunda da bir sıkıntı yok.

3) Şu anki yapıyı ( her sayfada 3 gazete, SAĞ / SOL ile sayfa değişimi, açılışta çoklu indirmeler...vs) komple değiştirmek gerekiyor.

4) İyice düşününce, neredeyse baştan yazmak gerekiyor, bu da yaklaşık 10-15 gün sürer.

5) Şu anki haliyle 12 tane gazete okunabiliyor, ama zoom yapılamıyor.

6) Şu anda acilen yapılması gereken bir temizlik işi ve Skor eklentisi var. Önce bu işleri bitirip, daha sonra Gazete-v5 çalışmasına başlamayı planlıyorum.

7) Yapılması zor olan eklentiler var. Ençok zaman & emek gerektirenler bunlar. Bir de, yapılması zor olmayan, ama amelelik işi şeklinde tabir edilen, sadece zaman alan eklentiler var. Gazete biraz böyle bir eklenti. Türlü türlü detaylarla uğraşmak zorunda kalıyorsun, can sıkıcı bir durum.

Chipbox linux işletim sistemine sahip bir cihaz olduğu için, bu eklenti vs gibi programların yazılması konusunda önü açık. Sadece yapılması zaman alıyor ve emek gerektiriyor. Biz de elimizden geldiğince zaman ayırmaya çalışıyoruz ama:

1) Hiremco'nun tek cihazı Chipbox değil.

2) Yeni modeller de yapılıyor, bu modellerin de olabildiğince hazır yazılımla çıkması için çaba sarfediyoruz.

3) Varolan diğer modellere de destek vermeye çalışıyoruz.

4) Bazen, bir eklentinin basit bir kısmını çözebilmek için, günlerce bilgisayara kapanıp düşünmek gerekiyor, o esnada foruma girip birşeyler yazmayınca sanki uğraşılmıyormuş gibi bir izlenim oluşuyor.

Acaba twitter hesabı mı açsam ?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-03-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    201770

Ok, hemen bilgilendirme yapayım.

1) Zoom olayı mümkün.

2) Kumanda ile kontrol konusunda da bir sıkıntı yok.

3) Şu anki yapıyı ( her sayfada 3 gazete, SAĞ / SOL ile sayfa değişimi, açılışta çoklu indirmeler...vs) komple değiştirmek gerekiyor.

4) İyice düşününce, neredeyse baştan yazmak gerekiyor, bu da yaklaşık 10-15 gün sürer.

5) Şu anki haliyle 12 tane gazete okunabiliyor, ama zoom yapılamıyor.

6) Şu anda acilen yapılması gereken bir temizlik işi ve Skor eklentisi var. Önce bu işleri bitirip, daha sonra Gazete-v5 çalışmasına başlamayı planlıyorum.

7) Yapılması zor olan eklentiler var. Ençok zaman & emek gerektirenler bunlar. Bir de, yapılması zor olmayan, ama amelelik işi şeklinde tabir edilen, sadece zaman alan eklentiler var. Gazete biraz böyle bir eklenti. Türlü türlü detaylarla uğraşmak zorunda kalıyorsun, can sıkıcı bir durum.

Chipbox linux işletim sistemine sahip bir cihaz olduğu için, bu eklenti vs gibi programların yazılması konusunda önü açık. Sadece yapılması zaman alıyor ve emek gerektiriyor. Biz de elimizden geldiğince zaman ayırmaya çalışıyoruz ama:

1) Hiremco'nun tek cihazı Chipbox değil.

2) Yeni modeller de yapılıyor, bu modellerin de olabildiğince hazır yazılımla çıkması için çaba sarfediyoruz.

3) Varolan diğer modellere de destek vermeye çalışıyoruz.

4) Bazen, bir eklentinin basit bir kısmını çözebilmek için, günlerce bilgisayara kapanıp düşünmek gerekiyor, o esnada foruma girip birşeyler yazmayınca sanki uğraşılmıyormuş gibi bir izlenim oluşuyor.

Acaba twitter hesabı mı açsam ?
    drejo kardeşim size katılmamak mümkün değil ama. istekler bitmiyor gazeteler inanın şu haliyle bile gayet güzel her gün önce gazete başlıklarını okuyorum az değil tam 12 tane birde sayfaları çok çabuk yüklüyor. kendimiz sayfaları değiştiriyoruz güzel hoş size tekrar teşekkürler ediyorum.kolay gelsin

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-03-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    201770

chipbox hd. gazetelerde problem var. menü +8 yapınca 12 tane gazete indiriyor ama sayfalar yarım yamalak iniyor tam sayfa indirmiyor. drejo ve nextadam sorunu giderirlermi. yoksa sadece sorun bendemi.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

chipbox hd. gazetelerde problem var. menü +8 yapınca 12 tane gazete indiriyor ama sayfalar yarım yamalak iniyor tam sayfa indirmiyor. drejo ve nextadam sorunu giderirlermi. yoksa sadece sorun bendemi.
    Şu anda test imkanım yok. Ancak cihazı kapatıp açıp tekrar deneyiniz.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-03-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    201770

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi nextadam Mesajı Göster
    Şu anda test imkanım yok. Ancak cihazı kapatıp açıp tekrar deneyiniz.
    nextadam sorun devam ediyor cihazı arkadan kapatıp kekrar denedim sonuç ayni. bir el atsanız iyi olacak kolay gelsin selamlar..

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-07-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    363016

nextadam sorun devam ediyor cihazı arkadan kapatıp kekrar denedim sonuç ayni. bir el atsanız iyi olacak kolay gelsin selamlar..
    Şu an düzelttim ( Sorun hiremcoteknik'e gazeteleri gönderen sunucudaydı)...

/tmp klasörünün silinmesi için, cihazınızı kapatıp açın ( Yada FTPden girip silseniz de olur, kapatmanıza gerek kalmaz).

Yeniden açılınca gazeteler normal çalışacaktır.

Kolay gelsin...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-03-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    201770

Şu an düzelttim ( Sorun hiremcoteknik'e gazeteleri gönderen sunucudaydı)...

/tmp klasörünün silinmesi için, cihazınızı kapatıp açın ( Yada FTPden girip silseniz de olur, kapatmanıza gerek kalmaz).

Yeniden açılınca gazeteler normal çalışacaktır.

Kolay gelsin...
    drejo sorunu giderdiğiniz için çok teşekkürler. problem kalmadı saolun kolay gelsin..

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-03-2006
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    201770

sayın drejo
    eklenti kısayolları'na puan durumu- fıkra-flakans bilgileri-gibi. menü + info. eklenti kısa yollarına ilave edilsin..eklesin

short-v1. tar kısayol-bilgi.

autozap menü + 1.2
    ınfoshow menü + 7
    döviz bilgileri menü + 5
    namaz vakitleri menü + 6
    gazeteler menü + 8
    hava durumu menü + 3
    puan durumu menü +.............
    flakans bilgileri menü+.............
    fıkra menü +.........

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları