Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 26 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Ve... Milletvekili Kaçırıldı..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-05-2008
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    434617

Ve... Milletvekili Kaçırıldı..

Tunceli'de yol kesen PKK'lılar CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ü kaçırdı.
    2 PKK'LI YOLU KESTİ

Esnaf ve vatandaşlarla görüşmek amacıyla sabah saatlerinde Tunceli'nin Ovacık İlçesi'ne giden CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün yolu dönüşte saat 19:00 sularında Ovacık karayolunun 35. kilometresinde iki kişilik PKK'lı grup tarafından kesildi.
    MUHABİR VE DANIŞMAN SERBEST

CHP Milletvekili Hüseyin Aygün, Akşam Gazetesi Muhabiri Kadir Merkit ve Aygün'ün danışmanını araçtan indiren örgüt mensupları; muhabir ve danışmanı serbest bıraktıktan sonra, Aygün'ü alarak ormanlık alana götürdü.
    OPERASYON BAŞLATILDI

Akşam Muhabiri Kadir Merkit ve Hüseyin Aygün'ün danışmanının kent merkezine gelerek haber vermesi üzerine, güvenlik güçleri Aygün'ü kurtarmak amacıyla bölgede operasyon başlattı.

8 Ağustos'tan beri Tunceli'de bulunan Aygün, ilçe ve köylerde vatandaşlarla görüşmeler gerçekleştiriyordu.
    CHP DOĞRULADI

Aygün'ün kaçırılma haberi partisi tarafından da doğrulanırken, Aygün'ün eşi Emine Aygün'ün yakın çevresine, henüz bir bilgi alamadıklarını söylediği belirtildi. Aygün'ün, 8 Ağustos'tan bu yana CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun vekillere talimatı üzerine seçim bölgesinde bulunduğu ve bugün de kent merkesine 60 km uzaklıkta Ovacık köyüne gitiği kaydedildi.

CHP: ŞOKTAYIZ

Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin: ''Şoktayız, kendisi bölgede bazı çalışmalar yapıyordu. Valinin açıklamasından başka hiçbir bilgi alamıyoruz. Hüseyin Aygün'ün danışmanı serbest bırakılmış ancak Aygün'den henüz haber yok, kendisine ulaşamıyoruz. Şu aşamada herhangi bir değerlendirme yapmak mümkün değil. Bunun neden yapıldığı konusunda bir bilgimiz yok. Neyin ne olduğunu anlamış değiliz. Yerel kaynaklardan bazı bilgiler var'' dedi.
    KAMER GENÇ'TEN AÇIKLAMA

Olayla ilgili, CHP'nin bir diğer Tunceli Milletvekili Kamer Genç'ten bir açıklama geldi.Genç, Hüseyin Aygün'ün saat 19.00 sıralarında Ovacık ilçesinden Tunceli'ye giderken Munzur Çayı kıyısında kaçırıldığını öğrendiklerini söyledi.

Aygün'ün yanında iki kişi bulunduğunu ancak bu kişilerin serbest bırakıldığını aktaran Genç, ''Emniyet Müdürü ile konuştum. Olay daha çok yeni, inceliyorlar. Biz de araştırmamızı sürdürüyoruz'' dedi.

Genç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na bilgi vermek amacıyla ulaşmaya çalıştığını da bildirdi.
    Düzenleyen By-pass : 12-08-2012 at 23:41 Sebep: ek

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    112421

geçmiş olsun. iyice azıttılar bunlar.

Ama sorun terör değil, ülkemizin asıl sorunu Esad. Değil mi? ABD öyle istiyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-05-2008
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    434617

Şimdi BDP nin tutumu çok önemli... kendi ayaklarına kurşun sıkmaya benzer bu.
    Düzenleyen eskiya1 : 13-08-2012 at 13:20

Average Member
    Giriş Tarihi
    20-11-2008
    Mekan
    63 Şanlıurfa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    468593

Hüseyin aygün bdp politikalarını destekleyen biridir..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-11-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    469537

Hayret, Milletvekilleri pek eskortsuz, korumasız gezmezdi
    2 Kişi yol kesecek ve Milletvekilini alacak... Pardon ama ben yemedim...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-05-2008
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    434617

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi KOSOWALI Mesajı Göster
    Hayret, Milletvekilleri pek eskortsuz, korumasız gezmezdi
    2 Kişi yol kesecek ve Milletvekilini alacak... Pardon ama ben yemedim...
    Valla doğru diyorsun.. hemde kendi şehrinde..:smiles20:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2005
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    64450

O zaman kaçırılan kaymakam nerede birisi cevabını versin, koruma polisi olmadan adım bile atmaz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    53134

cok komik bir ülkede yaşıyoruz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-05-2008
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    434617

Vuracaksanız beni vurun

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün kaçırılması sırasında PKK’lılarla sert tartışmaya girdiği belirtildi

Ellerinde uzun namlulu silah bulunan 2 PKK’lının otomobili durdurduğu zaman Milletvekili Aygün’ün otomobilden inmek istemediği öğrenildi. Aygün, PKK’lılarla yörede konuşulan Zazaca konuşmak istediği, ancak PKK’lıların, "Biz bilmiyoruz" demesi üzerine Türkçe konuştuğu belirtildi.

VURACAKSANIZ BENİ VURUN
    Aygün, PKK’lılara, "Arabadan inmeyeceğim, kaçırılma olaylarını doğru bulmuyorum. Ben milletvekiliyim, beni halk seçti. Vuracaksınız beni vurun, danışmanımı ve diğer arkadaşı bırakın" dedi. PKK’lılar Aygün’ün isteği üzerine yanındaki 2 kişiyi otomobille gönderdikten sonra milletvekilini yanlarına alıp ormanlık alana gittikleri öğrenildi.

İLK KEZ SİVİL ELBİSE İLE YOL KESTİLER
    Tunceli-Ovacık arasında Milletvekili Aygün’ün kaçırıldığı bölgede PKK’lılar daha önce de yol kesip, durdurduğu araçlar üzerindeki yolcular üzerinde kimlik kontrolü ve örgüt propagandaları yapmıştı. Bölgede yol kesen PKK’lıların üzerinde dağda giydikleri kıyafetler bulunurken yetkililer, PKK’lıların ilk kez sivil kıyafetle yol kesmesine dikkat çekti.

Milliyet Haber.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2009
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    496912

Bakalım ne çıkacak bu olaydan.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    26-07-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    367778

milletvekili bir tabur adam ve kormumayla geziyor nereye kacırıyor iki kişi ? belkide kendisi kaçmıştır kim bilir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2005
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    60540

Ynt: Ve... Milletvekili Kaçırıldı..

Senaryosu çıkar yarın sabah

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    226

Konuyla ilgili iki açıklama

Bunlar beklediğimiz şeyler

İhsan YALÇIN-Özgür ARSLAN- İSTANBUL DHA
    13 Ağustos 2012

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasıyla ilgili soruları yanıtladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Milletvekili Hüseyin Aygün’ün kaçırılmasıyla ilgili soruları yanıtladı. Erdoğan, "Konuyla ilgili olarak İçişleri Baknlığımız takipte. Malum 3 kişi olduğu söyleniyor. 2’si bırakılmış ama Hüseyin bey şu anda kaçırılmış vaziyette. Tabii kimler kaçırmıştır nasıl olmuştur ancak tahminler var. Tüm güvenlik güçlerimizin takibindedir. Temenni ederimki kısa zaman içerisinde yakalanır veya serbest bırakılması sağlanır. Bu, bölücü terör örgütünün neler yapmak istediğini ortaya koyması bakımından çok önemli. Bunlar beklediğimiz şeyler. Ve güvenlik güçlerimiz takiptedir. İnşallah kısa zamanda netice alırlar" diye konuştu.

Amaçları Propaganda

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu ise şunları söyledi: “İlk kez bir milletvekili kaçırılıyor. Bu tür eylemler propaganda içindir. Kendisine zarar vereceklerini tahmin etmem. Siyasete müdahale aynı zamanda tehlikeli bir iştir. Döner yapanı bulur. Demokrasi, hak, hukuk, adalet diyeceksiniz. Bunları yaparken siyaset yapanlara dokunursanız ciddi tepki alır.”
    kaynak:
    AKP'li Hüseyin Çelik'ten skandal yaratacak açıklama!
    Hüseyin Çelik: Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis'i toplayamayız
    13 Ağustos 2012 Pazartesi 05:29

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’ten şok sözler...

CHP'nin TBMM'nin toplanmasına yönelik çalışmalarını eleştiren Çelik, 'Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis'i toplamayız'ifadesini kullandı.

Habertürk'e konuşan Çelik, CHP'nin terör olayları nedeniyle Meclis'in olağanüstü toplanması girişimini şöyle değerlendirdi:

- Özellikle PKK'nın oluşturduğu bir gündemin peşine takılarak TBMM'yi toplantıya çağırmanın ne kadar çok yanlış olduğu, kanaatimizi biraz daha pekiştiriyor. Bu gelişmeden (CHP Milletvekili Aygün'ün kaçırılması) sonra AKP tavrında değişiklik yapmayacaktır.

BOMBA PATLATTI YER BASTI DİYE...

- Gerekli olursa Meclis tabii ki toplanabilir ama PKK bomba patlattı diye, bir yeri bastı diye, birkaç Mehmet'i şehit etti diye örgütün her gün Türkiye'nin gündemini oluşturmasına müsaade etmemeliyiz. Bizim hassasiyetimiz budur.
    kaynak:
    kaynak.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2008
    Mekan
    58 Sivas
    Üye No
    419843

kaçırdı süsü verilmiş, örgütle görüşme olmasın....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-05-2008
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    434617

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi malcolm58 Mesajı Göster
    kaçırdı süsü verilmiş, örgütle görüşme olmasın....
    Milletvekili feysbooktan nerelere gideceğini açıklamış.. " gelin beni alın " demiş sanki..

Zaten hep gündemde olmak için bahane yaratıp duruyordu.Amacına ulaştı.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-11-2005
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    159011

Bir millet vekili kendi memleketinde tek başına gezecek ha. Bunu anca milletvekilliği bitince görürüz.

Hiç yoktan bir millet vekilinin yanında 4-5 tane adam vardır beraber gezen. Bu işin arkasından çıkar bişeler merak etmeyin. Ayrıca hiç birşey yapmazlar 3 güne bırakırlar. Karşılıklı dövüş bunlar.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-05-2009
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    494264

ben felan saatte bu yoldan geciyorum beni gelin alin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-11-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    469537

Eğer sen içindeki hainleri bile temizleyemezsen dışardakiler seni kale alır mı
    Yahu, bugün Adliye personellerine dahi gidiş gelişleri esnasında eskort verilir.
    Kaldı ki bu Milletvekili...
    Ayrıca sözde kaçırılma esnasında aracında birde gazeteci varmış... Haberi yapan (yayan)
    Tam da o güne denk gelmesi ne tesadüf değil mi.
    Düzenleyen eskiya1 : 13-08-2012 at 13:19

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-01-2005
    Mekan
    02 Adıyaman
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    62900

tipine bakılırsa onlara cok benziyo oyun bunlar yorulmuştur.tatil yapıyodur:ok: daha cok yazacak şeyler varda neyse??????
    Düzenleyen enbes : 13-08-2012 at 13:51

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-01-2010
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    520588

Danışıklı dövüş olabilir.

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon