Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: TRT Olimpiyat Basketbol Spikeri Felaket

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    296402

TRT Olimpiyat Basketbol Spikeri Felaket

TRT Olimpiyat Basketbol Spikeri hakan aslan yıllarca haber sunmus eski haber spikeri 2-3 sene once spora kaydırlmıs bi isim

bu olimpiyatta basketbol maçlarını anlatıyo ama o kadar basketbol bilgisi düşükki 3 saniye kuralını vs. bi çok yerde sus pus kalıyo

maçları steps ribaunt smaç pas bu 4 kelimeyle anlatıyo su anda ABD-İSPANYA maçı var yılların sergio lulunu yapmıs yuy
    Düzenleyen suadiye : 12-08-2012 at 18:17

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-06-2010
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    534456

gerçekten daha kötü anlatılamaz heralde bir basketbol maçı..aynı spiker 2010 dünya kupasında futbol maçlarında da çok kötüydü.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-07-2004
    Mekan
    64 Uşak
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    19190

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi eraydin_93 Mesajı Göster
    gerçekten daha kötü anlatılamaz heralde bir basketbol maçı..aynı spiker 2010 dünya kupasında futbol maçlarında da çok kötüydü.
    O yüzden TRT'den bakmiyorum, NBC televizyonundan ingilizce bakiyorum :) ESPN spikerleri gibi, cok heyecanli anlatiyorlar. Hem de kendi maclari.
    Düzenleyen hturbe : 12-08-2012 at 18:54

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-11-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    466830

Devlet kanalı olmanın getirdiği bazı dezavantajlardan biri işte.Fazla kızamıyorumda artık ne diyelim herşey prosedür olmuş bu kurumumuzda.Halbuki ekstra şeylere o kadar bütçe pekala ayırıyorlar,programlara dizilere verdikleri ücretler devlet memuruna maaş statüsündemi veriliyor sanki bunlara verilen ücretler nasıl normalse ekstradan bir miktar teknik ve sunum elemanı pekala alınabilirdi diyorum imkansız meclis kanunu gerek deniliyor.Ben demiyorumki bunu dünden bugüne yapılmalıydı 4 sene öncesinden buranın yayıncısı bilinmiyor değildi.

Siyasi irade Olimpiyat organizasyonu düzenleme anlamında bu kadar istekli iken medya yayını anlamında maalesef sınıfta kalıyoruz çok zaman.Elin adamları daha birkaç hafta öncesinde ne diyor;Türkler futboldan başka şey bilmezde seyretmezde.Halbuki böyle değil ama arkadaş yayın anlamında ne verirsen izleyide o yöne kanalize olur bu anlamda elbet.Devlet iradesi demeliydiki 1 sene öncesinden ben bu olimpiyat organizasyonunu kafaya koydum madem seyirci potansiyelini artırmayı önce medya/yayın anlamında gerçekleştireceğim bunu da kendime bağlı bulunan bu olayın bu seneki yayıncı kuruluşu olan kurum ile başlayacağım demeliydi.Olimpiyat organizasyonu almak sadece bir kaç lobi çalışmasında ibaret değil,bunu ilk başvurlar ile şimdikiler arasındaki bakış açılarını ve çalışmaları kıyaslıyarak daha iyi görüyoruz ancak dediğim gibi bu çalışmalardan medya ayağında biraz daha ehemmiyet verilebilmeliydi.

Bu arada konu açan arkadaşımızın isim telaffuzu konusunda dediğine bişey demek çok doğru olmayabilir.Bu konuyu biraz müstesna tutmak gerek zira çok spor dalında oyuncuların ismilerinin telaffuzu yazılışından ya da bilinenden farklı olabiliyor.Bu oyuncunun ismi Segio Llull yani hafif Y'ye vuran bir çift L okunuşu var İspanyolcada yanlış bilmiyorsam.:)
    Düzenleyen nigdeli29 : 12-08-2012 at 19:05

Banned Member
    Giriş Tarihi
    17-09-2009
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    506633

ben maçı içtimai tvde izledim.Trtde basket seyredilmez.Geçen gün bir basket maçı seyredeyim dedip 2.periyottan sonrası yayınlanmadı.Nasıl bir yayıncılık ilkesi ise?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-05-2011
    Mekan
    04 Ağrı
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    562167

bariz trt rezilliği :hhh:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-09-2004
    Mekan
    11 Bilecik
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    31792

avni küpeli'yi aradı kulaklarımız.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-10-2008
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    460169

bir trt klasiği maç yayınında bile ekranı vali ataması yazılıyor saatlerce .

Banned Member
    Giriş Tarihi
    27-07-2012
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    582188

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi aslancimbom1905 Mesajı Göster
    ben maçı içtimai tvde izledim.Trtde basket seyredilmez.Geçen gün bir basket maçı seyredeyim dedip 2.periyottan sonrası yayınlanmadı.Nasıl bir yayıncılık ilkesi ise?
    TRTSporun Basketbol Final Macina gec baglanmasinin nedeni, Brezilya-Rusya Voleybol final macinin 5 sete uzamasidir. Macin uzamasi TRTnin elinde olan birsey degil, maci da yarida birakmak istemediler ve iyi de yaptilar. Son yillarin en güzel Voleybol macini izledim. TRT mac biter bitmez Basketbol macina baglandi. Olimpiyatlarda spiker kalitesi aramayin bence, TRTnin genel yayini ile ben de memnun degilim ama, Ictimai ve Idman ile kiyaslanmayacak derecede daha kaliteli yayin görüntüsü.

TRT spikeri maci Azerice olarak izleyecek kadar kötü degildi. Ben de ara sira zapladim Ictimai Tvye ama TRT baskete baglaninca TRTden izledim maci...
    Düzenleyen wiener81 : 13-08-2012 at 16:26

Banned Member
    Giriş Tarihi
    05-09-2009
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    505127

Oyuncunun ismi "Llull". İspanyolcada çift L "y" olarak okunur. Böylece isim "Lul" olarak değil, "Yuy" olarak telaffuz edilir. Spiker doğru söylemiş, sizin yanlışınız var.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    301882

Hiç şaşırmadım.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    19-12-2011
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    572452

Ben basket maçlarının tamamına yakınını netten izlemek zorunda kaldım. Aynı spikerden mi bahsediyoruz bilmiyorum. Bir basketbol aşığı olarak şu yaşıma kadar yerli, yabancı, uluslararası ayırt etmeden on binlerce basket maçı izlemişimdir, bu kadar kötü anlatan spiker ilk defa gördüm. Dünyaca tanınmış basketbolcuların isimlerini yanlış telaffuzu bir yana basketbol kurallarından bir haberdi anlatan kişi. Aslında anlatıyor demek yanlış olur. Koca 24 saniyelik hücumda ağzından iki sporcu ismi ve "sayı"," basket" gibi kelime harici bir şey çıktığı yoktu.

Basketbolu bilerek izleyen izleyiciler için anlatım gerçekten facia ötesiydi.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı