Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 23 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Xtrend ET5000 mi GiGaBlue HD 800 Solo mu?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-10-2005
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    141882

Xtrend ET5000 mi GiGaBlue HD 800 Solo mu?

Benim emektar klon Dreambox 800 HD hakkın rahmetine kavuştu.Yeni bir cihaz almak farz oldu.Zaten sim 1.0 mı deydi bl 72 üzerinde hiçbir image yükleyememiştim.Ondan mı nedir ip tv olayı sürekli donuk donuktu yani akıcı değildi.Bir de flu bi görüntü.Cihaza webten vede Rs232 ile bağlanamayınca yeni bir cihaz almaya karar verdim.Ccam ve oscam çalışmalı ve iptv sorunsuz olmalı öncelikle.Parama göre beğendiğim 2 cihaz var.Xtrend Et5000 ve Gigablue 800 HD solo.Bu cihazları kullanan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.İncelediğim kadarı ile bana göre (+ ve -) leri :

Xtrend Et5000

+ Arkasında açma kapama tuşu var.
    + İşlemci 400 mhz
    - Atlanta markası beni korkutuyor görüntü kalitesi bakımından.
    - Ön tarafta display yok
    - Modul girişi yok.
    - Ön panelde ses ve kanal değiştirme tuşları yok.( Kumanda kaybolduğunda baya bi sorun oluyor malum 2 çocuk var evde )
    ? mms ve rtp leri oynatıyor mu? avi dosyalarını okuyor mu ? iptv sağlıklı mı ?bilmiyorum.

Gigablue 800 HD solo

+ Modül girişi var.
    + Ön tarafta display var.
    + Forumdan takip ettiğim kadarı ile görüntü kaliteli.
    + Ön panelde ses ve kanal değiştirme tuşları var.
    - Arkasında açma kapama tuşu yok.( Dream de kilitlendiği zaman çocukların arkasından fişi çıkarıp-takmaları hep korkutmuştur beni)
    - İşlemci 333 mhz
    ? mms ve rtp leri oynatıyor mu? avi dosyalarını okuyor mu ? iptv sağlıklı mı ?bilmiyorum.
    Düzenleyen BİGALI*BİGALI : 12-08-2012 at 00:01

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-08-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    24050

bu kategoriye vu solo'yu da ekleyebilirsiniz...kullananlar yardımcı olacaktır.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-10-2005
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    141882

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi 2gg Mesajı Göster
    bu kategoriye vu solo'yu da ekleyebilirsiniz...kullananlar yardımcı olacaktır.
    haklısın vu solo da aynı segmentte.fakat nedense benim yazdığım cihazları kullanan yok galiba forumda.

Member
    Giriş Tarihi
    27-04-2011
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    560755

Gigablue solo kullanıyorum bana göre en iyisi durumunda ama solo modeli artık üretilmiyor onun yerine se modeli ve ue modeli var onlara bakmanı tavsiye ederim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

görüntü kalitesi sizin için önemlise gigayı tek geçerim

Banned Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2012
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    576524

bence bunlarla ugrasmak yerine vu solo alsan daha harika olur gördügüm kadariyla ende takıp ettttiysen eger herkes satmaya kalkıyor gigayı nedendir bende anlamadım

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi pocahandes Mesajı Göster
    bence bunlarla ugrasmak yerine vu solo alsan daha harika olur gördügüm kadariyla ende takıp ettttiysen eger herkes satmaya kalkıyor gigayı nedendir bende anlamadım
    alım satım bölümüne bir bak bakalım gigayımı satıyorlar vuduyumu mesela gigayı bende satıyorum sırf daha üst model cihaz almak için yoksa senin dediğin gibi memnunsuzluktan değil

Banned Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2012
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    576524

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ataseven1972 Mesajı Göster
    alım satım bölümüne bir bak bakalım gigayımı satıyorlar vuduyumu mesela gigayı bende satıyorum sırf daha üst model cihaz almak için yoksa senin dediğin gibi memnunsuzluktan değil
    ben seni baz alarak konusmadım yanlıs anlasılmasın bu aralar sadece bu cihazı cok satan var dedim okadar memnunsuzlukları saten gıga bulusma konusunda bellı arkadasımız orayı okuyup alabilr hem vu duo yu da satıyolar demişsinde vu la giganın arasında daglar kadar fark var bunu sende bende biliyors unutma gigada bagımlısın verilcek yazılmlara tüm e2 ler olmuyo vu daaha zengin imaj yönünden aynı dreambox serileri gibi umarım anlasılır olmustur

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

ben seni baz alarak konusmadım yanlıs anlasılmasın bu aralar sadece bu cihazı cok satan var dedim okadar memnunsuzlukları saten gıga bulusma konusunda bellı arkadasımız orayı okuyup alabilr hem vu duo yu da satıyolar demişsinde vu la giganın arasında daglar kadar fark var bunu sende bende biliyors unutma gigada bagımlısın verilcek yazılmlara tüm e2 ler olmuyo vu daaha zengin imaj yönünden aynı dreambox serileri gibi umarım anlasılır olmustur
    görüntü kalitesinde dağlar kadar fark var biraderin vudu çamur gibi gösterilken benim solo aynı tvde cam gibi gösteriyor benim için öncelik görüntü kalitesi bu yüzden vudu benim sıralamamda en son sırada

Banned Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2012
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    576524

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ataseven1972 Mesajı Göster
    görüntü kalitesinde dağlar kadar fark var biraderin vudu çamur gibi gösterilken benim solo aynı tvde cam gibi gösteriyor benim için öncelik görüntü kalitesi bu yüzden vudu benim sıralamamda en son sırada
    görüntü kalitesinin kötü oldugna inanmıyorum ben bizdeki cihazda cam gibi gösteriyo bunun sebepleri kuyllandıgın kablo tv ayarların özellikle imaj vs vs he senin icin son sırada olabilr ama benim için en basta diyelim zevk meselesi :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

görüntü kalitesinin kötü oldugna inanmıyorum ben bizdeki cihazda cam gibi gösteriyo bunun sebepleri kuyllandıgın kablo tv ayarların özellikle imaj vs vs he senin icin son sırada olabilr ama benim için en basta diyelim zevk meselesi :)
    aynı televizyon aynı hdmı kablo ile her iki cihazıda deniyorum benim görüşüm giga daha iyi tabiki zevkler ve renkler tartışılmaz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-10-2005
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    141882

arkadaşlar sadece görüntü değil diğer özellikler nasıl cihazlarınızda.mms rtp avi iptv falan
    Düzenleyen BİGALI*BİGALI : 14-08-2012 at 21:08

Average Member
    Giriş Tarihi
    13-05-2010
    Mekan
    02 Adıyaman
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    531654

Xtrend Et5000
    bu cihazı kulanıyorum fena sayılmaz dediğin gibi önde + ve - tuşları yoktur msn olayına gelince ne yapacaksın msn'yi fiyatıda diyer cihazlara göre uygundur tercih senin..
    bişi eklemek istiyorum yalınız cihazın fazla desteği yoktur bir kunu açıyorson hiç ilgilenen yoktur bilgine..
    Düzenleyen m-ortak : 14-08-2012 at 22:41

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-10-2005
    Mekan
    17 Çanakkale
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    141882

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi m-ortak Mesajı Göster
    Xtrend Et5000
    bu cihazı kulanıyorum fena sayılmaz dediğin gibi önde + ve - tuşları yoktur msn olayına gelince ne yapacaksın msn'yi fiyatıda diyer cihazlara göre uygundur tercih senin..
    bişi eklemek istiyorum yalınız cihazın fazla desteği yoktur bir kunu açıyorson hiç ilgilenen yoktur bilgine..
    ooooo.oysaki birçok yerde özellikle bazı grupların dream xtrend ve vu+ destek verdiklerini okudum.peki avi oynatıyormu iptv falan sağlıklı mı.mms ve rtp çalışıyormu.

Adviser
    Giriş Tarihi
    22-12-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    517872

Xtrend ET-9000 ile nstreamvod daki bütün videoları izleyebilirsiniz.
    Kanal listesine online film, youtube linki, stream ekleyebilirsiniz, hbbtv kullanabilirsiniz...

Xtrend in desteklediği :
    Video formatları : "wmv", ".ts", ".avi", ".divx", ".f4v", ".flv", ".img", ".iso", ".m2ts", ".m4v", ".mkv", ".mov", ".mp4", ".mpeg", ".mpg", ".mts", ".vob"
    Audio formatları : "wma",".ac3", ".dts", ".flac", ".m4a", ".mp2", ".mp3", ".ogg", ".wav"
    Stream formatları : rtmp://, rtsp://, mms://, m3u://, pls://, asx://

ET-5000 kullanmadığım için net birşey diyemiyorum fakat yukarıdakileri et-5000 in de desteklediğini düşünüyorum.
    Yine de et-5000 kullananlar daha doğru cevap vereceklerdir.
    Selamlar.

Average Member
    Giriş Tarihi
    29-06-2005
    Mekan
    60 Tokat
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    113432

ben kullanmadım 2 cihazı ama gördüğüm ve araştırmalarıma göre xtrend daha iyi bence yazılım destegi sorunsuz giga da yazılım destegi yok. xtrendin işlemcisi daha iyi görüntü giga ya göre kötüyse yazılımla düzelir düzelmeyecegini sanmıyorum kötü oldugunuda düşünmüyorum. bence xtrend. paran varsa vu+ cihazları çok iyi tercih olur vu+ solo da güzel cihaz hemen hemen aynı fiyatlar giga ve xtrend le.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-02-2009
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    482995

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi patito Mesajı Göster
    ben kullanmadım 2 cihazı ama gördüğüm ve araştırmalarıma göre xtrend daha iyi bence yazılım destegi sorunsuz giga da yazılım destegi yok. xtrendin işlemcisi daha iyi görüntü giga ya göre kötüyse yazılımla düzelir düzelmeyecegini sanmıyorum kötü oldugunuda düşünmüyorum. bence xtrend. paran varsa vu+ cihazları çok iyi tercih olur vu+ solo da güzel cihaz hemen hemen aynı fiyatlar giga ve xtrend le.
    giganın bir sürü yazılım var nasıl her gün bir tane at

Member
    Giriş Tarihi
    25-05-2012
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    580085

Bende gigablue kullanıyorum. Cihazımdanda gayet memnunum. Karasal yayınların gündeme gelme ihtimaline karşılık bu cihazdan yana tercihimi kullandım. Bu konuda doğru bilgi verdikleri içinde satıcı firmayı tebrik ederim. Benim gigablue 2015 karasal yayınlara hazırken vu solo ve xtrend de çöpe gitmeya hazırlanıyor. Yazılım konusunda artık çok fazla seçenek var o konudaki sıkıntılar geçmişte kaldı. Zaten cihaz tutunca yazılım gruplar ardı ardına gigaya yazılım yapmaya başladılar. Bence en kötü durumda et 5000 var cihazda modül girişi dahi yok. Vu soloda var ama karasal yayın için donanımı desteklemiyor. İlk önceleri herkes dream tavsiye ederdi çünkü ilk çıkan marka çok kullanıcı var doğal olarak tavsiye fazla olacak. Sonra vu çıktı satıldıkça kullanıcısıarttı. Onuda tavsiye ettiler ama gigablue şu an hem en ekonomik hemde daha fazla özelliğe sahip şimdi bu favori cihaz. Kimbilir gelecekte belki daha iyi fiyatla daha iyi donanıma sahip cihazlar çıkar gigabluenunda pabucu dama atılır.

Member
    Giriş Tarihi
    01-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    37334

Kesinlikle gigablue. Modül girişi olmayışından dolayı xtrent et 5000 baştan kaybediyor.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2010
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    521351

et5000 kullanıcısı olarak cihazın tuş takımı olmayışı üzerinde ekran olmayışı modül girişi olmayışı dez avantaj gibi gözüksede bence degil uzaktan kumanda varken cihazın üstündeki tuşları neyapayım üretici firma kaliteli bir cihazı uygun fiyata sunmak için bagzı aksesuarları koymamış cihaz kullanım olarak son derece kullanışlı kanal geçişleri hızlı kanalın ekrana gelme süresini dahi telafuz etmiyorum server ile hotbirt ve astra kanalları sorunsuz şifreli kanal degil sanki fta kanal gibi kanallar anında açılıyor görüntü kalitesi sd ve hd yayınlarda mükemmel server ile kullanılcaksa modül girişi dez avantaj degil ayrıca bagzı cihazlar gibi ısınma sorunu yok fan sesi problemi yok zaten fan yok

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı