Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 15 mesajdan 1 ile 15 arası

Konu: Tecsun pl 660 radyo incelemeleri

Senior Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    5840

Tecsun pl 600 radyo incelemeleri

Arkadaşlar bir süre evvel Tecsun PL--600 marka çin yapımı bir dünya radyosu aldım.Eskiden sony 7600 GR radyom vardı onunla kıyas yaparak değerlendirme imkanım oldu.Öncelikle çin yapımı basit bir alet değil arkadaşlar.Bunu kutusunu görene kadar anlıyorsunuz.İçini açınca daha da karmaşık ve teknik ve güzel bir radyo olduğunu anlıyorsunuz.Fiyatı oldukça uygun.Ebaydan yaklaşık 120 dolar a getritme imkanı var.Tabi gelirse.
    Öncelikle dizaynı çok hoş.
    teknik özellkleri şöyle:
    Frequency Range:
    FM : 87 – 108MHz (Japan) – 76 – 108MHz (Germany) – 87.5 – 108MHz (North America)
    MW : 522 – 1620kHz (band step 9/1kHz Asia – Africa – Europe) or 520 – 1710kHz (band step 10/1kHz North America)

LW : 100KHz - 519KHz (band step 9/1kHz) – LW Band can be switched off if desired
    SW : Continuous from 1711KHz - 29999KHz (band step 5/1kHz)
    AIR : 118 – 137MHz (band step 25/1kHz
    Diğer özellikleri

Çift Dönüşüm Ekran üzerindeki Göstergeli İki IF bant genişlikleri
    USB / LSB Seçme ve BFO İnce Ayar Düğmesi ile tek yan band (SSB) alımı
    Yan alt / üst Senkron Modu Senkron Algılama (Sync)
    GB / FM için Harici Anten Jack (MW için çalışmıyorsa)
    6 Volt DC Giriş Jakı (NiMH Piller Birlikte) şarj edebilir
    AM / FM / SW 3 Pozisyon Hassasiyeti Anahtarı
    2. Pozisyon Ton Hi / Lo Anahtarı Hızlı / Yavaş ve Otomatik Hızlı / Yavaş Manuel Ayarlama Hızları Otomatik Tarama / ATS (Otomatik Ayarlama Depolama)
    Tam Veya Yarı Otomatik İstasyon Seçimi ile 2000 hafıza Presets
    Gerekli Hayır Ek Keystrokes Direct Tuş Takımı
    Çift Alarm Zamanlayıcılar / Uyku / Erteleme Modu Kazayla tuşlara basılmasını önlemek için Modu Kilidi
    Boyutlar: 187 x 114 x 33 cm / 7 ½ x 4 ¾ x 1 5/8 inç 30 ½ inç
    Verilen Aksesuarlar: 6 Volt DC Adaptörü, Merkezi Pin Negatif için 120 veya 240 Volt AC (Sipariş zaman belirtin) Harici Tel Anten 4) AA Tecsun NiMH Piller Markalı Plastik Taşıma Çantası
    Bu sitede tanıtımı var:
    Düzenleyen hocam100 : 03-09-2012 at 15:40

Senior Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    5840

Arkadaşlar size bu konuda bir mesajdan alıntı ''dünya radyosu TECSUN PL-660 radyo sony 7600 ' e çok fazla basıyor aşırı derece kararlı , hassas , seçiciliğe sahip bir radyo üstelik hava bandınıda dinliyor üretim yeri çin dir ama o bildiğiniz dandik çin malı radyolardan değildir tecsun firması grundig firmasına radyo üretmektedir PL-660 radyonun iç yapı resimlerini görseniz bile ne kadar düzgün kaliteli üretim oldugunu göreceksiniz ve bu model radyoya karşılık Degen 1103 var oda iyidir ama usb-lsb mode seçeneği yoktur benim tavsiyem pl-660 size bu çin malı diyecekseniz almayın o zaman derim ...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    5840

Orijinal Mesaj Sahibi iyonesfer

Arkadaşım sana en kral tavsiye edeceğim dünya radyosu TECSUN PL-660 radyo sony 7600 ' e çok fazla basıyor aşırı derece kararlı , hassas , seçiciliğe sahip bir radyo üstelik hava bandınıda dinliyor üretim yeri çin dir ama o bildiğiniz dandik çin malı radyolardan değildir tecsun firması grundig firmasına radyo üretmektedir PL-660 radyonun iç yapı resimlerini görseniz bile ne kadar düzgün kaliteli üretim oldugunu göreceksiniz ve bu model radyoya karşılık Degen 1103 var oda iyidir ama usb-lsb mode seçeneği yoktur benim tavsiyem pl-660 size bu çin malı diyecekseniz almayın o zaman derim ...

Tecsun PL-660
    100 khz - 30 mhz (HF)
    Fm radyo 87.5 - 108 mhz
    Hava bandı 118-136 mhz. dinler.

Not: SSB dinleme ağırlıklı bir radyodur

Senior Member
    Giriş Tarihi
    31-05-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    106024

bilgi için teşekkürler.yanlız marka için bu kadar abartmaya gerek yoktur.sony 7600gr de sıkı bir cihazdır.kullanıyorum ssb.düzenli dinlerim hiç problem yaşamadım.zaten elimde hava bandını dinleyen yeterince cihaz olduğundan bunuda eksiklik olarak kabul etmiyorum

Senior Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    5840

Bende de vardı sony 7600GR farkı anlatmak istiyorum.Sony den daha kullanışlı bir radyo bu Tecsun pl 600 ve 660 .Denemenizi tavsiye ederim.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    13-03-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    484847

Bu radyo da OIRT Band(65-74 MHz) yokmu ?

Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    75793

Selamlar
    Pl-660 im bugün Kaito'dan USA'dan geldi. Kaliteli bir cihaza benziyor. Sormak istediğim, cihaz malum usa versiyonu olduğu için adaptörü bizim sisteme çeviren ara parçayla kullanmak lazım. Onun yerine direk piyasadan aynı özelliklerde 6volt ve 300mA adaptör alıp kullanan varmı içinizde? kaliteli adaptör tavsiye edebilecek?
    Teşekkürler

Senior Member
    Giriş Tarihi
    31-05-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    106024

arkadaşım usa da kullanılan piriz girişi düz iki çubuk şeklinde tr dekiler ise yuvarlak çubuk şeklinde.yapman gereken her elektrikçide rahatlıkla bulabileceğin bir adaptör alarak kullanman yeterlidir.bende çok çeşitli uss menşeili cihaz kullanıyorum hepside aynı girişlidir.kolay gelsin.ayrıca radyo dinlemeyi seviyorsan ve internetinde mevcutsa al bir tane internet rayosu dünyada dinlemediğin radyo kamasın .ben şahsen çok memnunum yok çekmiyor.yok parazitliymiş.muhabbeti yok.ayarla wifi yi aç radyoyu istediğin tarzı yaz ve bul dinle. 73 ler

Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    75793

Dostum zaten o şekilde kullanıyorum ama maksat adaptörsüz kullanmak, seyahatte daha az malzeme taşımak, kıllık yani:-) radyo dinlemedeki amacım başka wifi gibi birşeylere bağımlı olmayı sevmiyorum. Teşekkürler & 73ler
    TB2NDM

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-06-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    106528

benim Tecsun pl-600 de, nihayet 20 gün sonra Hongkong dan geldi. (kargo dahil 150 tl ye mal oldu)
    şu an masamda Trt3 klasik müzik çalıyor kendileri :) Arasıra da orta-dalgayı filan kurcalıyorum.
    Gerçekten tasarımı hayran bıraktı beni kendine. Sert, keskin ve detaylı hatları var. Plastik kalitesi çok yüksek.

bir de RDS olsaydı dört dörtlük olacaktı benim için.
    (Sırf Rds için Sangean 909x düşündüm bir an ama, o kadar paraya kıyamadım bir radyo için!)

Youtube testlerindeki kapışmalarda da, bu iki radyoya birden sahip olanlar,
    genelde Tecsun pl-600 ün çekim üstünlüğüne dikkat çekmişler hep.

Düzenleyen Fuatar : 20-11-2012 at 03:26

Banned Member
    Giriş Tarihi
    13-03-2009
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    484847

65.2-70.0 MHz aralığındaki yayınları alıyor mu bu radyo? biri cevap verebilir mi?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    5840

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Fuatar Mesajı Göster
    benim Tecsun pl-600 de, nihayet 20 gün sonra Hongkong dan geldi. (kargo dahil 150 tl ye mal oldu)
    şu an masamda Trt3 klasik müzik çalıyor kendileri :) Arasıra da orta-dalgayı filan kurcalıyorum.
    Gerçekten tasarımı hayran bıraktı beni kendine. Sert, keskin ve detaylı hatları var. Plastik kalitesi çok yüksek.

(Sırf Rds için Sangean 909x düşündüm bir an ama, o kadar paraya kıyamadım bir radyo için!)

Hangi siteden aldınız.Ayrıca bende çok beğeniyorum bu radyoyu.Sony den daha şık.

Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2007
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    324708

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Fuatar Mesajı Göster

Fuatar arkadaşım hangi siteden aldın.Çok hesaplı almışsın.Türkiyede 350tl den aşağı değil.Yurt dışından getiririrken gümrükte filan sorun çıktı mı?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    5840

Arkadaşler air band denemeleri nasıl buradan bazı frekanslarda çekiyor.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    13-12-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    405846

Slm arkadaşım bu teksundan almak istiyorum en uygun fiata nereden alabilirim yardımcı olurmusun

16. Merih Banner Alt

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı