Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: Birbirine yakın uydulari izlemek için !

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-08-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    24332

Birbirine yakın uydulari izlemek için !

Birbirine yakın uydulari izlemek istiyorum.
    normalde multi lnb olayini çok defa yaptim.
    fakat arada 6 derecelik bir fark oldugunda yapabildim.
    mesela en son sistemimde 7' eutelsat - - - 13' Hotbird - - - 19.2'Astra bir sisteme sahiptim ve rahatlikla izleyebiliyordum.

ama mesela 5' ve 7' dereceyi aynı anda izleyemiyorum veya 10' ile 13' olmuyor veya 16'ile 19.2' olmuyor.
    olmamasının nedenide kullanmiş oldugum lnb'lerden kaynakli. hepsi Sharp lnb gibi kafalari büyük oldugu için yakın uydular birbir üstüne çıkmak zorunda.

Acaba diyorum Şu tarz başı ince olan lnb alsam yakın uydulari seyredebilmem mümkün mü?
    Önce soruyorum eger yapan varsa ona göre sipariş verip yapmayi planliyorum.

not: resimdeki atlanta marka lnb tamamen örnektir. benzer veya daha kaliteli lnb tavsiyesinde de bulunabilirsiniz.
    teşekkürler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-04-2006
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    209744

Birbirinden sadece 3 derece uzaklikta olan uydular icin ince aps lnb ler kullanabilirsin.Türkiyede yoksa bu resimdekiler de olur.
    Birbirinden 1 veya 2 derece uzakliktaki uydular ise canaklarin büyüklügü ve kalitesi sayesinde ince bir ayar ile lnb takmadan seyredilebilir.
    Ben bu islemi Almanyada 100-110 cmlik gercek aluminyum canaklarda rahatlikta yapiyorum ama Türkiyede ne kadar büyüklük gerekir bilemem.

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-01-2011
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    551911

Ben baff lnb kullanıyorum twin modelini 13,19,23,25 uyduları yan yana tek çanaktan rahatlıkla bağladım, diğer çanakta aynı lnb lerden 39,42 dereceler bağlı, üçüncü çanakta 1W,4W,7W bağlamıştım bir ara şimdi değiştirdim gerçi ama ondan da rahatlıkla verim almıştım.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı